Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за генератор за ток.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Съвет за генератор за ток.

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]751401[/ATTACH]
    За 500 лв. взехме 2 бр. Както по нагоре казах пише хонда 5.5 трифазен с изход за зареждане на 12 волта акумулатор,освен стартерни ролки изгоря релерегулатора,инъче работи,пали лесно и парите са избити стократно.Около 3.5 киловата е реално.Не се тормози от два киловата духалка и перфоратор 1400 вата и малък флекс едновременно,само леко вдига оборотите
    Е такова същото е, само че надписите хонда и лепенката с мощността на моторчето, са по-грамотно направени и изглеждат "по-оригинално"
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #47
      От: Съвет за генератор за ток.

      Ами мисля че цената му нов е около 350лв с опция за работа на газ. Така , лично аз за такъв втора употреба повече от 150 не бих дал , защото не го знам в какво състояние и кой го е използвал

      Коментар


      • #48
        От: Съвет за генератор за ток.

        Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
        Ами мисля че цената му нов е около 350лв с опция за работа на газ. Така , лично аз за такъв втора употреба повече от 150 не бих дал , защото не го знам в какво състояние и кой го е използвал
        Чисто нов е, не е употребяван, палили сме го три-четири пъти да го пробваме. Иска му 350, но и за 300 ще го даде. Не, че имам належаща нужда, ама за всеки случай да го имам, за парното и за някакви други неща, когато се наложи.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #49
          От: Съвет за генератор за ток.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Ще чака, защото си купих Хонда.
          От инверторните хонди ли е ? Аз също ползвам от тях вече два сезона , eu20I (около 150 часа работа) и нямам никакви забележки - малка, тиха и икономична.Прави ми впечатление обаче , че работи не много равномерно , на моменти прикихва , дори и без товар.Това нормално ли е?Хич не ми се дава в сервиз да я бъзикат, а мисля, че още е в гаранция.Твоята така ли работи?Трябва ли да и се регулират клапани или някакво друго сервизно обслужване?
          Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
          Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

          Коментар


          • #50
            От: Съвет за генератор за ток.

            да, моята е същата но досега има около 15 часа и е абсолютно равномерна без товар и с постоянен товар. Чел съм че неравномерната им работа обикновено е свързана с неплътност около карбуратора или престоял бензин. Свещта също не пречи да прегледаш.

            Коментар


            • #51
              От: Съвет за генератор за ток.

              Да , благодаря за напътствията! Вярно, че резервоарът и беше пълен от миналата година, но през сезона съм изгорил стария бензин и вече е пресен.А свещта не съм поглеждал, може да е от нея.А може от бензина, който се е изпарил от карбуратора, докато си е почивала зимата да са останали наслагвания.
              Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
              Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

              Коментар


              • #52
                От: Съвет за генератор за ток.

                Има лесен (и чист!) начин да се източва бензина от карбуратора. Не че аз го правя де.

                Коментар


                • #53
                  От: Съвет за генератор за ток.

                  Е сподели де (особено ако е дистанционен, а карба не е наврян на майната си )
                  Някой има ли идея откъде може да се купи репликата на инверторната тиха Хонда 2200i на нормална цена (за предпочитане с фактура)?
                  Че в Хасково май са свършили...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Съвет за генератор за ток.

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Е сподели де.......
                    Елементарно е бе... Източваш всичкия бензин от резервоара, или просто спираш кранчето, ако има такова.
                    Палиш двигателя, и след като бензина в карбуратора изгори-всичко е чисто и сухо.
                    Е, може да дръпнеш няколко пъти вървата за да си напълно сигурен, че в камерата не е останало нищо...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Съвет за генератор за ток.

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Елементарно е бе... ...
                      Ако запали де Ама се чудя тези 'компактните' генераторчета вероятно седят с бензина в акумулатора - нито има как да спреш горивото, нито да го източиш по лесен/сух/чист начин...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Съвет за генератор за ток.

                        По-добре е в карбуратора да има бензин,пък макар и стар.При липсата на такъв,в карба се образуват окиси(бели на цвят),които се лющят на люспи и създават в пъти повече ядове,отколкото старият бензин.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Съвет за генератор за ток.

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Ако запали де Ама се чудя тези 'компактните' генераторчета вероятно седят с бензина в акумулатора - нито има как да спреш горивото, нито да го източиш по лесен/сух/чист начин...
                          Всъщност инверторната Хонда има и бензинова помпа, ако и аз да бях изненадан. Ръчката за спиране спира едновременно и тока, и горивото към карбуратора. После има едни маркучета през които карбураторът се източва, след като се свали капакът.

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          По-добре е в карбуратора да има бензин,пък макар и стар.При липсата на такъв,в карба се образуват окиси(бели на цвят),които се лющят на люспи и създават в пъти повече ядове,отколкото старият бензин.
                          В инструкцията пише да се източва. Карбураторът май не е от ЦАМ и с окисите работата не е същата.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Съвет за генератор за ток.

                            Предполагам причината за източване е избягване натрупването на клей при изпарението и залепване на мембранки и т.н...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Съвет за генератор за ток.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Карбураторът май не е от ЦАМ и с окисите работата не е същата.
                              Нямам наблюдение към карбуратори или дросели от друга сплав,освен цам.Използва се масово заради тъй-наречената тънколивкост,ако на даденият модел,е друга сплав,вече е божа работа дали ще има окиси.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Съвет за генератор за ток.

                                Не е така, повечето такива машини не палят ако са оставени с бензин няколко месеца (зимата например). Всичко в карбуратора става на смола и не пали без почистване. От там и скъсаните въжета за стартери, защото хората дърпат ли дърпат. Това важи за всички с кранче за горивото, генератори, моторни помпи, мотофрези и др. Даже моторните триони палят от второто дърпане ако сме ги източили преди това. За цама, цам е, но вероятно има някакво покритие, защото не съм виждал такъв окислен карбуратор. Има един модел на Honda и всички вертикални Briggs & Stratton които нямат кранче за горивото, там трябва да се източи от резервоара или маркуча отдолу. Вертикалните Briggs & Stratton даже нямат пробка за маслото в последните години, и нямат нарочно, защото продават един кит за изтегляне на масло, представлява голяма спринцовка, маркуч и найлонова торба за старото масло.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X