Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • sl.daskalov
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
    Хаха, още един като мене... Лошо, че цените вървят нагоре. Миналия месец минах през една габровска фабричка, /не е Здравохода/, и си взех едни такива за ежедневие, засега без забележки. Водих и една колежка с мен, тя пък взе за мъжа си зимни половинки, че работата му е на къра и по машини, и той доволен. 5 - 6 модела бяха на производство, сичко на 55 лева.
    Е все пак не съм хобит и не ходя бос! Купувам си от време на време маратонки по над 100 лв и имам един куп най различни видове кубинки каквито са сметнали за нужно да ми дадат за служебни през годините. През лятото в цивилизацията нося предимно чехли някакви.

    Остави коментар:


  • zzlatev
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Първоначално публикуван от Lacho Botev Преглед на мнение
    При мен е Garmont Dragontail LT..... с 1.8мм водоотблъскващ велур!
    Тука явно е разковничето, между LT и GTX има е сериозна ножица в цената,, по спомен от над 80 лева. И явно не случайно, липсата на мембрана прави обувките пропускливи. Аз нямам други леки и ниски спортни обувки и си нося Гармонта като ежедневни, но и за леки излети и еднодневни разходки и съм много доволен, и като ергономия, и като здравина, и като дишане и водоотблъскване.
    Последно редактирано от zzlatev; 13-10-16, 07:45.

    Остави коментар:


  • jordanov sv
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Никога не съм си купувал обувки по-скъпи от 40 лв всъщност последно си купих зимни обувки преди 10 години и още ги нося, половинки! ...
    Хаха, още един като мене... Лошо, че цените вървят нагоре. Миналия месец минах през една габровска фабричка, /не е Здравохода/, и си взех едни такива за ежедневие, засега без забележки. Водих и една колежка с мен, тя пък взе за мъжа си зимни половинки, че работата му е на къра и по машини, и той доволен. 5 - 6 модела бяха на производство, сичко на 55 лева.

    Остави коментар:


  • bushiDO
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    дубле - за триене!

    Остави коментар:


  • bushiDO
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
    Много добре изглеждат, каква цена са и има ли размери?
    Ами то сигурно вече са изкарали нов модел - от доста време вече ги нося и им врътнах сериозен километраж. Още се представят много добре. Купвал съм ги от мазазина на Салева на черни връх и имаха номера, но както казах беше доста отдавна. Ако не се лъжа цената беше около 300 лв, но не помня вече със 100% сигурност.

    М/у Другото по-горе съм писал за едни ловнi обувки, Jack Pyke, които бързо се прецакаха и като цяло не знам дали да ги препоръчвам... единственото им предимство е сравнително ниската има цена от окло 200 лв. Сега нося едни Crispi, които са чук, но и струват 2.5 пъти повече...
    Последно редактирано от bushiDO; 12-10-16, 22:13.

    Остави коментар:


  • lyubo73
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    От нова година насам таралянкам тези: [ATTACH=CONFIG]690849[/ATTACH] Много добри по показателите комфорт/изпотяване/водонепропускливост и доста "внимание към детайла". Иначе стандартните GoreTex, Vibram + още няколко маркетингови етикета. Като дизайн са доста нестандартни и на мен много ми допадат (въпрос на вкус ). Имат едно дребно но полезно свойство - стелката се разделя на 2 слоя - долния се маха, ако ги носиш с по-дебели чорапи, или крака ти е по-"месест".... Остава да видя колко ще издържат на експлоатация, но лошото е че не ги нося много интензивно...
    Много добре изглеждат, каква цена са и има ли размери?

    Остави коментар:


  • Lacho Botev
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
    В момента съм с Гармонта на краката, но моя е Dragontail GTX, т.е. С гортекса отвътре и за 3 години никога не са пропуснали. Вашите със или без Горатекс са?
    При мен е Garmont Dragontail LT..... с 1.8мм водоотблъскващ велур!

    Остави коментар:


  • sl.daskalov
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Никога не съм си купувал обувки по-скъпи от 40 лв всъщност последно си купих зимни обувки преди 10 години и още ги нося, половинки! Някой ден ще си купя, като спечеля от тотото. На жената обаче купих каримор с мембрана за 90 лв от спортдирект, след година стоене в кутията под леглото дойде ред да ги обуе и установих че са и пратили две напълно различни като модел обувки! Добра жена е, не се оплаква, носи си ги като ходим по гората, даже е доволна! Такива ми ти работи.

    Остави коментар:


  • Jimi
    отговори
    Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Бяха с Gore, зимни от висок клас. След това съм имал Саломон, който никога не пусна, Raichle което е най- хубавата обувка която съм имал и пусна на 3тата година яко носене, а сега съм с Meindl, който също не пуска за сега.

    Остави коментар:


  • zzlatev
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    В момента съм с Гармонта на краката, но моя е Dragontail GTX, т.е. С гортекса отвътре и за 3 години никога не са пропуснали. Вашите със или без Горатекс са?

    Остави коментар:


  • Jimi
    отговори
    Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    И аз имам лоши спомени от Гармонт. Като цяло много дизайн, много шевове и накрая мокри крака.

    Остави коментар:


  • Lacho Botev
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Днес...бях доста неприятно изненадан,от обувките Garmont dragontail.
    Силен дъжд ме подкара в София...на 20та секунда почуствах неприятна хладина,
    в предната част на ходилото,пропускаха в основата на езика!Не исках да повярвам,но
    това си беше живата истина.След 10 мин.бях подгизнал.
    От всичко най много ме яд,че протекоха веднага!!!! А ги закупих преди 3месеца.
    Ако си бях взел плетени обувки от пазара за 6лв.... времето за което щяха да са ми сухи краката беше същото.
    Леко съм бесен...ама Здраве да е..то от мокри крака не се настива!

    Остави коментар:


  • jordanov sv
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Душков, един акъл ще ти дам за ежедневните обувки. Ако вместо един, имаш два чифта и ги сменяш през ден, ще им удължиш живота в пъти. За краката ти също ще е полезно. При това условие и със съответната поддръжка разбира се, имам чифтове дето съм ги носил или нося по повече от десетилетие. Всеки делничен ден, до работа, там и обратно, по 3-4-5 км. понякога и доста отгоре. Иначе все още съм фен на българското, в частност габровското и да не е скъпо

    Остави коментар:


  • Faca
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Пробвам различни зимни отбувки от 7-8 години.
    Преди работех като доставчик, работа в която ми трябваше да повдигам с крак разни неща , съответно обувките бързо се скапваха на пръстите на десния крак. Тези с метал отпред изобщо отпадаха, защото са неудобни за каране , тичане по стълби и тнт. Проблема винаги беше , че като стоя малко повече време или почваха да ме болят петите или краката се изпотяваха (няма значение с какви чорапи).
    В университета в който уча ги гледам всички ходят с едни "калцуни" буквално. Грозни , ама дори професорите с таквиа. Разтърсих се и попаднах на фирмата Waldviertel , тукашна продукция, 1 година гаранция, срещу 30евро ти сменят подметката ако се изтърка, чиста кожа.

    Избрах си модела и въпорса беше дали няма да ми е студено ако няма пухено вътре , и дали няма да ми се потят краката ако ибера тези с пух.
    Взех модела Eisbaer ... с вълна вътре.


    Подметката:


    На първо чететене (от магазина до нас) .... не си заслужаваха 180евро (бая скъпички).

    Преди да обуя новите , ходех цяло лято с обувки на vivobarefood , които са с една тънка подметчица ... буквално си бос (което се оказа доста добре за петите и кръста ми), тоест едни от най-удобните които съм имал.


    Носих ги 2-3 дни новите и всякаш заспаха по крака ми.
    Няма значение дали е +20 или -2°C (толкова беше най-студеното) нито ми е студено на краката нито се потят (дори да седя цял ден на затворено с тях)

    Остави коментар:


  • мишоци
    отговори
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Ей сега отивам да направя снимки на моите.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X