Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

    Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
    Аз да попитам обувки с мембрана повече ли дишат от обувки без мембрана?
    Не.

    Иначе относно подръжката на мембрани, ако не сте сигурни дали препарата който имате дали е ОК, просто ползвайте водичка и мембраната ще си работи дълго време, или поне докато не си вземете точният препарат!
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #77
      От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

      Да "похваля" YDS-a.
      На отъпкан сняг с лека коричка лед отгоре са точно като зимни кънки... по-лошо сцепление отколкото на чист лед. Предвид твърдата подметка не съм изненадан, пък и това въобще не е тяхната среда. Същата твърда подметка, обаче, се усеща чудесно при стълби и неравности - може половината стъпало да е във въздуха, подметката няма да се огъне.

      Коментар


      • #78
        От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        Влязох в най-новооткрития магазин за работно облекло и обувки във Варна, май е и най-големия.
        Проверих всички боти и избрах тези с най-твърда подметка. След 2 седмици успяха да ми доставят 43 номер, които са ми големи, но 42 са ми малки Cofra New Reno
        Няколко седмици по-късно, ежедневно носене: спарват малко, но не миришат, имат разни екстри за целта; лицева кожа, не съм газил реки, но не съм си мокрил краката в локви, кал и сняг, масло и бензиноустойчива сая и подметка, за мен е важно; подметката изолира добре, не е твърда като на кросовите ботуши, но ако е такава, няма да мога да ходя; днес открих, че грайферът е специален, наклонен и се самопочиства от кал и кучешко не се хлъзгат на сняг и масло.
        Засега съм доволен, а и цената е петдесет и няколко лв.

        П.П. Имам и Хаикс (P65), но са ми по-официални, все пак струват почти 300лв.

        За зимата скачам в преспите с най-новия модел български полицейски кубинки, зимен вариант - страхотна кубинка. Изцяло кожени, хастар от естествена кожа - много мек, удобен и дишащ. Подметката е сравнително мека и поема ударите. Гарантирано не спарват, а са много топли с подходящи чорапи. С тънки могат спокойно да се носят до 25 градуса. Намазани не пускат вода. Недостатък - заводското боядисване не струва.
        Изкарах 6 години със скъпи работни обувки с метални бомбета и пластини в ходилата ,просто ми харесаха и бяха страшно удобни,скапах ги от носене и зимата и през лятото в планината ,даже съм ги обувал за 1-2 ч. ходене и на бос крак,никакви проблеми,мокри крака от потоци и локви,абсурд.Тази година не можах да намеря същите и си купих едни планински италианки от ловен магазин,удобни са много и яко топлят,но онези си ми липсват,като цивилни ,вече са работни!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #79
          От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

          Аз да допьлня макар и без преки впечатления в студа,че съм на жега и няма как да се фрьцкам с тях по плажа.

          Взех Ла Спортива Фрост,отговарят на номера и поне из нас със средно дебел чорап по плочките са супер удобни и леки,за 3 часа ходене не спарват крака ма си ходя из къщата и не се брои.Тия дни ги вадя на сняг да ги видя как са,но на първо четене много стават.

          цена на Ибей 110 долара с доставка 15 или на половината от цените в магазина
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #80
            От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Влязох в най-новооткрития магазин за работно облекло и обувки във Варна, май е и най-големия.
            Проверих всички боти и избрах тези с най-твърда подметка. След 2 седмици успяха да ми доставят 43 номер, които са ми големи, но 42 са ми малки Cofra New Reno
            Няколко седмици по-късно, ежедневно носене: спарват малко, но не миришат, имат разни екстри за целта; лицева кожа, не съм газил реки, но не съм си мокрил краката в локви, кал и сняг, масло и бензиноустойчива сая и подметка, за мен е важно; подметката изолира добре, не е твърда като на кросовите ботуши, но ако е такава, няма да мога да ходя; днес открих, че грайферът е специален, наклонен и се самопочиства от кал и кучешко не се хлъзгат на сняг и масло.
            Засега съм доволен, а и цената е петдесет и няколко лв.
            Честито.
            Може ли снимка?

            Коментар


            • #81
              От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

              http://www.cofra.it/en/products/foot...157-?market=eu

              Коментар


              • #82
                От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                За зимата скачам в преспите с най-новия модел български полицейски кубинки, зимен вариант - страхотна кубинка. Изцяло кожени, хастар от естествена кожа - много мек, удобен и дишащ. Подметката е сравнително мека и поема ударите. Гарантирано не спарват, а са много топли с подходящи чорапи. С тънки могат спокойно да се носят до 25 градуса. Намазани не пускат вода. Недостатък - заводското боядисване не струва.
                Дай малко инфо за кубинките и снимки.
                Гледам ,че има поне два завода който правят "армейски": Ниди в Пловдив и Здравоход в Габрово. Твоите от кои са? Или са от друг завод?
                А, и от къде ги купи?
                Най ме е страх от хора без мечти...

                Коментар


                • #83
                  От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                  Във големия сняг и аз със полицейските кубинки на Габрово,само че летния вариянт.Нямам забележки никакви,идват ми малко високи,инъче в момента нося туристически от декатлон, за есенно зимния сезон отлични,удобни,топлят,гледам че доста хора ги ползват и за работни обувки,имат мембрана,не пускат вода наистина.Забележка,десетина пъти падам на гладка мокра мозайка ,последно преди седмица направих на картина бойния лаптоп, ама свикнах вече.




                  Незнам какво значи не интензивна употреба,но ги нося от 4 месеца и минават за нови.
                  Последно редактирано от Roninn; 01-02-17, 01:15.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #84
                    От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                    Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                    Дай малко инфо за кубинките и снимки.
                    Гледам ,че има поне два завода който правят "армейски": Ниди в Пловдив и Здравоход в Габрово. Твоите от кои са? Или са от друг завод?
                    А, и от къде ги купи?
                    Нямам идея чие производство са, но са такива:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:b8c1ccd94164ee4e7f30e1760a3d0099.jpg
Прегледи:1
Размер:46.6 КБ
ID:5742490
                    Купих ги от познат полицай, търси в малките обяви. Мисля, че има и специализирани магазини за полицейска екипировка, абе спри и питай някой полицай.
                    А първата фирма, която си написал, сега виждам, че предлагат кубинки с горетекс, може и да са добри.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                      Питам, защото точно в малките обяви има няколко модела от тези новите, уж биле армейски, на някой на езика пише POLIZE, на други ПОЛИЦИЯ, подметките са различни, от горе също...а май има и в Стара Загора завод, Ралица нещо...
                      А пък по форумите има противоречиви/противоположни мнения. Може би попадат на различни изпълнения, за това някой са супер доволни, други казват, че са пълен боклук.
                      Направи, моля те, една снимка отдолу на подметката!
                      Най ме е страх от хора без мечти...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                        Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                        Питам, защото точно в малките обяви има няколко модела от тези новите, уж биле армейски, на някой на езика пише POLIZE, на други ПОЛИЦИЯ, подметките са различни, от горе също...а май има и в Стара Загора завод, Ралица нещо...
                        А пък по форумите има противоречиви/противоположни мнения. Може би попадат на различни изпълнения, за това някой са супер доволни, други казват, че са пълен боклук.
                        Направи, моля те, една снимка отдолу на подметката!


                        При покупка на тактически обувки, при всичките модели, които съм мерил, ходилото е много тясно-трябва да се мери...
                        За тактически моя избор е HAIX...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                          Веднага откликвам на молбата, но ме мързи да се събувам и снимките са накриво



                          Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                          При покупка на тактически обувки, при всичките модели, които съм мерил, ходилото е много тясно-трябва да се мери...
                          За тактически моя избор е HAIX...
                          Не знам какво е тактически обувки, но имам тези, (немски)полицейски боти Хаикс и френски военни кубинки от 62-а.
                          Най-здрави са френските, най-скъпи(с 300лв над другите) Хаикса.
                          Аз ползвам обувките, за да ми пазят краката от всичко - пеш, в работата си и на мотора. Не ме интересуват имена и марки, интересува ме да са ми удобни, да си вършат работата и да не спарват много. Тези, които имам, отговарят на изискванията. Ако изкарат само 1 зима, другата няма да си купя същите.
                          Всъщост Хаикса ми е по-малко удобен от други боти, които имам, включително и работните от 50лв.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                            Категорично се отказах от всякакви кубинки за ежедневно носене. Единствено за работа на къра, строежи и всякаква кратка употреба... Причини много, но с годинките почнах да се грижа малко повече за краката си. Особено след случая, когато любимата кубинка по никакъв начин не ми помогна да не си счупя на косъм кокалите на петата...
                            Тази зима бях с тези от снимката. Излезнаха ми около 75 лева. Купих ги от Англия, Screwfix. Най-обикновени бачкаторски обувки, с метално бомбе, масло-химикало-незнак_какво устойчива подметка. Не пише, а и не са, водонепромокаеми, но са "водоотблъскващи", дишащи..
                            С други думи: на тия пари в Българско си бях заимал миналата година едни ... водещи се "зимни", та даже и "ловджийски". Цяла зима треперех да не се подхлъзна и пребия, умирах от студ и краката ми бяха постоянно мокри... В края на пролетта се разкапаха като че са от вестник....

                            Тая зима ми бе топло и сухо... и с по-малко хлъзгане по леда... Следи от употреба - никакви... Миризма - слабо доловима, в сравнение с предните описани...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161012_115812609_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:109.3 КБ
ID:5742512
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #89
                              От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              Веднага откликвам на молбата, но ме мързи да се събувам и снимките са накриво
                              [ATTACH=CONFIG]900355[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]900356[/ATTACH]
                              Благодаря!
                              Не мога да ги отворя снимките...
                              Други мнения и от други ползващи за различните видове кубинки?
                              Не, че съм им голям фен, просто ми се струват много пари 200лв., (за повече да не говорим), за обувки който ще се носят двайсетина дена в годината, предимно в града, на кратки разстояния.

                              Туристически обувки - мембраната имала 2 години срок на годност? Ако да са и в магазина? За какво даваш една торба пари? Освен ако не смяташ да ги носиш интензивно в преспи при дълги преходи през зимата. Ама тогава тея от 200лв. били калпави, от 800лв. трябвало тогава.

                              Та така, загледах се в нашенски кубинки. Все пак на село има две педи сняг, не става с половинките.
                              Най ме е страх от хора без мечти...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Новите ми обувки....моля споделете впечатления и мнения!!!

                                Купих си български кубинки на Здравоход- Габрово мисля че беше, обувките са много добре изработени, но имат един малък/за мен голям/ проблем- тесни са, и при ходене ми смачкват малкия пръст на стъпалото, което е много неприятно при продължително ходене.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X