Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Аз бих добавил пресен и качествен бензин (и масло разбира се),ей така за душевно спокойствие.В крайна сметка всеки сами си решава и носи последствията.Успех!

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      А виждали ли сте 4 тактов Щил?
      Онзи ден ходих да ми точат веригите на машинката, а местния дилър на Щил ми е познат, та си говорихме докато работника точеше веригите.
      А онзи е и монтьор-прави ремонти на всякакви видове резачки, а и друга техника. И отворил един двигател, и го гледам какво прави. Отначало не ми направи впечатление, обаче по едно време се ошашавих, Я чакал малко, какви са тези пружини, то клапани ли има? Каъв е този двутактов двигател с клапани?
      Оказа се, че заради еко-меко Щил са започнали да правят четиритактови двигатели за машинките си. Като запали-все едно е някое ендуро...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        https://www.stihl.com/4-mix-engine-l...ing-power.aspx
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Е да де, точно за това говоря. Учудих се, защото досега не бях виждал 4тактова резачка.

          На всичко отгоре в бензина пак се слага масло. За мазане на коляновия вал. Понеже нали се налага да работи във всякакви изчанчени позиции-не може да има масло в картера. То може де, ама няма кой да гарантира, че винаги ще бъде замукано и пратено към лагерите. Затова прекарват бензина през картера-да маже каквото трябва, и после към цилиндъра.

          Щура работа, и всичко това заради една глупава мода.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Ей не ти се живее на тебе 200 години и това си е
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Резачка с 4-микс двигател на Штил няма, няма и да има. Има косачки, духалки, тези уреди където обикновено не се работи на пълни обороти и искат нужда от допълнителен въртящ момент при ниските.

              Ако искате технологична резачка, то това е моделът 500и, където и-то подсказва, че е инжекцион.

              А за наши ширини с качеството на горивото, 4микс двигател е доста капризен, съответно ремонто-труден и скъп при посещение в сервиз. А от сервиз има нужда, най-малкото за регулиране на клапани.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Бай Китай произвежда 4 тактови двигатели за колело. Да си моторизираш велосипеда. 3 пъти и половина по-висока цена, за наполовина мощност. Предполагам заради икономията на гориво го правят. След 30 000 км. с колелото и таман си на нулата и почнеш да намазваш от икономия. Ни цена са написали за тоя Щил, ни мощност, ни бих си купил толкова усложнена машина. Е, ако цял ден го дишам това предполагам ще ме бърка, ама други предимства на 4 тактовото не се сещам, на цената на много минуси.

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                  Резачка с 4-микс двигател на Штил няма, няма и да има. Има косачки, духалки, тези уреди където обикновено не се работи на пълни обороти и искат нужда от допълнителен въртящ момент при ниските.

                  Ако искате технологична резачка, то това е моделът 500и, където и-то подсказва, че е инжекцион.

                  А за наши ширини с качеството на горивото, 4микс двигател е доста капризен, съответно ремонто-труден и скъп при посещение в сервиз. А от сервиз има нужда, най-малкото за регулиране на клапани.
                  Още навремето деведесе и някоя като за първи път отидох в сервиз на Хусварна да си купя вериги за моята човека ми каза ако искаш да я имаш много години тая машина само двутактово масло на Хусварна или Щил и бензин от 96 нагоре . Така я карам до ден днешен. Купил съм я от Германия за 1350 дойче марки . Машината ми е Хусварна 50 кубика с черния капак . Имам я повече от 25 години и не е мръднала . За всичките години само вериги и една маслена помпа дето маже веригата съм сменил . А и една свещ ама нея я смених от куртоазия не че оригиналната не работи . Сега малко режа с нея щото имам електрическа ама навремето беше първата от съвременните и е прекарала една магистрала напряко през врачанския балкан Голям купон беше навремето всички с Дружба и тук там Урал . Не се носят и палят когато си искат докато братовчеда запали аз съм опукал вече 2-3 кубика
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                    Резачка с 4-микс двигател на Штил няма, няма и да има.
                    Е, аз я видях с очите си.
                    Сега, дали двигателя точно този модел не знам, но определено беше 4 тактов, и си беше на резачка. Човека каза, че ползвала масло в бензина, заради коляновия вал. Нямам основание да се съмнявам в думите му.
                    Ако не забравя ще питам за точния модел.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                      Бай Китай произвежда 4 тактови двигатели за колело. Да си моторизираш велосипеда. 3 пъти и половина по-висока цена, за наполовина мощност. Предполагам заради икономията на гориво го правят. След 30 000 км. с колелото и таман си на нулата и почнеш да намазваш от икономия. Ни цена са написали за тоя Щил, ни мощност, ни бих си купил толкова усложнена машина. Е, ако цял ден го дишам това предполагам ще ме бърка, ама други предимства на 4 тактовото не се сещам, на цената на много минуси.
                      Задрьж да забранят двутактовите и ще им дойде модата на тия
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Е, аз я видях с очите си.
                        Сега, дали двигателя точно този модел не знам, но определено беше 4 тактов, и си беше на резачка. Човека каза, че ползвала масло в бензина, заради коляновия вал. Нямам основание да се съмнявам в думите му.
                        Ако не забравя ще питам за точния модел.

                        Двигателя е 4-тактов , в бензина се сипва масло , защото горивната смес се всмуква като при 2-тактовия двигател под буталото. При движение на буталото надолу , сместа се компресира , след което през колектор стига до всмукателния клапан и постъпва в цилиндъра под налягане. В началото на 80-те имаше прототипи в мото кроса с този двигател.




                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          "Задрьж да забранят двутактовите и ще им дойде модата на тия" .............. Моите наблюдения са, че отиваме назад. Снощи от нямане кво да правя гледах за Конкорд. Произведен е преди 43 години, сега го гледаме на картинка. Израсъл съм на нафтова печка, сега се чудя как да качвам вентилатори по комина, щот дори читаво кюмбе няма на пазара. Водната помпа на Московеца беше от излята алуминиева сплав, и с верига на ангренажа. Сега ги правят бакелитови тия перки, а за смяна на ангренажната гума (ремъка) разфасоваш половината двигателен отсек. Дори кранче няма новото да смениш антифриза, Московеца имаше. Като ми разбутаха големите маркучи и радиаторът текна, това у фирмения сервиз, на тройните цени. Та по темата - нивгаш няма да забранят ни двутактово ни дизел. Най-много за гъзарите по опушените мегаполиси, щот има пари за скубане. Дори няма да се учудя пак да пуснат нещо подобно на Трабант, както сме тръгнали към окепазяване и поевтиняване на всяка цена. Само дето ще има 12 компютъра вътре, и няма да може да го ремонтира кварталния дядо. Едни роднини още си карат Жигулатора, на 43 години е станал, и още има някакъв външен вид. Нова кола от магазина я изкара 10 години преди да се разпадне, я не. Един Мерцедес ML пусна ръждичка чак на капачката за резервоара, на 5-тата година, пред очите ми одрътя.

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Задрьж да забранят двутактовите и ще им дойде модата на тия
                            Това за този тип техника никога няма да стане . Пренебрежимо малък брой са в световен мащаб та да окажат някакво влияние на глобалното замърсяване на въздуха . То и такъв тип забрани извън ЕС никой не ги ебава .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Аха,щото тука забраниха извънбордовите двутактови,и те ня бяха много ма на,педерасите много явно
                              Последно редактирано от BENZBOSS; 03-10-19, 08:28.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Е, аз я видях с очите си.
                                Сега, дали двигателя точно този модел не знам, но определено беше 4 тактов, и си беше на резачка. Човека каза, че ползвала масло в бензина, заради коляновия вал. Нямам основание да се съмнявам в думите му.
                                Ако не забравя ще питам за точния модел.
                                И други са се заигравали с предимствата на двете системи специално ШИЛ това "отклонение' прави през 2002г и оставя в "склада" да отлежи.......https://www.stihl.bg/Istoria-na-stihl.aspx и http://napravisam.net/?p=4592

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X