Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Козуначе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Козуначе

    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
    Може ли едно технологично въпросче.
    Как правиш "накатката" на дръжката.
    Искам да си направя нови чирени на едното пищовче, та ме интересува.
    ..ами има си специален инструмент - нещо средно м/у длето и пила(ама нямам снимка-ще снимам моя, саморъчно правен).На този нож обаче съм я рязал насечката изцяло на ръка - първо зъболекарски фрезер(цапфер), после минавам с триъгълна пила, накрая зачиствам пак с фрезера - просто много малки и твърде криволинейни са повърхностите, за да се работи със специалния инструмент

    Коментар


    • #17
      От: Козуначе

      Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
      ...За острие от D2 - само адмирации, фен съм/ма въпреки вторичния скос, дали ще има мнения "колко е трошлива, и как не става"/.
      Поздрави!
      ..съвсем прав си,dok! D2-то за нищо не става, трудно бръсне, и много гадно реже...гадно, щот боли
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07909.jpg
Прегледи:1
Размер:109.4 КБ
ID:5452272
      Последно редактирано от sa4mo; 07-02-13, 21:29.

      Коментар


      • #18
        От: Козуначе

        Първоначално публикуван от sa4mo Преглед на мнение
        ..ами има си специален инструмент - нещо средно м/у длето и пила(ама нямам снимка-ще снимам моя, саморъчно правен).На този нож обаче съм я рязал насечката изцяло на ръка - първо зъболекарски фрезер(цапфер), после минавам с триъгълна пила, накрая зачиствам пак с фрезера - просто много малки и твърде криволинейни са повърхностите, за да се работи със специалния инструмент
        И аз съм си направил, три парченца от ножовка, от крайщата където не са "чапразени" с дистанционни пластинки между тях, стегнати в едно тяло. Видях подобно на ловния канал по ТВ-то как освежаваха прикладите на ловните пушки, но ми е интересно "окантовката" накрая на "накатваното" поле. Явно трябва усърдие и внимание.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #19
          От: Козуначе

          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
          И аз съм си направил,... но ми е интересно "окантовката" накрая на "накатваното" поле. Явно трябва усърдие и внимание.
          На по-големите полета(приклад, ръкохватка,полуложа) аз окантвам с длето "кози крак", но на дребни - като ножа - с фрезера.А фрезера го въртя с минибормашина Дремел с гъвкав вал и накрайник като писалка, не знам дали съм ясен..

          Коментар


          • #20
            От: Козуначе

            Първоначално публикуван от sa4mo Преглед на мнение
            , не знам дали съм ясен..
            Пределно
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • #21
              От: Козуначе

              Първоначално публикуван от sa4mo Преглед на мнение
              Наистина не съм на 100% сигурен, че е амарант..
              Можеш да си сигурен. Амарант е.

              Но не Amaranthus(Амарантус), а Amaranth(Амарант). Още известен и като Purpleheart (Пурпурно сърце - Палисандър) или Violet wood (Виолетово дърво). И руснаците тук нямат нищо общо...

              Разбира се най-точно е да се иползва "Peltogyne spp.", но за съжаление никой не го ползва.

              А по-тъжно е, че "Палисандър" наричаме почти всичко от рода Dalbergia и у нас никой няма да го свърже с уникалния виолетов цвят на това дърво, а с екзотична твърда дървесина в различни нюанси на кафявото (през жълто).

              Амарант го опредяля, като виолетово

              А ножа, разбира се е фантастичен.

              Поздравления!

              1. http://www.wood-database.com/lumber-...s/purpleheart/

              Common Name(s): Purpleheart, Amaranth

              2.http://www.hooddistribution.com/prod...umber.html#top

              "Purpleheart is also known as and commonly called Amaranth or Violet Wood. It is
              very hard and can be difficult to work unless the proper tooling is utilized.
              Purpleheart has a relatively straight grain with a medium texture and a very
              deep, rich purple color. The color will turn dull brown over time if left raw or
              un-sealed."
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • #22
                От: Козуначе

                Браво майсторе, вдъхновяваш ме. Може ли лятос, като ходя при родата на жената в Бургас да те черпя едно кафе или
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • #23
                  От: Козуначе

                  Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                  Браво майсторе, вдъхновяваш ме. Може ли лятос, като ходя при родата на жената в Бургас да те черпя едно кафе или
                  Разбира се, с удоволствие!(..още повече щом си бургаски зет)

                  Коментар


                  • #24
                    От: Козуначе

                    Просто красота.
                    Нож-бижу.
                    Много труд е било.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Козуначе

                      Абе аз съм Бургаски зет, ама риба от морето ям само ако си купя. Дядото е рибар ама само по блатата ходи. Та като дойда и с риба ще почерпя.
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X