Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Аз също съм на линия, стига да ме забере някой...
    Ако ти се вози пак на роки - казвай в колко и от къде.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

      Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
      Ако ти се вози пак на роки - казвай в колко и от къде.
      Аз съм по трасето (зависи в коя махала си де ) - на Сливница и К. Величков. За час не знам..?! Има ли някаква уговорка, която съм пропуснал..?!

      Коментар


      • От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

        Камион ?
        Евгени с ремаркето ти според теб дали ще мога да маневрирам по дигата ? Ако трябва влизам от едната страна излизам от другата....................
        Давайте организация !
        Лудак

        Коментар


        • От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Аз съм по трасето (зависи в коя махала си де ) - на Сливница и К. Величков. За час не знам..?! Има ли някаква уговорка, която съм пропуснал..?!
          Точно от другия край на София - Дружба 2.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            Има ли някаква уговорка, която съм пропуснал..?!
            Няма уговорки до момента. Това го разбрах преди 1 час.


            Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
            Камион ?
            Евгени с ремаркето ти според теб дали ще мога да маневрирам по дигата ? Ако трябва влизам от едната страна излизам от другата....................
            Давайте организация !
            Камион.... трудна работа.
            С ремаркето ще може единствено ако се направи рампа, свързваща дигата и пътя от другата й страната (от към коритото)


            Днес Директорът на дирекция "УОМПЗБПБ" на столична община, г-н Минчев, е изпратил отговор на запитванията за правилното техническо изпълнение при изграждане (надграждане) на защитните диги от чували с пясък.

            1. Чувалите се редят като тухлен зид, основата на която те се подреждат трябва да бъде почистена от лед и сняг до твърда основа;
            2. Пълненето на чували става непосредствено преди изграждане на защитните диги, като се запълва 60-70% от обемът им;
            3. Пясъкът в чувалите не трябва да е замръзнал или на буци, за да може да уплътни междините при подреждането им.
            Последно редактирано от Evgeni Enduro; 23-02-12, 18:42.
            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
            А+
            LZ1DRZ

            Коментар


            • От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

              Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
              Няма уговорки до момента. Това го разбрах преди 1 час.




              Камион.... трудна работа.
              С ремаркето ще може единствено ако се направи рампа, свързваща дигата и пътя от другата й страната на коритото.
              Влизам покрай къщите с ремаркето (там където излязохме последния път) и празен излизам от другата страна !
              Лудак

              Коментар


              • От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                Влизам покрай къщите с ремаркето .....
                Ако успееш да прегазиш верижния багер
                "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                А+
                LZ1DRZ

                Коментар


                • От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                  Ние да си напълним чувалите и да си изпечем барбекюто, това ни стига.
                  Нашите чували, ще са за аварийни ситуации, за допълване на дигата при опасност от пробив.
                  Предполага се, че при възникване на опасност ще се притечем бързо на място.
                  Затова си подготвяме чували. Няма да редим сега по дигата, а само ако стане напечено.
                  Падаме си по адреналина.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Нашите чували, ще са за аварийни ситуации
                    Опасенията на някои се оказаха основателни - чувалите, които напълнихме са на кокал, дълбоко замръзнали с доста неправилни форми!
                    Държах ги днес отвити на слънце - няма ефект.
                    Това ни отказва да пълним чували, които ще стоят на склад
                    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                    А+
                    LZ1DRZ

                    Коментар


                    • От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                      Ние да си напълним чувалите и да си изпечем барбекюто, това ни стига.
                      Нашите чували, ще са за аварийни ситуации, за допълване на дигата при опасност от пробив.
                      Предполага се, че при възникване на опасност ще се притечем бързо на място.
                      Затова си подготвяме чували. Няма да редим сега по дигата, а само ако стане напечено.
                      Падаме си по адреналина.
                      Я обясни на простолюдието кво точно се случва и защо няма да помогнем на хората като напълним и наредим чували по дигата ?
                      Лудак

                      Коментар


                      • От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                        В момента по дигата се работи с тежки машини.
                        Какво точно правят ще изясним утре. До утре вечер, ще има прокарани подходи до дигата, също както и прокаран път в основата и.
                        По него ще се карат чувалите, които ще се разполагат на дигата. Някаква фирма е поела ангажимент да напълни 40 000 чувала до края на седмицата - срещу заплащане.

                        Това е всичко което чух днес.
                        Кое от това ще се случи, само мога да гадая.
                        На колко от това вярвам - друг въпрос.

                        Къде предлагате да се впишем ние ?
                        Нашия труд е доброволен и безвъзмезден. Как да се отличим от големите приказки, и платените участия ?
                        Не за пръв път някой си приписва нашите успехи или търси причина за неуспеха си в нас.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                          Явно от някъде се появява НЕдостоверна информация.
                          Ето какво знам аз:
                          Общината осигурява 8 000 чували на "Напоителни системи". Те си осигуряват хора, които да ги напълнят. Осигуряват и необходимата техника за насипване на едната дига, защото в основата й има съществуващ път, по който ще се движат камионите с материал. Има машини, които чистят и коритото. Финансовите им взаимоотношения не ги знам, а и не ме интересуват. Мен ме интересува да се вземат мерки, предотвратяващи поредно наводнение. Нямам информация за фирма, поела ангажимент да подготви 40 000 чувала срещу заплащане!
                          Другата дига обаче (на р. Гнилянска) няма прокаран път в основата и там не могат да влязат машини за насипването й. Това от своя страна налага надзиждане с чували.
                          Тези чували трябва да се транспортират по дигата от по-малки автомобили (уазки, пикапи и т.н. Задължително 4Х4).
                          От името на кмета в нашите райони са разлепени известия за организацията по извозване и редене на чувалите тази събота.
                          Вече имаме няколко осигурени машини, които да превозват чувалите. Ще потърсим още.
                          Пясъкът в чували, който напълнихме заедно със съфорумците пред нас няма да се пипа. Той си остава ако някъде има опасност от преливане на дигата. До тогава дано времето се затопли и пясъкът в тях да се поотпусне.
                          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                          А+
                          LZ1DRZ

                          Коментар


                          • От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                            Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
                            Явно от някъде се появява НЕдостоверна информация....
                            Забравих, вчера да спомена, че информацията, която чувам е от медиите.
                            Извинявам се на Евгени, защото не съм посочил източниците на информация.

                            Видяхме се с Евгени, видяхме се и с кмета - госпожа Райчева и уточнихме всичко.

                            Утре общината организира редене на чувалите по дигата.
                            Чувалите се пълнят и в момента. Необходими са пикапи 4х4, които да пренасят чувалите по дигата.
                            Намерена е фирма спонсор САКСА, която ще зареди пикапите с по 30 - до 40 литра гориво.
                            За целта трябва да посочим до 16 часа номер и марка на пикапи, които ще помогнат от форума.

                            Поканени са и всички съфорумци да дойдат и да помагат при реденето на чували по дигата.

                            Евгени в момента организира изграждане на рампа от насипана пръст, по която пикапите ще слизат от дигата, защото единия край е запушен от строителна техника.
                            Моля, ако някой иска да помогне да заяви тук.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                              Ето го и репортажа е OFFNews.bg:

                              Доброто е заразно. Нови Искър излезе да строи диги

                              А това е интервю с кметицата на Нови Искър:
                              Всички заедно се борим, за да предотвратим евентуално наводнение

                              Прекрасен репортаж с много снимки на Ник Николов
                              Последно редактирано от Владимир Йончев; 25-02-12, 15:27.
                              www.offnews.bg

                              Коментар


                              • От: Предстоящото снеготопене, неподдържаните речни корита и диги и рисковете от това

                                Не знам как е по другите места,но река Янтра при Велико Търново покачи нивото си с над метър за около 6-7 часа.
                                Разходих гипса и патериците за да снимам река Янтра в момента.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:aea253d82a977b34.jpg
Прегледи:1
Размер:460.0 КБ
ID:5350623Натиснете снимката за да я уголемите

Име:b014ecdb3331a8e9.jpg
Прегледи:1
Размер:402.6 КБ
ID:5350624Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31e3f5af79e0d520.jpg
Прегледи:1
Размер:371.2 КБ
ID:5350625

                                Кратък клип с телефона.
                                Последно редактирано от Валентин Исаев; 25-02-12, 17:03.
                                Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                                Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                                0885 660 613

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X