Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Аха,щото тука забраниха извънбордовите двутактови,и те ня бяха много ма на,педерасите много явно
    Там драма няма . Така или иначе четиритактовите се наложиха като по сполучливи при лодките .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Драмата е как ще забранят двутактовите при големите кораби.Там отпора е сериозен и до сега са стигнали до забрана за работа на мазут в някои пристанища.Колкото и да се напъват еколозите двутактовия двигател няма конкуренция в съотношението мощност/тегло.

      А колегата Пенчо, ще го помоля да не пише глупости и ако иска и десет годишна двутактова смес да налива.Разбърква се толкова, колкото ти трябва, ако остане или го изгаряте в близкия месец или в шишенце и остава за миене, с два лева никой няма да обеднее.Отлаганията по карбуратора, нагара по буталото и влошеното мазане, далеч надминават икономията от 1-2 кила бензин и 50 грама масло.

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
        Драмата е как ще забранят двутактовите при големите кораби.Там отпора е сериозен и до сега са стигнали до забрана за работа на мазут в някои пристанища.Колкото и да се напъват еколозите двутактовия двигател няма конкуренция в съотношението мощност/тегло.

        А колегата Пенчо, ще го помоля да не пише глупости и ако иска и десет годишна двутактова смес да налива.Разбърква се толкова, колкото ти трябва, ако остане или го изгаряте в близкия месец или в шишенце и остава за миене, с два лева никой няма да обеднее.Отлаганията по карбуратора, нагара по буталото и влошеното мазане, далеч надминават икономията от 1-2 кила бензин и 50 грама масло.
        Между двутактовия дизелов и двутактовия бензинов , единственото общо е , че имат работен ход на всеки оборот. Корабните двигатели са бавно оборотни , ако работния ход е през един оборот /4-тактов/ , става много сложно , та не ми се вярва да ги забранят.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Глупости на таркалета!!
          Редовно ползвам миналогодишна смес.
          Щото резачката я ползвам 2-3 седмици около Родопските язовири.
          Малко по-трудно пали първия път, ама после и все тая.

          П.С. Предишната Макълоч издържа на тоз режим 25 години и я продадох в цветущо здраве.
          Пише го и в упътването на машините а и на маслото, макс месец после маслото се разтваря напълно.

          Husqvarna

          1. Always mix the gasoline and oil in a clean container intended for fuel.
          2. Always start by filling half the amount of the gasoline to be used, add the entire amount of oil, mix (agitate) the fuel mixture, add the remaining amount of gasoline.
          3. Do not mix more than one month's supply of fuel at a time.
          4. Mix (agitate) the fuel mixture thoroughly before filling the machine's fuel tank.
          5. Mix to the correct ratio as specified by the manufacturer.

            Stihl

            Using a different brand of 2-Stroke oil?
            You’ll need to mix at 25:1 (40mls oil per 1 litre fuel)
            Petrol has limited shelf life (as low as 30 days), so always mix with fresh regular unleaded, purchased from a reputable large volume fuel supplier.

            Using a fuel stabiliser
            To prolong the life of your 2 Stroke fuel mix you can add STIHL fuel stabiliser to extend the fuel’s shelf life up to 12 months.
            15ml of STIHL fuel stabiliser will treat 5 litres of fuel

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
            Пише го и в упътването на машините а и на маслото, макс месец после маслото се разтваря напълно.

            Husqvarna

            1. Always mix the gasoline and oil in a clean container intended for fuel.
            2. Always start by filling half the amount of the gasoline to be used, add the entire amount of oil, mix (agitate) the fuel mixture, add the remaining amount of gasoline.
            3. Do not mix more than one month's supply of fuel at a time.
            4. Mix (agitate) the fuel mixture thoroughly before filling the machine's fuel tank.
            5. Mix to the correct ratio as specified by the manufacturer.

              Stihl

              Using a different brand of 2-Stroke oil?
              You’ll need to mix at 25:1 (40mls oil per 1 litre fuel)
              Petrol has limited shelf life (as low as 30 days), so always mix with fresh regular unleaded, purchased from a reputable large volume fuel supplier.

              Using a fuel stabiliser
              To prolong the life of your 2 Stroke fuel mix you can add STIHL fuel stabiliser to extend the fuel’s shelf life up to 12 months.
              15ml of STIHL fuel stabiliser will treat 5 litres of fuel

            Аз пък от 30 години се опитвам да убия моите резачки, като не спазвам баш тая инструкция, и за сега не ми се получава.

            п.с. Въобще не е нужно да правите като мен.
            И въобще не е до икономия - къде да изхвърля старата смес? В гората, в реката, в канала ?

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
              Между двутактовия дизелов и двутактовия бензинов , единственото общо е , че имат работен ход на всеки оборот. Корабните двигатели са бавно оборотни , ако работния ход е през един оборот /4-тактов/ , става много сложно , та не ми се вярва да ги забранят.
              Това и аз съм го учил, но повечето екоактивисти не са. Важното е че цапа, пуши, мирише и т.н.Нищо, че и най-дъртия корабен двигател цапа в пъти по-малко когато се съпоставят вредните емисии за превоз на даден товар с камион примерно.


              @Пенчо В една стара моя кола наливах доста години изгоряло масло, щото го гореше на поразия и не се счупи от това.Въпреки всичко не съветвам никой да налива изгоряло масло в колата си.Никой не те кара да го хвърляш, бензина върши прекрасна работа за миене дори когато е омаслен и изветрял.Освен всичко друго емисиите от изветрелия бензин ги дишаш ти, а не някой друг.

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                .Никой не те кара да го хвърляш, бензина върши прекрасна работа за миене дори когато е омаслен и изветрял.Освен всичко друго емисиите от изветрелия бензин ги дишаш ти, а не някой друг.
                И какво да мия с изветряла двутактова смес?
                Аз нямам сервиз с канал към ряката.

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  И какво да мия с изветряла двутактова смес?
                  Аз нямам сервиз с канал към ряката.
                  А какъв ти е проблема да си правиш половин литър смес? Която ще изгориш за този един месец.
                  Или четвърт литър?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Споко Пенчо и аз не хвърлям бензина ми слагам нова доза масълце
                    Щилките още са живи....


                    А и бензина е с доза стабилизатор и стои годен до 2 години.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      И колите ще му се израдват.
                      Още повече, че е с добро, а не с горяло масло
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Маслото убива катализатори,дпф-и и ламбда сонди, та идеята е добра предимно за по-дърти коли.Иначе в количество от половин-един литър на пълен резервоар и дизел и бензин ще му се зарадва.

                        За тези, които нямат сервиз с канал към ряката, омасления бензин става също за разпалване на печки, при невнимание става и за премахване на вежди и косми по ръцете.

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          А какъв ти е проблема да си правиш половин литър смес? Която ще изгориш за този един месец.
                          Или четвърт литър?
                          Депендинг ъф уедър.


                          Зависи какво време се падне. И колко е голяма компанията.
                          Освен за резачката двутактова смес ми трябва и за извънбордовия. Там бъркам в 20 литра туба.
                          Меркюрито харчи до 3 литра на час. Поне моето.

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Готова двутактова смес държа максимум 3 месеца, като винаги изсипвам от резервоара на резачката, тримера, духалката каквото остане, пресипвам го в тубата и накрая на третия месец го изсипвам в резервоара на джипа, при минимум 30 литра бензин, 1-2 литра останала смес по никакъв начин не му се отразява, никакви драми няма.

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              И какво да мия с изветряла двутактова смес?
                              Аз нямам сервиз с канал към ряката.
                              Кой говори за изветряла смес? Просто маслото вече не е в нужната концентрация, слагаш нова доза и готово.

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                                Кой говори за изветряла смес? Просто маслото вече не е в нужната концентрация, слагаш нова доза и готово.
                                И какво да сложа в 15 литра двутактова смес догодина?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X