Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Нищо, не се занимавай с щуротии. Нея я сипи, ако ще и на порции в каквато и да е кола.
    Прави си пресни за моторчетата и си свиркай.
    пп как ли го бъркат за тези с 1/100 просто сипват готов, на колонка
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      И какво да мия с изветряла двутактова смес?
      Аз нямам сервиз с канал към ряката.
      Сипвам си я като застудее 5% в нафтата .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Голям фън при вас, няма да смея да сипя в дръндолета, дето основния му ремонт е 50 лева и си го правя сам, ми ще го засиля в колата, дето ремонта е поне по 30 пъти. Разпалвал съм печка с бензин, гърми и прави черно лице също като по комедийните филми. Четох някъде, че такава смес не се оставяла да седи цяла зима, дори в поплавковата камера, клеясвало и не знам какво. В темата има доста по-запознати хора, 2 литра ще ги преживея и те така. От чисто любопитство ми беше интересно какво се случва с туй масло след месец. Окислява ли се, на смола ли става? Факт е, че си изгуби цвета и стана неразличим от чист бензин.

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
          Голям фън при вас, няма да смея да сипя в дръндолета, дето основния му ремонт е 50 лева и си го правя сам, ми ще го засиля в колата, дето ремонта е поне по 30 пъти. Разпалвал съм печка с бензин, гърми и прави черно лице също като по комедийните филми. Четох някъде, че такава смес не се оставяла да седи цяла зима, дори в поплавковата камера, клеясвало и не знам какво. В темата има доста по-запознати хора, 2 литра ще ги преживея и те така. От чисто любопитство ми беше интересно какво се случва с туй масло след месец. Окислява ли се, на смола ли става? Факт е, че си изгуби цвета и стана неразличим от чист бензин.
          Кое струва 50 лева ? Преди десетина години като проверявах цилиндър и бутало за моята Хусварна струваше към 350 лева коляновия вал и той там някъде . Скапе ли се някой ден отива на боклука не си заслужава по сериозен ремонт . Не е оправдано от никъде да си скапеш машината заради някаква дребна икономия .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Конкретно аз бръмча с едно колело, дето му е присадено ДВГ марка Бай Китай. Не ми се търси в момента, ама бутало - цилиндър е нещо от рода на 50 лева, не ми се търси в момента колко точно е.

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Щилка 170 изкара половин час събрано общо рязане без нито един грам масло вътре. След 15 тата минута си промени звука,ама не беше моя и после разбрах що-щот съм заплес и съм хванал грешната туба.
              За цилиндър и бутало-350 лв. ми поискаха при цена на нова машина 360 тогава.
              Купих нова,разглобих старата,която не беше моя,оказа се само бутало. 50лв. Дадох му новата да си свърши работа,после му върнах на човека неговата и доста ряза и още си реже с нея.
              Ако има съмнения в маслото-просто налейте още веднъж. Ще пуши един резервоар повечко ама ноо важно. То рязането един чист процес... За бяла престилка.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Малко извън темата - печка се пали с бензин, като бензина се сипва в намачкани вестници, които се загъват. Попива в хартията, гори бурно, но без взрвоопасни изпарения.

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                  Щилка 170 изкара половин час събрано общо рязане без нито един грам масло вътре. След 15 тата минута си промени звука,ама не беше моя и после разбрах що-щот съм заплес и съм хванал грешната туба.
                  За цилиндър и бутало-350 лв. ми поискаха при цена на нова машина 360 тогава.
                  Купих нова,разглобих старата,която не беше моя,оказа се само бутало. 50лв. Дадох му новата да си свърши работа,после му върнах на човека неговата и доста ряза и още си реже с нея.
                  Ако има съмнения в маслото-просто налейте още веднъж. Ще пуши един резервоар повечко ама ноо важно. То рязането един чист процес... За бяла престилка.
                  В бензина не е имало масло , но в двигателя всичко е омаслено и може да работи известно време , чистият бензин отмива първо маслото по буталото и цилиндъра.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                    Конкретно аз бръмча с едно колело, дето му е присадено ДВГ марка Бай Китай. Не ми се търси в момента, ама бутало - цилиндър е нещо от рода на 50 лева, не ми се търси в момента колко точно е.

                    Хускварна и Щил нямат бутала и цилиндри за 50 лв. Например Хускварна 120, която струва 379 лв и сега е на промоция за 335 лв буталото струва 60,10 лв, цилиндър с бутало е 272,06 лв, коляновия вал е 191,45 лв, лагерите са по 25 лв, карбуратора е 76,80 лв, ауспуха е 80,94 лв, съединителя е 52 лв, бобината е 66 лв, маслената помпа е 36,50 лв, стартера к-т е 62,18 лв и т.н. Опреш ли до цилиндър и колянов вал си за нова машина. Някои от частите се нуждаят от подходящо отношение за да имат по-дълъг живот, например сместа да не седи в карбуратора от едната до другата есен, да се прави прясна смес, да се дърпа стартера след като се обере луфта на пружината, да не се работи с тъпа верига, да се обръща шината периодично, да не се ползва преработено масло за веригата и др. Между другото има добавки за двутактова смес, които запазват характеристиките и за 12 месеца, аз ползвам такава на Oregon в магазина, правя смес със синтетично масло в една туба, слагам добавка и не ме интересува. При мен обаче рядко туба 4 литра седи повече от две седмици, защото палим разни машини непрекъснато.

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Калояне, с това двутактово синтетично масло, от вас съм го купил, нали също може да кара 1 година сместа без проблем:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Webp.net-resizeimage.jpg
Прегледи:1
Размер:264.9 КБ
ID:5821976

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Не, разбира се
                        Трябва му стабилизатор ако ще го ползваш след повече от 30 дни
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Има бутала за штил и по 15лева, и салам се намира по 2лв килото, и вино в пвц шишета по 1лв, и маратонки адидабас по 15лв, и чорапЕ по 10 за 2лева. Всичко има, въпрос на избор.
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Павка, като дойдеш подсети ме за добавка, имам при мен. Една опаковка е за 5 литра, струва няколко лева и нямаш грижа.

                            едит
                            Буталата за 15 лв за Щил изкарват като за 15 лв

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Кой бърка наведнаж литри и ги ползва месеци? Тук говорим даже за години.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Някога като карах двутактови мотоциклети и мотори за лодка, след зимата не съм изхвърлял това в резервоара а съм си го горил без лоши последствия следващия сезон. Сега обаче и двигателите и маслата са други и за щилката забърквам колкото ще изразходвам.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X