Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Веднага беше добавен! Скоро ще пусна допълнителна информация.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #47
      Мен ще приемете ли мога това онова, 24 часа съм на линия.

      Коментар


      • #48
        Направено е!
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #49
          Какви са отличителните знаци . Кога ще направиме първата сбирка .
          LZ1VMH

          Коментар


          • #50
            Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов
            Нужно е да има възможност за връщане на поне част от разходите направени по изваждането на нехайно закъсали
            сба
            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

            Коментар


            • #51
              МСС

              Аз май съм първия дето съм ползвал услугите на МСС

              Венци и компанията ме намериха и пренесоха както си бях счупил крака преди години.

              Та службата работи добре и с традиции!
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • #52
                А, то ако поставим така въпроса, аз пък какво да кажа с мойте счупени и откраднати компютри ... И Братята, и ти ... Мани.
                Нищо де, сега седя тука и дебна. Никое добро не остава ненаказано))

                Коментар


                • #53
                  Важното е че системата работи надеждно и разочаровани няма. Нядявам се по често да ходиме на леки спасителни акции щото освен мърлянето си е купон и то голям.
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #54
                    Купона е хубаво нещо, но има много тънка разлика между веселата и трагична част . Никога не трябва да се забравя тази малка граница. Решил съм, че моята нова кола ще бъде максималмо оборудвана за тешки условия , ще бъде снабдена с всичко което е по силите ми за едни евентуално тежки спасителни мисий. Лично на гърба си съм усещал тънката разлика между еуфория и трагедия и смятам да се пазя И да пазя хората около мен .
                    По- въпроса за обозначаването на МПС. повдигнат от мен до сега няма реакция . За моята кола смятам да има един текст по протежението и : "Мобилна Спасителна Служба" .
                    LZ1VMH

                    Коментар


                    • #55
                      Да

                      Напълно съм съгласен, Влади - границата е тънка и често не я забелязваме.

                      Затова трябва винаги да сме наясно какво правим, да сме максимално подготвени, тренирани, екипирани и научени. Екшъна е за филмите - иначе нещата са прости...

                      За надписа - всеки може да интерпретира, но една малка оранжева емблема на стъклото да е задължителна за всички. И една ламинирана карта - да удостоверява принадлежност, отговорност и идентичност.

                      Ако трябва да прочетем какво правят гражданските организациии в чужбина, да вземем пример и да действаме. Писаните и неписаните правила вървят заедно, но трябва да се почне от нещо.

                      Ако искате да се съберем на една мозъчна атака, готов съм да домакинствам!
                      Show must go on!
                      LZ1VES

                      Коментар


                      • #56
                        Влади,

                        Идеята с надписите е много добра
                        Аз предлагам на всички вас да се съберем в идните седмици и да обсъдим и по-глобални неща. Или поне онези от нас, които сме около София.

                        Тогава можем да помислим и върху обозначаване, екипировка и оборудване и т.н. на джипките, все неща които са обсъждани и писани вече от Венци. Важно е да създадем стандарт (еднаквост) та дори и в надписите МСС...

                        Какво ще кажете?

                        Коментар


                        • #57
                          Аз съм ЗА! Не че съм оборудван с много неща, но все пак 406нм не се въргалят на пътя
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #58
                            Примери

                            Когато групата търсеше гумата в гората (на разходката до Свищи плаз), се чуха викове "Помощ" - после се изясни че на един колега му прилошало. Замислих се - каква готовност имаме при такива случаи? В групата нямаше подготвени хора за първа помощ, медикаменти, инструменти, екипировка

                            Като се организират такива екскурзии с малко подготвени коли и участници, трябва осигуряването да е на първо място, а не бирата и скарата. Така ще дадем пример и на останалите.

                            Затова предлагам да въведем ред, който ще подкрепи и развие идеята за МСС, за това участниците ще трябва да заплащат:
                            - задължителната минимална екипировка за всеки автомобил
                            - квалифицирано медицинско лице
                            - подготвен спасителен автомобил
                            - специализирана спасителна екипировка
                            Show must go on!
                            LZ1VES

                            Коментар


                            • #59
                              Re: Да

                              Напълно подкрепям Веско на 100%.
                              Веско, в друга тема споменя, че няма да си тук до 12-ти юни. Дай дата. Предлагам ви да е през седмицата, в рамките на вторник-четвъртък, след работа.

                              Коментар


                              • #60
                                Веско,
                                топката за домакинстване-то е в твой ръце .
                                LZ1VMH

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X