Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    На моята Хусварна маслото за веригата го дават трансмисионно ЕП 90 . Сипя ли по рядко свършва много бързо а така при наточена верига бензина и маслото свършват почти едновременно .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      EP 90 успех да се разпраши през зимата и да ти влезе в дробовете.
      Преди имах фалшива хусПварна и в момента в който разбрах, че е менте и забраних всякакво друго масло освен изгоряло.Ако това, което се е случило на клипа, ставаше с всяко масло, трябваше поне муцуната ми да е една идея по-черна.Ментака ряза с изгоряло масло доста време, докато накрая не се износи двигателя, с други думи не си замина от маслото.

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Пишем за съвсем различни неща. Какво очаквате, от едно рязене и да се гътнетеш ли? Хускварна продавата професионална техника. На тази база са всичките и изследвания и препоръки. Нали сме все тука разбирачи в бг, и дявала го таковаме у въздуха да не стъпва по земята да не настине, нема ни дават наклон на муя, я!

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Най-добро мазане съм постигал с атф. Като върнеш газта с него, веригата се върти доста време по инерция. С разпрашаването обаче, едва ли е много добро положението.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Първоначално публикуван от FiveFinger Преглед на мнение
            Пишем за съвсем различни неща. Какво очаквате, от едно рязене и да се гътнетеш ли? Хускварна продавата професионална техника. На тази база са всичките и изследвания и препоръки. Нали сме все тука разбирачи в бг, и дявала го таковаме у въздуха да не стъпва по земята да не настине, нема ни дават наклон на муя, я!
            Ти май прочете отгоре отгоре и реши да праснеш някоя крилата фраза в стил "той германеца го е измислил"?
            Колегата споменава, че именно завода производител препоръчва ЕП масло за по-старите машини.Това масло е създадено да прилепва, да го разпрашиш при работа с резачка се иска талант.
            Аз рязах с изгоряло масло понеже машината беше откровен боклук и грам не ми пукаше за нея.Ако това, което търговския представител твърди е вярно трябваше след 20 кубика дърва да съм целия черен, понеже уникалното копие на хускварна режеше 20 кубика с 8 резервоара бензин и пак толкова масло, при все че не блестеше никак откъм мощност.Ментето го пробвах като го форсирам срещу някое дърво без да е забита веригата, ако го омаца цялото в масло значи помпичката работи и въпреки, че харчеше масло и бензин като за последно по мен масло не е имало.
            В сегашната ми машинка наливам М10Д, не поради някакви финансови съображения просто ми е най-лесно достъпно и върши работа.За маслото в бензина винаги двутактово за резачка независимо дали е на Stihl или Husqvarna

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Абе западняците са извратъени на тема да си пазят здравето. То само си се пази в големия процент от случаите де, ама е друга тема.
              Та на нарцистичния западняк само като му покажеш, че вдишва разпрашено масло и сърцето му прескача няколко такта.
              И търчи така, че петите го бият в гъза да си купи специалното масло дето не се разпрашава. А то си носи печалба на съответната марка.

              Моята Щил 170 върви с М10Д за веригата, и двата резервоара свършват едновременно. Явно машината е проектирана да се ползва с такъв вискозитет. Притеснения относно вдишванията и здравето ми нямам, та ще си карам както знам.
              А западняка ще Умре преди мен, щото ще го хване рак от тревоги да не би да си е навредил на скъпоценното здраве.

              Да се допълня-изгорялото масло е лошо само за имиджа на този който го ползва. Като мазителни качества е достатъчно за да маже веригата и шината. Всяка секунда идва нова порция масло, и колкото да е заминало в някой двигател-все още си има предостатъчно мазителни свойства за да поддържа не чак толкова взискателни към качествата на маслото детайли.
              Не може да се сравнява верига и шина с колянов вал или оста на турбина. Щом тях е мазало до последно без вредни последствия-ще маже и веригата, и на нея няма да и стане нищо лошо.

              Знам, че много хора ще ми се смеят, някои ще ме овикат, че съм талибанин, но фактите са си факти.
              Само един-мангалите събориха гората с машинки на изгоряло масло...
              Последно редактирано от Кольо; 09-10-19, 19:48.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Кольо, като каза за мангалите - знаеш ли вица
                - Абе тоя ако запали резачката какво ли ще направи
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Абе те много добре си знаят работата, не ги сравнявай с чукчата.
                  Особено, ако си мислят, че е далавера-тогава са като машини.
                  Но темата е за машинки, и казвам, че даже и в "изгорялото" масло има достатъчно останали мазителни свойства за да не се повреждат веригата и шината. Ако се износваха-вярвай, мангалите го виждат много добре, и могат да си правят сметката, особено когато се отнася за пари. И като сметнат, че верига и шина са по-скъпи от специалното масло, или поне чисто, а не изгоряло-ще си карат с такова.
                  Ама нали ти казвам-те са всеки ден в гората, и режат яко с тези машинки.
                  С изгоряло масло за веригите.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Да го кажа така, ако си здрав и прав ще изкараш пари за шина и верига. Здраве не можеш да си купиш. На запад от нас държат много повече на тези неща, а тук първото, което си мислим е за шината и веригата дали ще изкарат повече. Не знам виждали ли сте предпазното облекло за моторни триони каква работа върши, има клипове из тубата, аз съм го виждал с очите си. По същия начин е важно нивото на вибрациите, два часа работа с китайка и два часа работа с маркова машина не де отразяват еднакво на ръцете. Работата с преработено масло може да доведе до смяна на маслена помпа например, тогава икономията отива по дяволите. Те и олио ползват и мирише на кебапчета като режеш.

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Да ама бяха зловещо изгорялото, на циганите китайците текат яко и т.н

                      Така че м10д, 15/40 от Кауфланд, ер90. Поне не ставаш като негър в ръцете
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Аа, относно ръцете - след един резервоар с кофти косачка като си пипна дедовия и свършвам.
                        Зловещо яко е

                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                          Да го кажа така, ако си здрав и прав ще изкараш пари за шина и верига. Здраве не можеш да си купиш. На запад от нас държат много повече на тези неща, а тук първото, което си мислим е за шината и веригата дали ще изкарат повече.
                          Е да де, ама това на запад. Дето една машинка стррува колкото две бири в по-гъзарска кръчма.
                          Не е толкова де, ама за контраст.
                          А тук за да си купиш машнка трябва да пестиш от няколко заплати. И е нормално да се тревожиш за толкова скъпа(за нас)машина.
                          А и грижата за адравето и да не би случайнио да му навредим е много преекспонирана на запад. Нищо му няма на човек, че е вдишал малко разпрашено масло. Какви други по-опасни неша се дишат, или ни влияят по начин по който даже не подозираме, но нали не са видими-не са страшни.

                          Но кой както го разбира.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            С М10Д ми разходва точно едно резервоарче масло, на резервоарче бензин. Така че си е екстра на гъстота.
                            Миналата седмица рязах малко с чисто нова премиум ли, там не знам какво кетайско копие на щил. Епа, откъсна ми ръцете и изгори един резервоар да отрежа и окастря средно голямо дърво.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              На упътването на китайския ми барутник (прекрасно двигателче, засега без забележки) - пише с тлъсти черни букви - да НЕ се използва масло пълна синтетика. Задирали лагерите, и отпадала гаранцията. Карам го с едно полусинтетика от железарията, 12 лв., Travol API:TC, засега няма грижи. И на мен ми стана странно като го прочетох това, преди малко пак ходих да го чета, да не съм пропуснал нещо. Понеже някой горе писа за синтетика.

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                                На упътването на китайския ми барутник (прекрасно двигателче, засега без забележки) - пише с тлъсти черни букви - да НЕ се използва масло пълна синтетика. Задирали лагерите, и отпадала гаранцията. Карам го с едно полусинтетика от железарията, 12 лв., Travol API:TC, засега няма грижи. И на мен ми стана странно като го прочетох това, преди малко пак ходих да го чета, да не съм пропуснал нещо. Понеже някой горе писа за синтетика.
                                Е па снимай го, та да прочетем и ние ...
                                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X