Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята лопатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моята лопатка

    Имам я от няколко месеца, но досега не се бях сетил да я снимам та да се похваля.
    Ей я на: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23102011(001).jpg
Прегледи:1
Размер:159.7 КБ
ID:5944643Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23102011(002).jpg
Прегледи:1
Размер:140.2 КБ
ID:5944644Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23102011.jpg
Прегледи:1
Размер:169.5 КБ
ID:5944645
    Купих си я от един битак в Регенсбург, голям пазарлък беше от 10 на 3 евро падна продавача
    Иначе доста запазена, пише "Uniklapp D.B.P." на нея...
    К'о ш'а ка'ете?

  • #2
    От: Моята лопатка

    ко да каем.......... мислим дека идея си нямаш за какво се използва.....зат'ва почвай да са окопаваш:

    1. окоп за стрелба лежешком;
    2. окоп за стрелба от коляно;
    3. Окоп пълен профил;

    като минеш тоя етап (жалко, че не помня нормативите колко бяха) може да минеш към висшия пилотаж - окоп/укритие за танк!
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Моята лопатка

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      ко да каем.......... мислим дека идея си нямаш за какво се използва.....зат'ва почвай да са окопаваш:

      1. окоп за стрелба лежешком;
      2. окоп за стрелба от коляно;

      като минеш тоя етап (жалко, че не помня нормативите колко бяха) може да минеш към висшия пилотаж - окоп/укритие за танк!
      Иване, не шашкай момчето с тия кашишки предложения....има да се чуди за какво изобщо му говориш.....много сериозно звучи
      LZ3YG

      Коментар


      • #4
        От: Моята лопатка

        Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
        Имам я от няколко месеца, но досега не се бях сетил да я снимам та да се похваля.
        Ей я на: [ATTACH=CONFIG]376561[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]376562[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]376563[/ATTACH]
        Купих си я от един битак в Регенсбург, голям пазарлък беше от 10 на 3 евро падна продавача
        Иначе доста запазена, пише "Uniklapp D.B.P." на нея...
        К'о ш'а ка'ете?
        Ша кажем, че аз имам 3 таквиз, а и доста хора в БГ са си накупили от армишопа. Естественно, понеже тука не сме бедни цървули като германците, ни цакат по едни други цени. Иначе аз лично по-добра лопатка с двойно предназначение не съм срещал. Тежка е, ама джипа да му мисли. Поздравявам те, че си домъкнал от немско лопатка, а не някой лъскав боклук. Ще ставаш човек един вид.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Моята лопатка

          Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
          Имам я от няколко месеца, но досега не се бях сетил да я снимам та да се похваля.
          Ей я на: [ATTACH=CONFIG]376561[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]376562[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]376563[/ATTACH]
          Купих си я от един битак в Регенсбург, голям пазарлък беше от 10 на 3 евро падна продавача
          Иначе доста запазена, пише "Uniklapp D.B.P." на нея...
          К'о ш'а ка'ете?
          Никола, погледни тука вярвам ще ти хареса...http://offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=118588
          LZ3YG

          Коментар


          • #6
            От: Моята лопатка

            Боже, Божеее! Тема за лопатка?! Ама гледам, че е втората в специализирания раздел за лопатки, та май има бъдеще. Може утре ако си намеря моята да пусна нова тема та барем живне този интересен раздел от форума
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • #7
              От: Моята лопатка

              Първоначално публикуван от PARAPONERA Преглед на мнение
              Никола, погледни тука вярвам ще ти хареса...http://offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=118588
              Темата е екстра, колкото за окопите дано не се налага да се прилага теорията на практика, ама и вие ме взехте за голям бунак...

              А то покрай тая лопатка има цяла история, лятото бях на стаж с кораба по Дунав, Русе-Келхайм-Русе, та колко подхвърляния от екипажа изтърпях докато си дойдем няма да ви казвам. "Тука една градинка за прекопаване имам..."
              Пък много обичам да събирам военно имущество
              И те такова имам: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение(896).jpg
Прегледи:1
Размер:133.2 КБ
ID:5314839Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение(897).jpg
Прегледи:1
Размер:120.3 КБ
ID:5314840Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение(898).jpg
Прегледи:1
Размер:104.8 КБ
ID:5314841
              А сега кажете какво е, защото незнам има щампована буква "R" и орел под нея... Предполагам пак е нещо "дойче", ама определено не съм го донесъл аз...
              П.П. Да ме извинявате за лошите снимка, но телефона толкова си може...

              Коментар


              • #8
                От: Моята лопатка

                Голям - малък ... Танковата шчеля е 110 човекочаса, и не бързай да се подиграваш на хората, които са го правили с такива лопатки. Не си по-голям от тях, вервай ми.

                Тесака сигурно е австрийски, не немски. Нормален сапьорен тесак. С такива пък правят мостове през Дунава, например, после по тях минават танкови дивизии. Не като тоя при Видин. Колкото и да ти е смешно.
                Песен имаше "... мы полевропы по пластунски пропахали ..."
                Ти по Дунава - знаеш колко е дълъг. А някой - през полето и планината наоколо, с тия инструменти, без нищо друго. И с танковете в зъбите и на гърба си.
                Сигурно си гледал кино за войната. Самолети, разузнавачи, подводници, танкисти - феерия. Героизъм, романтика, ордени, и по някоя пестелива мъжка сълза. Красиво, да?
                Е, от Москва до Берлин са вървели примерно 10 общовойскови армии, както го разказах по-горе, с духовата музика начело. Но са минали на гърба на 16 сапьорни армии, които са им направили тоя път.
                Сравни цифрите, и оцени лопатката.

                Да, ако пак имаш път нанякъде, и тесаците не са скъпи - ще съм ти благодарен. Имам какво ли не, а такова нямам, макар че искам отдавна. Не съм сапьор, просто знам ползата от инструмента.
                Последно редактирано от Стефан; 27-10-11, 04:05.

                Коментар


                • #9
                  От: Моята лопатка

                  [QUOTE=Никола;1658442]Темата е екстра, колкото за окопите дано не се налага да се прилага теорията на практика, ама и вие ме взехте за голям бунак...

                  Никола,не се обиждай излишно.Никой не те взел за "голям бунак",просто си по младо момче и духа на старите казармени дебелашки шеги ти подхвърляме това-онова,на си служил задължителна наборна служба нали???
                  ...бъди здрав и си отстоявай интересите...
                  LZ3YG

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моята лопатка

                    Майтап или не ,ама съм копал с прости лопати три окопа пълен профил за САУ.Един гараж надолу. А това заедно с кирко-брадвичката е един от най удобния инструмент за кола.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моята лопатка

                      Всичката техника с нормални размери, както и стрелковите отделения - все са по 110 часа. Сигурно за по-лесно запомняне - и возимата лопата е 110 сантиметра. На толкова и заравят който вече си е тръгнал, на една лопата надолу.
                      Пехотата е тъпа, освен че е вечно каталясала. А с такива тъпанари, дружат само други тъпаци. Разни танкисти, гарги, дребни мехейци и изтребители на танкове, ... Бе, другите тъпаци от същите дупки. Не знам как е по новому, едно време му казваха батальони.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моята лопатка

                        Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                        И те такова имам: [ATTACH=CONFIG]376610[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]376611[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]376612[/ATTACH]
                        А сега кажете какво е, защото незнам има щампована буква "R" и орел под нея... Предполагам пак е нещо "дойче", ама определено не съм го донесъл аз...
                        П.П. Да ме извинявате за лошите снимка, но телефона толкова си може...

                        Това е австрийски /Австро-унгарски/ тесак. Орлето е оръжейно приемно клеймо на Австро-унгарската армия. Такова оръжие са носили артилеристи, пионерни части и др. подобни през 19 век и Първата световна. Ни меч, ни щик, не знам има ли реална полза от него, но подобни са имали и австрийци, и османци, и руснаци, и сърби, и други. Хубав е, добре запазен!
                        Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моята лопатка

                          Да беше прочел горния пост - щеше да знаеш има ли полза от предмета. А то пренебрежението ти ме натоварва. Аз уважавам сапьорите. А ти?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моята лопатка

                            Честно казано, те са едни от хората, за които се сещам само ако трябва да мина през минно поле....
                            Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моята лопатка

                              А, добре. Тогава ще си преместя картечниците другаде, щом ти ще ми идваш по фронта. А отпред ще нахвърлям сухи съчки да пукат, и ще туря табелки "Внимание, мини!".

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X