Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трисезонни обувки за Рила и Пирин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • том
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    http://planika.bg/BG/kobla-men/
    Тези може да да са подходящи?
    Аз ползвам тези и съм доволен: http://planika.bg/BG/mangart-3/

    Остави коментар:


  • ak101
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Явно въобще нямаш предства какво представляват работните обувки.

    Остави коментар:


  • didogen
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
    Защо ли като се каже "кубинки" разбираш непременно български? И те стават, но далеч не ние сме я измислили тази обувка.
    Ето тук http://www.bushcraftbg.com/forum/index.php?topic=3.0 колегите са си дали труда да напишат почти всичко за тях включително и за небългарските. (ако линка е нарушение на правилата моля да бъда извинен)
    Питащия до колкото разбирам иска да ходи на планина "чат-пат" и то само в България и за тази цел едни читави кубинки ще са му напълно достатъчни според мен, но нека да има повече мнения и сам да си прецени.
    Те у тоя форум не се ли бяха разделили на кубинкаджии и найлонаджии?
    Точно защото ще ходи чат-пат няма да е свикнал да ходи с кютюци и му трябват тур. обувки, според изискванията със средно твърда подметка. Нека да гледаме на тур. обувки, като на удобни купинки.

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    Гледам в Миндъл са пуснали някакви за по 40 кинта, без вотърптуф, ама за толко пари ше си туриш по един найлон на краката и си ти.
    Аз съм привърженик на обувките без вотърптуф. По-лесно съхнат като се навотърят.
    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    От евтините съм ползвал Хед, Керимор и Кечуа, като съм ги подредил по читавост, като хеда и Керимора бяха пълна скръб! За българските кубинки, като прочетох линка на siem, че учудих, че има хора, които биха си причинили описаното в линк, па ако ще и да са безплатни обувките...

    Ако се търси бюджетно решение може да се помисли за разни кожени работни обувки - срещал съм италиански с мембрана за под 200 лв, изглеждащи доста читаво.
    За под 200 лв. със Златев сме му предложили конкретни модели, че и с мембрана.

    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
    Аз съм качвал Вихрен с работни обувки на панда. Супер удобни с дебела не хлъзгаща подметка и метални пластини вътре. Нямах никакви проблеми с краката. Въобще не може да сравняваш калествена работна обувка с дървените кубинки.
    Аз пък не бих тръгнал с такива обувки. Те са направени за работа на стълба и други работни дейности, при които обувката не стъпва с цяла подметка.

    Остави коментар:


  • ak101
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
    Ходил ли си с нЕкакви работни обувки в планината? Въобще цялата е добре да дават мнения хора, които ходят активно в планината и знаят какво планински преход. Може и джапанки да се оди с маратонки и найлонки ама .... не точно.
    Идеята да отидеш горе в планината е да се отпуснеш и да изпиташ удоволствие. "Войниците" са в армията.
    Аз съм качвал Вихрен с работни обувки на панда. Супер удобни с дебела не хлъзгаща подметка и метални пластини вътре. Нямах никакви проблеми с краката. Въобще не може да сравняваш калествена работна обувка с дървените кубинки.

    Остави коментар:


  • Джоу (x3mrjoe)
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
    Ходил ли си с нЕкакви работни обувки в планината? Въобще цялата е добре да дават мнения хора, които ходят активно в планината и знаят какво планински преход. Може и джапанки да се оди с маратонки и найлонки ама .... не точно.
    Идеята да отидеш горе в планината е да се отпуснеш и да изпиташ удоволствие. "Войниците" са в армията.
    Ако въпроса ти е към мен, си сбъркАл адресанта. Чети.

    Остави коментар:


  • Вико
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Ходил ли си с нЕкакви работни обувки в планината? Въобще цялата е добре да дават мнения хора, които ходят активно в планината и знаят какво планински преход. Може и джапанки да се оди с маратонки и найлонки ама .... не точно.
    Идеята да отидеш горе в планината е да се отпуснеш и да изпиташ удоволствие. "Войниците" са в армията.

    Остави коментар:


  • Джоу (x3mrjoe)
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Читави работни обувки са по-скъпи от нЕкакви, които са предмет на темата.

    Докато още карах мотор, мислех да минавам на такъв вариант, но и там под 200лв. нямаше нищо което да ми хване окото, но пък и си заслужаваха парите.

    Остави коментар:


  • bushiDO
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    От евтините съм ползвал Хед, Керимор и Кечуа, като съм ги подредил по читавост, като хеда и Керимора бяха пълна скръб! За българските кубинки, като прочетох линка на siem, че учудих, че има хора, които биха си причинили описаното в линк, па ако ще и да са безплатни обувките...

    Ако се търси бюджетно решение може да се помисли за разни кожени работни обувки - срещал съм италиански с мембрана за под 200 лв, изглеждащи доста читаво.

    Остави коментар:


  • a_andreew
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Хи, вариант за водоотблъскващ спрей пък и за дрехи става.

    Остави коментар:


  • Вико
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    Гледам в Миндъл са пуснали някакви за по 40 кинта, без вотърптуф, ама за толко пари ше си туриш по един найлон на краката и си ти.
    E айде де....

    Остави коментар:


  • maystor
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Гледам в Миндъл са пуснали някакви за по 40 кинта, без вотърптуф, ама за толко пари ше си туриш по един найлон на краката и си ти.

    Остави коментар:


  • Джоу (x3mrjoe)
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Преди четири години в МЕТРО попаднах на HEAD намалени с 50%, и ги взех за 115 или 120лв.
    Естествена кожа, добре хващаща и глезена, като подметката е много добра за каманяк, но не от най-твърдите.
    Единственият недостатък, според мен, им е, че не държат на вода, но пък и никога не съм ги импрегнирал с каквото и да било.
    Беше добро попадение, но поради други причини съм ги ползвал само 5-6 пъти. Надявам се пак да им дойде времето.
    Колега, не знам кой номер носиш, но разгледай по тарикатските магазини за намалени останали единични бройки.
    Не мисля, че обувките са нещо с което може да се прави компромис.

    Остави коментар:


  • maystor
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Керимор за чеп за зеле не става, личен опит.
    Читави италиански кубинки за под 150 лв. няма.
    Български бяха направили в Габрово за контингента в Афганистан, по отзиви на съфорумци габровлии са много добри.
    Обаче трябва да си от Габрово.

    Остави коментар:


  • siem
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Нима се учудваш при наличието на поне десет казарменоносталгични теми ?!
    Защо ли като се каже "кубинки" разбираш непременно български? И те стават, но далеч не ние сме я измислили тази обувка.
    Ето тук http://www.bushcraftbg.com/forum/index.php?topic=3.0 колегите са си дали труда да напишат почти всичко за тях включително и за небългарските. (ако линка е нарушение на правилата моля да бъда извинен)
    Питащия до колкото разбирам иска да ходи на планина "чат-пат" и то само в България и за тази цел едни читави кубинки ще са му напълно достатъчни според мен, но нека да има повече мнения и сам да си прецени.

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
    Кубинки... След съответната обработка и разтъпкване.
    Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
    ... Но сегашните са като мекици, меко бомбе, мека подметка
    Като във вица - а какъв шоколад имаше едно време...
    Имам си такива от едно време. Много са здрави, ама са ми тежки и неудобни и много отдавна се отказах да ги използвам като туристически.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X