Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за гр. Нови Искър

    Събирайте се и действайте сами - кой колкото може да дава финансово, иначе с бачкане и така се спасявайте поединично колкото може. В последствие всички заедно обявете гражданско неподчинение и откажете да плащате местни данъци и такси "до изравняване на сметката". Не, че ще ви се размине плащането им, но поне ще се чуе за вас в медиите и току виж някой някога за друг регион би си размърдал задника.

    Коментар


    • #17
      От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за гр. Нови Искър

      Реших да прегледам снимките от наводнението 2005, свалени от интернет или снимани от мен и видях, че всъщност проблемния участък от защитната дига на р. Искър е бил проблемен още тогава. Ясно се вижда как една немалка част от дигата е под вода. Точно там и днес е най-ниския участък.





      За тези, които не са виждали мястото ще е трудно да разберат кое е река, кое е корито, кое е дига, но поне къщите се виждат, т.е. покривите им

      Тази линия, която се вижда на снимките е преливащата през дигата вода от жилищната част към р. Искър.

      Утре ще взема да направя една цяла обиколка по дигата за да видя къде са ниските участъци където ще трябва да се трупат чували при необходимост
      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
      А+
      LZ1DRZ

      Коментар


      • #18
        От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за гр. Нови Искър

        Евгени, кажи какво можем да направим в Събота или Недвля.
        Да дойдем да разчистим снега от пясъка до някакви контролни точки по дигата, така че ако почне бързо снеготопене да има път за прокарване на чувалите ?
        Да разчистим сняг около някакви хидросъоръжения, да пълним чували ?

        Да направим нещо друго добронамерено към предстоящата организация за големите води.
        Като дойдем ние ще дойдат и репортерите, та малко държавата да се сети и за Вас преди проблема, а не след ?
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #19
          От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за гр. Нови Искър

          При мен излиза само случайно намерената снимка. Дали при мен е проблема или някъде по трасето?
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • #20
            От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за гр. Нови Искър

            Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
            При мен излиза само случайно намерената снимка. Дали при мен е проблема или някъде по трасето?
            Сега проверих, снимките са постнати на друг сървър, не форумния, вероятно нямаш достъп до него. Ако има и други колеги, да не виждат снимките, да обадят тук.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #21
              От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за гр. Нови Искър

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              Евгени, кажи какво можем да направим в Събота или Недвля.
              Да дойдем да разчистим снега от пясъка до някакви контролни точки по дигата, така че ако почне бързо снеготопене да има път за прокарване на чувалите ?
              Да разчистим сняг около някакви хидросъоръжения, да пълним чували ?

              Да направим нещо друго добронамерено към предстоящата организация за големите води.
              Като дойдем ние ще дойдат и репортерите, та малко държавата да се сети и за Вас преди проблема, а не след ?
              Благодаря, Ник. За момента не се сещам какво може да се направи. Снегът около съоръженията го изчистихме, има достъп до тях. Дигата също е проходима, при необходимост по нея може да се движат автомобили превозващи пясък.

              Единствено пясъкът е на купчина пред нас и при необходимост ще трябва да се пълнят чували. Но мисля, че няма да е проблем да го напълним сами. То в момента нямаме и предоставени чували.

              От помощ ще има нужда ако се покачи нивото на реката. Тогава ще трябва да се организира извозването и реденето на чувалите.

              Одеве Марто(Мартин Христов) беше в нас. Направихме едно клипче, в което обяснихме за ситуацията, рисковете и необходимите превантивни мерки.

              Силно се надявам да не се налага да ползваме помощта ви, но има голяма вероятност.

              Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
              При мен излиза само случайно намерената снимка. Дали при мен е проблема или някъде по трасето?
              При мен е вината. Качвам снимките в tinypic и поствам линковете от там. До нашия сървър имам достъп, но още не съм разучил как се работи с него
              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
              А+
              LZ1DRZ

              Коментар


              • #22
                От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за гр. Нови Искър

                Понеже минавам оттам с влака,забелязвам че след психиатречната болница коритото на река Искър е непочистино,има паднали дървета напреко на реката и много гъсти храсти с пликове и пластмаси по тях,които биха попречили на евентуалното оттичане на водата,-дано няма такава,ама знае ли човек?Но това е работа на общината,щото ако се пуснат няколко човека с резачки веднага ще дойдат да ги преберат като бракониери.Чак до Ромча коритото е в окаяно състояние!!!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за гр. Нови Искър

                  Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
                  ....Силно се надявам да не се налага да ползваме помощта ви, но има голяма вероятност.....
                  Проблема е,че такъв сняг не се е натрупвал в София от десетки години. Това са повече от 300 литра на квадратен метър валеж, който сега е в замръзнало състояние. Всичко това, трябва да се изтече покрай вас, през реката. Ако топенето е бавно - няма проблем.
                  Ако топенето е бързо - това е много вода.
                  Ще трябва да стоим в готовност - очевидно.
                  Сигурен ли си, че пясъкът ще стигне ? Откъде очакваш да се появят чувалите, ако започне внезапно топене. Нали знаеш, рано е, рано е, докато стане късно.
                  Този малък изпускател ли ще отведе водите на цялото Софийско поле ?
                  Дай да обсъдим всичко и да сме готови, защото има добри възможности, но има и лоша.

                  П.С. Марто тук ли ще пусне клипа ?
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #24
                    От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за гр. Нови Искър

                    Ето статията в OFFNews.bg:

                    Нови Искър заплашен от наводнение като в Бисер

                    Ако има критики, че заглавието е пресилено, този път ги приемем. Но от друга страна си мисля, че би стреснало "отговорните институции" и медиите. Ако решите, ще го сменя.
                    www.offnews.bg

                    Коментар


                    • #25
                      От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за гр. Нови Искър

                      Спете спокойно всичко е почистено - http://sofia.dir.bg/news.php?id=10535002
                      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за гр. Нови Искър

                        Сатирик!
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • #27
                          От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за гр. Нови Искър

                          Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                          след психиатречната болница коритото на река Искър е непочистино,има паднали дървета напреко на реката и много гъсти храсти с пликове и пластмаси по тях,които биха попречили на евентуалното оттичане на водата
                          От въжения мост над р. Искър близо до психиатричната болница, към с.Владо Тричков коритото на реката се стеснява. Там има и гъста растителност и множество отпадъци, както споменаваш. Това от своя страна благоприятства за завиряването в нашия район.


                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Сигурен ли си, че пясъкът ще стигне ? Откъде очакваш да се появят чувалите, ако започне внезапно топене. Нали знаеш, рано е, рано е, докато стане късно.
                          Този малък изпускател ли ще отведе водите на цялото Софийско поле ?
                          Дай да обсъдим всичко и да сме готови, защото има добри възможности, но има и лоша.

                          П.С. Марто тук ли ще пусне клипа ?
                          Пясъкът стоварен пред нас е около 30т. Сигурно няма да стигне, но очакваме да докарат още. Него ще стоварим близо до дигите пред дома на познати, които нямат против, а и ще го наблюдават да не изчезне.
                          Чувалите са някъде в общината - 2000 броя. Предполагам ще се осигурят още. Отделно домакинствата са приготвили, кой колкото има.
                          Изпускателят /клапата/ не служи за отвеждане на голям поток. Нейната работа е да отвежда водата от едни отводнителни канали и да ги заусти в р.Искър при нормални условия. Когато Искърът повиши нивото си и то стане по-високо от отводнителния канал, клапата се затваря и не позволява навлизането на вода в жилищната зона.

                          Марто каза, че ще направи всичко възможно да сглоби материала от днес, заедно със снимки от наводненията през юни и август 2005 г, декември 2010г, както и мой запис от потопа през август 2005 г. и ще го постне тук, както и на други места

                          Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
                          Ето статията в OFFNews.bg:

                          Нови Искър заплашен от наводнение като в Бисер

                          Ако има критики, че заглавието е пресилено, този път ги приемем. Но от друга страна си мисля, че би стреснало "отговорните институции" и медиите. Ако решите, ще го сменя.
                          Не виждам нищо пресилено в заглавието. Единственото по-различно е, че при нас е по-широко и водата няма да има същата разрушителна сила. Иначе и щетите са огромни и животът на хората е застрашен. Дори и водният стълб няма да е много по-малък.
                          Притесненията ни са породени най-вече от ниските диги, после всичко останало

                          Само мисля, че има пропуснато "като" в заглавието на статията.
                          Последно редактирано от Evgeni Enduro; 14-02-12, 17:27.
                          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                          А+
                          LZ1DRZ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за гр. Нови Искър

                            Eвгени, къщата ми е в Ромча, само че е на високото, югоизточния склон на планината. Познавам обстановката и смея да кажа, че 2000 чувала
                            по никакъв начин няма да стигнат. Тая клапа е направена за нормален снеговалеж и нормално снеготопене. А сега не е нито едното, нито се очаква да е другото.
                            А Фандъкова я оставете, на празни приказки се наслушахме. Тя Нови Искър и дефилето ги гледа на карта само, на сутрешния "брифинг", вервай ми.
                            Ако можем нещо да помогнем, обади се. Ще следим темата.
                            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                            имат право да гласуват на избори.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за гр. Нови Искър

                              Хайде ще държим връзка, пък може в Неделя да дойдем да поразбутаме малко преспите насам натам.
                              Аз поне мисля да дойда с една лопата и 20 чувалчета, които да приготвим за бързо действие.
                              Ако дойдат и още 10-тина колеги, току виж подготвените чувалчета станали 200.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • #30
                                От: Предстоящото снеготопене, непочистените речни корита и рискът за гр. Нови Искър

                                Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                                Тая клапа е направена за нормален снеговалеж и нормално снеготопене.
                                Тази клапа беше проблем през декември 2010г., когато липсваше. Сага макар и самоделна, направена от подръчни материали ще свърши работа. Ако успеем да изпреварим снеготопенето, ще монтираме нова от метал. Кметицата предостави необходимия материал.
                                Най-голям проблем са ни ниските диги.



                                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                                Хайде ще държим връзка, пък може в Неделя да дойдем да поразбутаме малко преспите насам натам.
                                Аз поне мисля да дойда с една лопата и 20 чувалчета, които да приготвим за бързо действие.
                                Ако дойдат и още 10-тина колеги, току виж подготвените чувалчета станали 200.
                                Ами аз ще съм в нас. Ако решите - заповядайте. Ще пием по кафе и ще ви запозная със случая - диги,корита,клапи,помпи и т.н.

                                БЛАГОДАРЯ за съпричастността.


                                П.С.Преди малко разбрах, че БНТ 1 искат да направят репортаж за критичните участъци и молят да ги заведем до мястото. Това ще стане утре.
                                Времето днес беше благоприятно. Дано да продължава така - през деня слънчице и слабо снеготопене, нощно време по-студено.
                                "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                                А+
                                LZ1DRZ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X