Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

    Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
    Аз съм хвърлил око на тази, дето ми я предложи колегата
    И мен ме интересува този генератор ако някой има лични впечатления моля да ги сподели с нас после ще черпим.
    LZ2DRD

    Коментар


    • #17
      От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

      Какво стана бре колеги - само преположения - но нито един отговор по темата - ползвал ли е някой че да даде отзив...

      Много жалко - или никой не е рискувал с красивата китайка - ако пък ДА - не е от нашия форум...

      Поздрави!

      Коментар


      • #18
        От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

        А какво ще кажете за този:
        - още по-мощен - max. 3500W и nominal - 3200W... Твърде мощно, за да е истина...
        Продавача твърди че може да се пробва с духалка при получаване с Еконт... Твърди още че е по-хубав от китайската оригинална Хонда eu 2000, която има номинал под 2000W ...
        Все пак 150 куб. см. двигател си е друга работа ... Кефи ме но ... някак имам резерви...

        Ако някой знае нещо - да помага...

        Коментар


        • #19
          От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

          Опсс - забравил съм да дам линк към обявата :

          http://obiavi.grad.bg/o-172730-Инвер...ри_-_3,5_Kw

          Поздрави

          Коментар


          • #20
            От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

            Наистина ли никой няма впечатления от тези генератори ? Хайде някой да сподели не вярвам никой досега да не си е купил или пък може този който си е купил да си мълчи по обясними причини.
            LZ2DRD

            Коментар


            • #21
              От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

              E ти ум прилични копия на хонда, макар и не инвертори за по 300 лева. За толкова малки мощ не са особено по-големи и тежки. Аз съм имал една среща с оригинална инверторна хонда. Някъде 2кВ звук + разни DJ периферии. Ами не съм доволен. Прекъсваше при пикове, без да и се надвишават възможностите и имаше ужасен бръм, който и земята не го излекува .

              Коментар


              • #22
                От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                На инверторен генератор брумът се лекува с филтър от пералня, а за прекъсване по пиковете има нарочна настройка на "агресивност" - колко бързо да вдига обороти. Или по-дебел кондензатор в инвертора, ама това е за напреднали.

                Коментар


                • #23
                  От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                  Той не беше мой, просто бях принуден да го използвам, а и трябваше да си тръгна и да оставя техниката на колегата. Освен това в гората ни филтър от пералня ни кондензатор мога да му слагам. Искам като си купя генератор да ми върши работа без да се налага да го преправям. Обаче нещо са кът генераторите, дето да стават за моите цели. Доволен съм само от разни големи 3фазни дизели, от 15 кВ и нагоре... демек с цени от 5 цифри... или тлъст наем, а и не стават за малки неща. Като цяло за звук и разни музикални събития монофазен генератор не искам и да виждам. Последно ми набутаха една 10ка, която като има тих момент в музиката или няма музика я чуваш как и работи ел. мотора на тласъци... ЪЪъаа ъъъа аъаъъа аъаъа ... кошмар!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    Той не беше мой, просто бях принуден да го използвам, а и трябваше да си тръгна и да оставя техниката на колегата. Освен това в гората ни филтър от пералня ни кондензатор мога да му слагам. Искам като си купя генератор да ми върши работа без да се налага да го преправям. Обаче нещо са кът генераторите, дето да стават за моите цели. Доволен съм само от разни големи 3фазни дизели, от 15 кВ и нагоре... демек с цени от 5 цифри... или тлъст наем, а и не стават за малки неща. Като цяло за звук и разни музикални събития монофазен генератор не искам и да виждам. Последно ми набутаха една 10ка, която като има тих момент в музиката или няма музика я чуваш как и работи ел. мотора на тласъци... ЪЪъаа ъъъа аъаъъа аъаъа ... кошмар!
                    Поне за някои изненади трябва да си подготвен и да не са изненади. Един филтър, една духалка 1/2 киловата за товар, такива неща.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                      Товар е лесно, тогава с 10ката имаше скари, хладилник и ала бала. Обаче като закачиш всичко на 1 фаза проблемите са на лице. Това с филтъра обаче е интересно, ако и да не го разбирам. Инак обикновено от озвучител ставам нещо като не офиц. организатор. Всички почват да ме търсят за всевъзможни простотии. Особено като стане дума за ток и никой дори на знае за някой си Ом и дето закон имало с това име. Не ми плащат, но като почнат разни къси и всевъзможни проблеми, пада звука и аз съм отговорен. Та нося всевъзможни глупости и правя 100 неща дето не ми влизат в работата, само и само да не рухне всичко. А с времето свикнах да ги говоря тия неща предварително. Понякога им идвам нанагорно, но вече няколко колеги бяха избрани вместо мен и се стига я до изгоряло стъпало, я да няма звук я цяла сцена... Така де, вече над 1 година нищо не съм правил със звука и сигурно ще го продам и няма да се занимавам изобщо. Не си струва, конкуренцията ми дръпна бая поръчки, имат пари и прочее... Писах само защото стана дума за звук и генератори и съм имал проблем с Хонда, пък китаеца поне е по-евтин ако не друго...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        Товар е лесно, тогава с 10ката имаше скари, хладилник и ала бала. Обаче като закачиш всичко на 1 фаза проблемите са на лице. Това с филтъра обаче е интересно, ако и да не го разбирам. Инак обикновено от озвучител ставам нещо като не офиц. организатор.....
                        За малки мероприятия използвам http://www.kirov.net/?cid=870&pid=3021 Закачам 4 активни колони по 650 вата, пулт, няколко лаптопа, проектор и други дреболийки, до сега не е клекнал, няма спадове в звука, няма паразитен брум и работи по 15-20 часа без почивка. Двигателя е Мицубиши и най-много на второто дръпване е запалил.
                        Хондата ми харесва много, но все купувам някакви техники и не стигат финанси за нея. Изненадан съм от проблемите които си имал, дали не е била с проблеми ? Не мога да си представя такъв клас генератор, да получава падове в напрежението. За паразитните брумове, направо не ми се коментира...

                        ПС
                        Пусни един списък с нещата които мислиш да продаваш
                        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                        Skype: pach_bs

                        Коментар


                        • #27
                          От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                          Може би да беше с проблеми хондата да.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                            Е аз вече имам генератора от първия пост в темата.Първите ми впечатления след няколко дена проби са доста добри,за напред не знам.Първо на външен вид е пълно копие на хондата с достатъчно добра и гъвкава пластмаса.Правих му проби като го натоварих с духалка на 1ва степен 1050 вата. + 150 вата халогенна лампа и на това натоварване включвам дрелка RAIDER 500 вата, след включване на дрелката само за секунда светва диода за претоварване докато си увеличи оборотите двигателя и после няма проблем и трите консуматора си работеха добре.В същото време меря и напрежението в другия контакт уреда показва 232-234.печка електрическа ELBA с два реотана по 800 вата на пълна мощност 1600 вата си работи добре без да претоварва инвертора. Ъглошлайф BOSCH стар оригинален 1800 вата си работи без проблеми. същата духалка за която писах малко по-горе на два реотана 2100 вата вече претоварва инвертора и той изклюва електронно като светва диода претоварване, напрежението спира но двигателя работи. това е до тук от мен.
                            LZ2DRD

                            Коментар


                            • #29
                              От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              На инверторен генератор брумът се лекува с филтър от пералня, а за прекъсване по пиковете има нарочна настройка на "агресивност" - колко бързо да вдига обороти. Или по-дебел кондензатор в инвертора, ама това е за напреднали.
                              Може ли малко повече подробности за лечението,само специалист ли може да го направи или и общопрактикуващ лекар е в състояние да го излекува.Ако може и рецепта за лекарствата с техническите им параметри.Благодаря.
                              LZ2DRD

                              Коментар


                              • #30
                                От: Някой да се е сблъсквал със следния генератор ?

                                Брумът на тези твари е от високи хармоници. За да ги махнеш, се използва входящият филтър от каква да е перална машина, която има мотор с четки. Може и от микровълнова печка. Свързва се наопаки - изводите, които са били към електроуреда, се свързват към генератора, а тези които са били към щепсела - към консуматорите. Ако се заземява, се заземява в мястото, където са свързани масите на филтъра и генератора.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X