Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трисезонни обувки за Рила и Пирин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • gkesov
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    По въпроса от началото на темата: 1. Алпина, идеално съотношение цена-качество, здрави но малко тежки по моя вкус... имам зимни такива и за здрави а се ползват доста.
    2. Жоли или Магнум-милитъри стайл чудесни "кубинки" с всичките предимства на военната обувка, мембрани, Вибрам и т.н. без недостатъците на нашите БГ чепици от Габрово, Пазарджик и прочия недоразумения, които скапват крака и се късат на поразия. Тук не визирам старата щатна военна обувка от 90-те, която е здрава, но зимата държи влажно и студено а лятото влажно и топло.
    3. Всяка утвърдена марка, чиито модел в момента е намален от над 400 лева на половина.

    Остави коментар:


  • том
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
    Да сте срещали някъде малко по-големи - 49-50 номер?
    http://www.extreme-bg.com/turistiche...pina-cromo-mid
    Труна задача,в началото на годината обикалях с кума ми да търси подобни размери и в повечето магазини имаха до 48ми номер.Задължително проба

    Остави коментар:


  • ak101
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
    Тези с металната пластина в подметката.
    Са за работа в строителството.
    Металната пластина е предпазване при настъпване на остри предмети, пирон на пример. Мен лично ме е спасявала 4-5 пъти.

    Остави коментар:


  • didogen
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Тези с металната пластина в подметката. И понеже мен ме интересува работата на стълба съм проверил как седят нещата.
    Приеми, че си прав за себе си и да не спорим за неща извън темата.

    Остави коментар:


  • ak101
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
    Никъде не твърдя, че всички работни обувки са проектирани за работа на стълба.
    А това какво е?
    Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
    ... Те са направени за работа на стълба ...

    Остави коментар:


  • drago_pishinkov
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Да сте срещали някъде малко по-големи - 49-50 номер?

    Остави коментар:


  • didogen
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Никъде не твърдя, че всички работни обувки са проектирани за работа на стълба. За всяка специфична работа си има работни обувки.
    Но определено работните обувки не са проектирани за туризъм.

    Остави коментар:


  • ak101
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
    Поработи на стълба 5-6 часа и пак ще говорим.

    Не ме интересува работата на стълба. Целта на работните обувки е съвсем друга и не са проектирани специално за работа на стълба, както твърдиш, поне повечето.

    Остави коментар:


  • zzlatev
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Влез в сайта на Екстрем спорт и погледни обувките на Алпина, които ти препоръчах. И цената, и качеството са повече от отлични. Няма смисъл да даваш пари за работни обувки или кубинки, като за същите кинти можеш да имаш истински качествени обувки за планина.

    Остави коментар:


  • гоше
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Момци, да не абсолютизираме все пак
    Май е по-важно, поне за мен, какво има в обувките и малко по-нагоре - не , не в тази глава, а в горната
    Щото съм виждал в нас и по чужбинско манекени на планинарска екипировка от-до, и до там. С което не отричам предимствата на хубавата екипировка.
    Нещо ме притиска времето, ще видим каква ще я свърша. По и-нет магазини, както писах по-горе, не ми се рискува, че обувки държа да ги пробвам. А до Софето или Филибето - няма време.

    Остави коментар:


  • didogen
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
    Явно въобще нямаш предства какво представляват работните обувки.
    Поработи на стълба 5-6 часа и пак ще говорим.

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    Пичувии, левъла беше сетнат на кубинки от БНА, вие оплюхте идеята за работни обувки, които са нива отгоре! Иначе и аз съм понавъртял километраж по чукарите и, ако бюджета беше норамален, нямаше и дума да обеля за работни!
    Значи работни обувки от 150 лв. са по-подходящи за туризъм от тур. обувки за 150 лв?
    При това разнообразие на пазара кубинки би обул само някой носталгик.

    Остави коментар:


  • bushiDO
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Пичувии, левъла беше сетнат на кубинки от БНА, вие оплюхте идеята за работни обувки, които са нива отгоре! Иначе и аз съм понавъртял километраж по чукарите и, ако бюджета беше норамален, нямаше и дума да обеля за работни!

    Остави коментар:


  • windwarrior
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Моите 5'стинки по темата. "Читави трисезонни обувки за планина" и "под 250 лв" са несъвместими в едно изречение. Или са читави обувки за планина, или са под 200-250 лева. Среден вариант няма. Да, човек може да качи Вихрен и с гумени галоши за 20 лева. Ако не му е жал за краката му.

    Само за протокола - "работни обувки" и "планинско ходене" имат толкова общо, колкото секса с любовта. ИМХО.

    Остави коментар:


  • том
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Моите HEAD са почти същите, дори и като цвят, като тези които ползваш ти, но са без гумената лента и пропускат вода.

    Значи нямат нищо общо
    Модела,който ползвам мисля,че не са обувките,които колегата търси,постнах ги за да е ясно,че имам впечатления от производителя.

    Остави коментар:


  • Джоу (x3mrjoe)
    отговори
    От: Трисезонни обувки за Рила и Пирин

    Първоначално публикуван от том Преглед на мнение
    http://planika.bg/BG/kobla-men/
    Тези може да да са подходящи?
    Аз ползвам тези и съм доволен: http://planika.bg/BG/mangart-3/
    Моите HEAD са почти същите, дори и като цвят, като тези които ползваш ти, но са без гумената лента и пропускат вода.

    Ето твоите на картинка, за по-прегледно.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MANGART-MEN-AVS-AIR-TEX.jpg
Прегледи:1
Размер:105.8 КБ
ID:5763429

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X