Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Първоначално публикуван от ves1
    А как набирате ЧЛЕНОВЕ, аз как да участвам?
    Вижте началото на темата!


    След като вече достатъчно записали се, е добра идея да се срещнем, но не бива да забравяме, че много участници са от провинцията и ще им е трудно да дойдат до София. Затова предложенията по устройството и дейността на службата ще ги напиша в съответния форум на МСС, предлагам и там всеки да си каже мнението, а срещата да бъде за опознаване на екипа. Идеята на Веско е отлична, но моля само да не е на 14 юни, защото точно тогава няма да можем с Брат ми. Всъщност даже бих предложил да направим едно кратко излизане с машините и да поговорим на чист въздух. Нали сме МСС, все пак... Нека помислим за датата 17 юни 2006 - събота, за място предлагам планината над Бухово.

    Оттук насетне по въпроса ще пиша в съответния форум, който е само за членовете на МСС, моля следете го и пишете своевременно, за да придвижим въпросът с устройството.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #77
      Нали сме МСС, все пак... Нека помислим за датата 17 юни 2006 - събота, за място предлагам планината над Бухово.

      Оттук насетне по въпроса ще пиша в съответния форум, който е само за членовете на МСС, моля следете го и пишете своевременно, за да придвижим въпросът с устройството.[/quote]


      17 мина ще трябва нова дата
      ------------------------------------
      тел. O878 9ЧЧ 999

      Коментар


      • #78
        Re: Мобилна Спасителна Служба (МСС)

        МСС има нови цели и организация, повече по въпроса тук:

        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...938#post129938
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #79
          Re: Първа официална тренировка на Мобилната Спасителна Служба

          Може би трябва в отделна тема да се пусне,но както прецени В.Петров.

          Не е лошо да се направи списък с минималната екипировка за
          всеки учасник на МСС. Да има цени и от къде да си го закупим.

          И първи въпрос - Минимален клас GPS ? Знам ,че колкото по хубав и скъп
          толкова по-добре. Обаче всичко е пари.

          За аптечката може ли да ползваме списъка от предните дискусии ?

          Коментар


          • #80
            Re: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

            Списъци на необходимото оборудване, както и по специализирани дискусии ще има в форума на МСС
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #81
              Re: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

              Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
              По- въпроса за обозначаването на МПС. повдигнат от мен до сега няма реакция . За моята кола смятам да има един текст по протежението и : "Мобилна Спасителна Служба" .


              Подсещам за идеята да имаме надписи и съответни документи с които при бедствия и аварии да можеме по лесно да стигаме до мястото което иначе може да бъде завардено и недостъпно.
              Може би ще трябват и обозначителни облекла с ярки ивици и цветове.
              LZ1VMH

              Коментар


              • #82
                Re: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

                Да Влади прав си, ще има и емблема и документи. Скоро ще представя тук образец.
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #83
                  Re: Мобилна Спасителна Служба (МСС)

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  МСС има нови цели и организация, повече по въпроса тук:

                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...938#post129938

                  .. предстоят свирепи тренировки. Включително и спане през зимата в планината, дълги походи свързани с ориентиране, няколко дневни биваци и прочие...
                  Венци, ще изпоплашиш хората
                  Горното звучи като обещание за подготовка на командоси.
                  Като се има предвид колко пъти се зададе наскоро въпроса "Защо пеша?" ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #84
                    Re: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

                    Аз вече имам съмнения, че съм подходящ за МСС-то. Нещата загрубяват.
                    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                    Коментар


                    • #85
                      Re: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

                      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                      Венци, ще изпоплашиш хората
                      Горното звучи като обещание за подготовка на командоси.
                      Като се има предвид колко пъти се зададе наскоро въпроса "Защо пеша?" ...
                      Така е, не всеки ще има желанието за участие в подобно нещо. Но МСС няма да търси масовост. Предпочитам още в началото всички да са наясно за що иде реч за да не се отказват след това когато вече са инвестирали и време и пари.

                      Но пък за мое учудване много нови хора изразиха желание за участие при тези условия.

                      А колкото до подготовката за командоси то няма нищо лошо. Те не случайно така ги подготвят, има полза...

                      От друга страна ако се случи наистина да потрябва МСС и хората в нея не са подготвени освен излагацията ще подложим и на риск живота и здравето както на участниците така и на "спасяваните". Представете си няколко дневна спасителна операция при която няма нито подходящо място за спане, нито е топло нито има уредено ядене... И се налага яка работа. Е в тази ситуация какво точно ще правят тези които не могат да изминат няколко километра в гората и да намерят мястото на сбора? И ако допуснем участието на такива хора МСС в подобна ситуация ще се занимава основно със спасяването на себе си което не е идеята... Те хората са го казали: Повече пот в учението по-малко кръв в боя...

                      Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                      Аз вече имам съмнения, че съм подходящ за МСС-то. Нещата загрубяват.
                      Ако са само съмнения не им се поддавай...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #86
                        Re: Мобилна Спасителна Служба (МСС)

                        Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                        Венци, ще изпоплашиш хората
                        Горното звучи като обещание за подготовка на командоси.
                        Като се има предвид колко пъти се зададе наскоро въпроса "Защо пеша?" ...
                        Аз вече съм 'изплашен'..
                        Мое скромно мнение, но първоначалния замисъл на МСС повече ми допадаше. Нямам против да съм в добра физическа форма, напротив, нито пък да ходя повече пеш (много обичам, а също и да карам велосипед в планината), но не искам да се готвя и да мисля за "деня на страшния съд" (както му казваха в 'Терминатор 2').

                        Моите очаквания бяха и са за повече практика, упражнения и т.н. в сферата на 4х4, например правилна работа с лебедка, крик, необходимо оборудване за джипа, ролята и значението на навигатора и т.н.

                        Коментар


                        • #87
                          Re: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

                          а ще може ли на тренировките и обученията да присъстват и хора които не са членове на ММС, дори и срещу заплащане
                          и най-вече на тези свързани с първата помощ
                          LR RR Classic VM2.5

                          Коментар


                          • #88
                            Re: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

                            Ами ако (Дано) не се налагат няколко дневни спасителни операции? Ами Ако не настане "Апокалипсиса"? Трябва ли човек да прекарва живота си в подготовка за "най-страшното"? Няма ли този човек да си "пропилее" живота така?
                            Аз искрено се надявам да изкарам живота си (както и мойте Деца) в мир и благоденствие и да спортувам защото ми харесва, а не защото от това зависи живота ми, ако исках да ставам "Командос" щях да се запиша в армията (там казват че сега дори плащали заплати).
                            И пак ще помагам ако се налага до колкото мога

                            Коментар


                            • #89
                              Re: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

                              Уважаеми колеги, клубове за каране на 4х4 както състезателно така и за разходки има вече достатъчно. МСС няма да има за цел да ги дублира или да изпълнява подобни функции. В МСС 4х4 автомобила ще е средство а не цел! Колкото до това дали подготовката за сериозни бедствия и катаклизми е излишна или в повече всеки да реши сам за себе си. Аз лично смятам че всяко умение и знание за оцеляване както и добрата физическа подготовка са ми особено нужни.

                              Може и да не съм прав но поговорката ако искаш мир готви се за война много ми харесва...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #90
                                Re: Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

                                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                                Списъци на необходимото оборудване, както и по специализирани дискусии ще има в форума на МСС
                                предполагам че има доста хора които не са към МСС по определени причини но също ще им е полезно да знаят какво включва това необходимо оборудване

                                защо да не напише някъде до където всички имат достъп

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X