Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спални чували?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Насов
    отговори
    От: Спални чували?

    Хуу де, то цените ми не са от тая година тааааа все тая, грешката шъ да е моя, за което молим да ме извините.
    Последно редактирано от Насов; 28-03-13, 22:45.

    Остави коментар:


  • Mad Dog
    отговори
    От: Спални чували?

    Айсрънър.... забравяш Кифару... Като много забогатея ще си купя два от техните чували- един с пух и един военен...
    А относно чувалите - мен системата на хамериканската армия от " буклучарника" - т.е. сайта да продажби на имущество свалено от въоръжение ми излезна 150 долара. Чисто нова никога не отваряна- ама нали смениха камуфлажа.

    Остави коментар:


  • windwarrior
    отговори
    От: Спални чували?

    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
    А чувал с комфортна температура около 0*С, с тегло 6-700 г и цена 120-150 лв искам да видя точно толкова колкото истински гортексов бивак сак за същите пари. Дано има повече да ги купим всичките и да направим малко лесни пари....
    Ахъ, туй ще да е мокрия сън на туриста. Иначе с моя Trimm (горе долу в тоя ценови клас) съм спал като младенец на минусови температури (по книжка комфорта е +2), е вярно с кофража. Ама си е 1,400 кг...

    Остави коментар:


  • icerunner
    отговори
    От: Спални чували?

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    А има как да няма,има и по 800 долара каквито искаш ма нещо не ми се връзва сметката поне на мен.Аз това на гръб не го влача,ако нещо се прецака по лодката може да се наложи вън да се спи или по нашенски на мокрото та пухени за цифра или пласмасов за никакви пари не е дилема ма никаква в моя случай.Ако катеря Еверест е друго обаче.

    те го те,720 с таксите къде осемстин кинта или колкото 10 от моите.

    http://www.rei.com/product/795904/ma...0-sleeping-bag
    По вашия край има еднa много печена фирмичка, дето още шият там, не в китай. Western Mountaineering



    А чувал с комфортна температура около 0*С, с тегло 6-700 г и цена 120-150 лв искам да видя точно толкова колкото истински гортексов бивак сак за същите пари. Дано има повече да ги купим всичките и да направим малко лесни пари....
    Последно редактирано от icerunner; 28-03-13, 21:32.

    Остави коментар:


  • Насов
    отговори
    От: Спални чували?

    За лодката и на палубата без гортексова външна коруба си зян, не става. А те не са много скъпи и превръщат повечето чували в много по-добри. Не е тежка също. При теб за около 200 доларес мисля можеш да се сдобиеш и с двете, чувал и гортексов чувал, които да са леки и добри. Даже може и по-малко, щото тук съм попадал на гортексовата част за 120-150 лева и чувал чудо за същите пари... Чувал за около 0та демек, 600-700 грама, дебел като бутилка от 2 литра, но почти 1/2 по къс като се събере...

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    отговори
    От: Спални чували?

    А има как да няма,има и по 800 долара каквито искаш ма нещо не ми се връзва сметката поне на мен.Аз това на гръб не го влача,ако нещо се прецака по лодката може да се наложи вън да се спи или по нашенски на мокрото та пухени за цифра или пласмасов за никакви пари не е дилема ма никаква в моя случай.Ако катеря Еверест е друго обаче.

    те го те,720 с таксите къде осемстин кинта или колкото 10 от моите.

    http://www.rei.com/product/795904/ma...0-sleeping-bag

    Остави коментар:


  • Насов
    отговори
    От: Спални чували?

    Убавите са скъпи и толкоз . Инак има да са под кило, да са малки и да държат на влага... и са по 3 на по-голям и тежък. Гледаш си бюджета основно и спрямо изискванията. То не, че пухените са по-тежки, просто ако искам да е нещо лятно предпочитам да не е пух, г-н айсрънър. Аз това, не казвам нищо друго. Не си заслужава на Вие да ми се говори, аз съм прос човек, не ми ли личи? За нещо по-така топлещо бих заложил на пух, вече си казах дойтерите са ми фаворит, щото имат клетки и пухта не се разпилява. До сега мокър чувал не съм имал, пазя си ги сухи. Може и гортекс за външна защита, но тея неща вече ги писах.

    Остави коментар:


  • The Back Bone
    отговори
    От: Спални чували?

    Е няма ли хем малки, хем да топлят ида държат на влага? В 21 век сме все пак. И колко струва един кадърен спален чувал за ползване април-септември в гората? Въобще какво трябва да се гледа при покупката?

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    отговори
    От: Спални чували?

    И ако ходите по моретата си взимате дебел,тежък,як,прост синтетичен чувал за 50 -100 долара който е около нулата.На 30 тона лодка или на кола под наем и е все тая,че чувала тежи 2 кила примерно и е половин сак размер или 2 на 4 педи торба.Ако трябва да го мъкна обаче ще се замисля сериозно дали или да го забравя някъде или продам за 5 кинта.

    Остави коментар:


  • icerunner
    отговори
    От: Спални чували?

    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    Аз поне за себе си съм сигурен, че ако искам да топли много ще си взема пух, а ако искам да е лек и малък и за лятото ще взема изкуственяк...
    Чувал, толкова добре изолиращ, колкото искате, може да се направи както с гъши пух, така и с хубави синтетични изолации. Разликата се изразява главно в това, че при еднакви изолационни характеристики изкуствения ще бъде с 50-70 % по-тежък от пухения - ако и двата са от най-качествените материали. Същото се отнася и за обема им в компресиран вид. Втората разлика е в промяната на качествата при овлажняване - тя пък е в полза на синтетиката. Т.е. избора на изолацията не се определя от това колко топъл искате да е чувала, а от това колко е важно да е по-лек и колко е важно да топли и когато е мокър.
    .... И от цената разбира се, защото и най-качествения синтетичен адвансд, супер-трупер чувал е 2 пъти по-евтин от много качествен пухен със същите характеристики.

    Остави коментар:


  • Насов
    отговори
    От: Спални чували?

    Дам, сега се загледах, че пише и полиетилен. Така де, все тая. То етикета е по-скоро за вътрешността и външната част, торбата вероятно е подобна. Не пише никъде пух... Добър изглежда като цяло, а за 30 лева си е супер далавера.

    Остави коментар:


  • The Back Bone
    отговори
    От: Спални чували?

    Ненчев, то си пише 100% полиамид, демек не е пух
    Да, ама това е етикета на торбата, да не да имат предвид че торбата е 100% полиамид? Иначе за какво ще има и втори етикет на самия чувал. Никога не съм го разтаковал и си работи.

    Остави коментар:


  • Насов
    отговори
    От: Спални чували?

    Aз съм имал и от двата вида и съм по-доволен от пухените. Не го разтупвам, щото като го извадя и го оставя и сам се оправя, а тоя на жената поне е с повече пух от моя направо за 1-2 минути се надува видимо... ако го тупаш и му пречиш. Та не знам.

    Ненчев, то си пише 100% полиамид, демек не е пух . Може би щото моя не пухен беше ферино, та за това да не съм доволен, а може и да съм капризен, щото го подарих на приятел, дето си беше доволен пък...

    Аз поне за себе си съм сигурен, че ако искам да топли много ще си взема пух, а ако искам да е лек и малък и за лятото ще взема изкуственяк...

    Остави коментар:


  • The Back Bone
    отговори
    От: Спални чували?

    Аз моя никога не съм го раз-таковал де да знам какво е това. Не го знам какъв е, т.е. какво има вътре ама топли, на неостъклената тераса съм спал зимата за проба и си е добре. Пролетта в балкана вечер си умираш от студ ако нямаш добър чувал. Тука до Сливен има една местност близо до вр. Българка, където има само високи букове и грам слънце не минава пез тях. В града може да е 40 градуса, ама горе е студ, пък вечерта още повече. Та хубаво нещо е. Моя си го харесвам, само дето е малко голям. Сега ще сляза в гаража да видя поне каква марка е, че снимки с телефона не съм сигурен дали ще станат.

    Снимката на етикета на торбата:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG10194.jpg
Прегледи:1
Размер:65.6 КБ
ID:5465571

    Снимка на етикета на чувала:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG10195.jpg
Прегледи:1
Размер:71.1 КБ
ID:5465572


    И малка снимка на самия чувал:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG10196.jpg
Прегледи:1
Размер:121.9 КБ
ID:5465573

    Отделно към него има и армирана гумена постелка. Надявам се, че не съм се набутал като съм дал 30 лева за него.
    Последно редактирано от The Back Bone; 28-03-13, 17:45.

    Остави коментар:


  • icerunner
    отговори
    От: Спални чували?

    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    То това с разтупването го бях пропуснал и за мен си е минус на изкуствените. .....
    Ей, ще си умре някой от студ, щот е чел форума и ще ви лежи на съвестта
    Всеки спален чувал за да си върне обема и характеристиките след като е бил компресиран има нужда от разпухване, разтупване или както му викате. Обаче, за пухените това е в пъти по-съществено отколкото за синтетичните.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X