Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уред за генериране на ток за джобни консуматори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

    Първоначално публикуван от enter Преглед на мнение
    Може темата да е стара но ми е интересна . Като малък чичо ми имаше едно радио немско с 1 лампа по интересно му бе захранването един "таралеж" от тънки жици които се поставяше върху газена лампа .
    На мен поне ми прилича на елемент на Пелтие. Дали е запазено радиото?

    Коментар


    • #17
      От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 035.jpg
Прегледи:1
Размер:228.6 КБ
ID:5269302Ето и от мен:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 034.jpg
Прегледи:1
Размер:279.4 КБ
ID:5269301
      Фенер - приличен. лампа също, динамото ми зарежда телефона, беше 7-8лева на промоция в Практикер. Ама преди година.

      Коментар


      • #18
        От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

        Вчера тамън гледах подобни неща и попаднах на това = http://public.fotki.com/virgas/russian-lamp-termog/
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #19
          От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

          Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
          Вчера тамън гледах подобни неща и попаднах на това = http://public.fotki.com/virgas/russian-lamp-termog/
          Искам такова!

          Коментар


          • #20
            От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

            Доколкото събрах инфо из нета кпд-то на термодвойката е много малък та сега замислям да сглобя един стърлинг двигател с него да въртя нещо което да генерира ток. Като че ли експеримента ще си заслужава повече. Иначе се разрових след като видех това - http://www.termofor.ru/prod1.php?id=27 което изглежда добре ама съм скептичен колко ще работи.
            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

            Коментар


            • #21
              От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

              Искай, да искаш не е вредно. Само че е произвеждано през 20-те, и се продава като антикварна ценност, и на такава цена. Така че ако наистина искаш нещо, спри да се занимаваш с глупости, в МЕИ-то има достатъчно студенти, които могат да пишат програмен код и по-бързо от тебе. И започни да правиш полезни неща, като нас - мъжете.
              Съжалявам, в тая история няма не-руски неща. Аз имам истински войник-мотор, който иска може да го разгледа, и сам да се убеди че с по-малко от три кила желязо, механично няма да заредите нищо.

              Коментар


              • #22
                От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

                Ама аз като сувенир бе - аз знам колко ток ще изкара и хладилната ми чанта ще изкара повече на същото място. А ако намериш някой, който да може да пише като мене, веднага му възлагам несметни купища работа. Ама няма, така че аз ще я свърша тази.

                Коментар


                • #23
                  От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

                  Три дена гледах едни хлапета, които удрят в земята не само тебе. Не си казал че ти трябват - не съм се оплакал на доставчика на свежа писателска плът. Ако наистина ти трябват - да говорим за дипломанти? Формалностите са решими.
                  Има тъпи и яки средняци. Има и феерични майстори. Тъпанарите явно не те интересуват, такива има много.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Искай, да искаш не е вредно. Само че е произвеждано през 20-те, и се продава като антикварна ценност, и на такава цена. Така че ако наистина искаш нещо, спри да се занимаваш с глупости, в МЕИ-то има достатъчно студенти, които могат да пишат програмен код и по-бързо от тебе. И започни да правиш полезни неща, като нас - мъжете.
                    Съжалявам, в тая история няма не-руски неща. Аз имам истински войник-мотор, който иска може да го разгледа, и сам да се убеди че с по-малко от три кила желязо, механично няма да заредите нищо.
                    Част от този пост не е ли достоен за бан!?
                    Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

                      По ІР, или по номера на паспорта?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

                        V69 Стефан след полунощ така си говори. Звучи странно, но не е обида. Още повече, че те с Ясен си пият ракията /май Стефан пие, Ясен гледа ама.../
                        Чети повече "стефанизми" и ще мубсвикнеш.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #27
                          От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

                          Бе, ти се радвай че не чуваш какво говоря преди обед.
                          Ъ-ъ, Ясен им ги разбира на ракиите. Аз такова не мога и да подуша. Имах тежко лимонадено детство и слабо гърло, после макаренковците от детската педагогическа стая ми забраниха бозата, и така кървавото ДС пречупи съдбата ми ... А просветената общественост се лиши от един може би виртуоз на бирата с мента, и мастиката с уиски.
                          Или нещо друго такова хубаво.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

                            Едно е сигурно - в информационните технологии Стефан не различава Вивалди от Глория. Което не би било грях, ако не се силеше да дава съвети в точно тая област и да оценява хората, които произвеждат продукта. А така си е заработил глоба от 2 бири.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

                              Аз пък искам да си имам едно такова чудо на техниката:http://inventorspot.com/articles/min...onics_re_43942
                              Ето и едно клипче към машинката за произвеждане на водород в домашни условия.
                              http://www.youtube.com/watch?v=cSwBEaYbWpI

                              П.С.
                              Като видях онова радио от по-горните коментари с манивелата и динамото си спомних че преди няколко години бяха направили подобно радио но с навиваща се пружина като на часовник, ако не се лъжа преди доста време бях го срещнал и в интернет като снимка какво представлява.
                              Ето нещо такова: http://www.sciencephoto.com/images/d...l?id=841520520
                              Последно редактирано от icpart; 21-04-11, 09:04.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X