Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    Само да ви успокоя....
    Като се сетя за този вариант ме избива спокойствие от всякъде.
    Ние също очакваме най-лошото.
    Тук е моментът да попитам някой от съфорумците дали има сигурно помощение, в което при необходимост да приберем за известно време няколко мотора - моя, на баща ми, на сестра ми, на приятелката ми (Principessa) и на Стоян (100U) - вокалистът на OFFRoad band?

    Днес хубаво разгазих дълбокия сняг в района за да поснимам малко коритото и дигите.

    Всички тези къщи са в потенциална опасност. Училището и детската градина на двата квартала и още едно село, също са в застрашения район. 2005-та бяха сериозно засегнати.


    Мостът на околовръстния път, над р. Искър




    Ето и машините, които от 2 дни работят по почистването на коритата




    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
    А+
    LZ1DRZ

    Коментар


    • #62
      От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

      Т.е. в Неделя ще има Офроудърски Неделник - нещо като ленинския съботник ама в Неделя и по -весело? Ми......да вземем да дойдем ? Аз ще си доведа и останалите от зверилника- да се поразкършат малце. Кофички - лопатки и на пясъчника.... И сега сериозно от къде се купуват чували?
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #63
        От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
        Т.е. в Неделя ще има Офроудърски Неделник - нещо като ленинския съботник ама в Неделя и по -весело? Ми......да вземем да дойдем ? Аз ще си доведа и останалите от зверилника- да се поразкършат малце. Кофички - лопатки и на пясъчника.... И сега сериозно от къде се купуват чували?
        Нека Ник Николов или Владо Йончев съобщят, какво ще се прави и дали ще се прави в неделя.
        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
        А+
        LZ1DRZ

        Коментар


        • #64
          От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

          Имам вила във Владо Тричков.... с два броя пенсии постоянно живущи там. На високо е.Утре ще се уведомя дали приземното помещение е налично за моторите..... ако разбира се е вариант за тебе? Би трябвало да е разчистено ама знае ли човек.

          П.П. Мноу мотори бе чуек .....
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #65
            От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

            Мен също можеш да броиш, като възможност. Ще са под денонощна-физическа охрана.
            Поздрави
            Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

            Коментар


            • #66
              От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

              Няма много желаещи за голямо форумно събитие като гледам.
              В Неделя го дават слънчево, температури около 0 градуса.
              Може да се съберем да понапълним малко чували да стоят в готовност.
              Аз лично смятам да купя чували от Баумакс.

              Няма да вдигаме шум по медиите, само да огледаме пътя от къде , до къде, в случай на голяма вода.
              Ще си оставим телефонните номера при Евгени, да звъни по всяко време.

              Може да спретнем едно барбекю и след това по домовете.
              Ако е готино времето може да го комбинираме със семеен излет.
              Хем весело, хем да е от полза.

              Разбира се ако не пречим на семейството му, че са притеснени.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #67
                От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Може да спретнем едно барбекю и след това по домовете.
                Ако е готино времето може да го комбинираме със семеен излет.
                Хем весело, хем да е от полза.

                Разбира се ако не пречим на семейството му, че са притеснени.
                Няма да пречите по никакъв начин.
                За барбекю, мога да ви заведа на приятни местенца около нас ако не е много студено.
                Ако ли не имам сравнително просторен хол

                Това като идея е добре. След като няма да има какво да се работи по коритото (багерите дотогава смятам, че ще го свършат) мога да ви запозная с проблемните участъци от дигата, където ще е необходимо редене на чувалите при високо ниво. Ако има някой запознат с тънкостите при изграждане на дига от чували с пясък ще бъде много полезно да разясни. Ако не аз ще споделя моите съвсем скромни знания, които получих в учебния център на ПБЗН в гр. Монтана.





                П.С. Благодаря за предложените помещения. Ще ги имам предвид
                "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                А+
                LZ1DRZ

                Коментар


                • #68
                  От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                  То е ясно, че при натрупаните от толкоз безхаберни правителства проблеми, почти с нищо не можем да помогнем в момента
                  Просто е добре взаимно да си дадем кураж. Да се покажем, да се видим.
                  Защото ние сме тук, ние сме живи и наистина ни пука за вашите притеснения.
                  В крайна сметка това неделно събиране е един акт на съпричастност и човещина, еднакво важен както за вас, така и за нас.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #69
                    От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                    Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
                    Марто, преживял съм го, но тогава не ме е било толкова страх, колкото сега докато го гледам.
                    Благодаря ти за този клип! Наляхме вода в мелницата.
                    Гледам също, че има доста читатели-гости в тази тема. Дано някои от тях са хората, в чиито ръце е нашата съдба и да се замислят всъщност каква опасност е надвиснала над населението.
                    Аз го преживях същото защото съм от предното село Кубратово,гледката на живо е още по ужасяваща.
                    Просто не ми се мисли какво може да се случи отново.
                    Кия Спортидж 2000тди
                    Всеки шут отзад-е крачка на пред

                    Коментар


                    • #70
                      От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                      В Неделя в 10:00 пред Евгени ?
                      Лопата и кирка да си нося ли ?
                      Лудак

                      Коментар


                      • #71
                        От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Няма много желаещи за голямо форумно събитие като гледам.
                        В Неделя го дават слънчево, температури около 0 градуса.
                        Може да се съберем да понапълним малко чували да стоят в готовност.
                        Аз лично смятам да купя чували от Баумакс.

                        Няма да вдигаме шум по медиите, само да огледаме пътя от къде , до къде, в случай на голяма вода.
                        Ще си оставим телефонните номера при Евгени, да звъни по всяко време.

                        Може да спретнем едно барбекю и след това по домовете.
                        Ако е готино времето може да го комбинираме със семеен излет.
                        Хем весело, хем да е от полза.

                        Разбира се ако не пречим на семейството му, че са притеснени.
                        Ники темата тук е малко забутана и повечето колеги едва ли са я видели . Пусни някъде отделна тема за неделя и ще видиш , че доста повече хора ще се отзоват .

                        Коментар


                        • #72
                          От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                          Несъмнено демонстрирането на съпричастност и оказването на безвъзмедна доброволна помощ са прекрасни неща, но по-нагоре Ник Николов зададе един въпрос: - Какво да направя, ако не искам това да се случи?! Подобни проблеми не са по силите на един човек. Мисля, че не са по силите и на форума! Съвсем отделен въпрос е на кого е работа... Мисля си, че освен съпричастност не започнем ли да демонстрираме и нетърпимост към подобни проблеми - нещата няма да се променят! Имам роднини във Велинград които са много притеснени от предстоящото снеготопене! Язовирите над града са пълни и ще се наложи контролирано източване за да не прелеят! В същото време нивото на подпочвените води е толкова високо, че мазетата на хората ще започнат да се пълнят почти веднага! Хората са на щрек и се притесняват за имотите си.. Сигурен съм, че ситуацията е подобна на много места. Хората по градовете нямат идея какво е положението в планините, а аз онзи ден без да искам обиколих половината Родопи - снега в Пампорово е 3 метра! По високите места (над 2000 метра) снега е и повече... Това, че са вкарали багери в коритото на Искър е чудесно - все е нещо, но нужда от багери има почти в цяла България. Възможностите на държавата са ограничени, но е абсолютно по силите и да мотивира частния сектор, който разполага и с нужната техника, и с хора! Достатъчно е да се покрият разходите им! Хората и да не осъзнават нуждата от подобно нещо, могат да бъдат убедени много бързо, защото става дума за живота и имотите им! Форума привлече внимание към себе си със своите акции! Може би сега форума трябва да привлече вниманието отново - да бъде разяснено на хората, че опасността е съвсем реална, да се организира обществен дебат по въпроса! Настоящите ни политици са силно чувствителни на тема PR! Това трябва да се използва, трябва да бъдат манипулирани да си свършат работата, защото е по-добре едно бедствие да бъде предотвратено о време, вместо да се борим с последиците от него...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                            Филма набира инерция в интернет! Вече е качен и в www.webcafe.bg където има над 25 000 активни потребители:

                            http://www.webcafe.bg/id_1849785629

                            Коментар


                            • #74
                              От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                              В МТТУ разбрахме за тази акция от Радо снощи - малце е скрита темата един вид.

                              Иначе 5 човека от екипа сме на линия за неделята. Пълнене на чували и каквото още е необходимо да се свърши, пък след това едно скромно BBQ и всички ще са доволни.
                              Мобилна Спасителна Служба "Сдружение Офроуд" - http://www.mss-offroad.org/
                              LZ1BGE / А+ / механик-водач MTTU Падзверо (Мк2, '94, LWB 2.8TD)

                              Fortune favours the bold.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                                Марто, ще се видим ли в Неделя ?
                                Че се забравихме от Ямна, а имам едно черпене за дето ми оправи джипа, та да мога да се прибера .
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X