Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Финка от Костенец- ревю!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Финка от Костенец- ревю!

    Христос Воскресе, реших да направя ревю на този нож, който го притежавам от няколко седмици!


    Предистория: Живея близко до един майстор, който работи при Иван Радев и видях в нета този нож, и си го поръчах. Нарочно поисках да не е отвърнат, за да е на по-голяма твъедост и да не се огъва с ръце!

    ТТ данни:
    Острие:
    -Дължина: 12.5 см.
    -Ширина: 2.5 см.
    -Дебелина: 3 мм.
    -Материал: Стомана 1.4116, закалена и охладена във въздушна среда и поради моите претенции не е отвърната, ами е на по-висока твърдост, може би 56-57 единици!
    -Скосяване: Сканди скос, заточката беше на нула, но аз направих вторичен за да не ми създава ядове, когато ударя нещо по-твърдо!


    Дръжка:
    -Дължина: 11 см.
    -Ширина: 3 см.
    -Дебелина: 2 см.
    -Материал: Месинг и орех, конструкцията е стик танг, опашката влиза 1/2 в дървото. Имрегнирана е в така наречената парна баня в парафин, но след първото измиване с топла вода, той се стопи и аз я намазах с восък от свещ! За сега не ми дава проблеми! Орехът има много интересен фладер


    Кания: Естествена кожа, много добре направена и здрава. Има два рапида, като единят от тях служи за да не може да изпадне ножът от канията! Дръжката има малък гард и минава под рапида и не може да изпадне колкото и да го тръскаш! Стои удобно на колана, защото ухото е широко и като седнеш канията се премества!




    Дръжката е много удобна, при мокра ръка не се пързаля! При кръв също не създава проблеми!



    С този нож оправяхме великденското агне, аз му отразах краката и му одрах кожата, никъде не я скъсах, даже изкарах 15 лв!
    След това вкъщи го разфасовах със съветите на баща ми. Работих по ставите, но на няколко места рязах и кокали. Запази бръснеща острота, но след агнето рязах домат върху чиния и на места не брънеше, имаше и проблясък

    Справя се с дялането отлично, впива се в дървото без проблеми Отдялва доста дебели парчета с повече натиск!



    След това на един поход с приятели, спряхме да починем и решихме да хапнем, и както винаги само аз нося нож, се наложи да режа храната. Рязах домат, краставица, салам и хляб. Добре се справи и с тези продукти! На снимката тези продукти са само за декорация, рязах доста повече


    Лични впечатления: Добър нож за парите си! Не съжалявам, че го купих, днес ще го заточа, защото има проблясък, а мен това ме дразни. След време ще допълвам ревюто! Мисля лятото да го нося с мен за риба, ама ще видим, то от толкова ножове, няма да мога да го ползвам!

    Заключение! Много добра ножка, определено по-добра от доста ножове на Иван Радев(този не го е правил той, но майстора прави неговите). Дръжката е удобна и добре направена, но трябва да им кажа, че трябва да помислят за нещо друго, с което да импрегнират. По канията нямам забележки, здрава и работна! По острието също, само на едно място не е хубаво полиран, но това не е проблем. Бих казал, че за 50-60 лв това е един добър ловен нож. Ако някой иска, да свирка на ЛС!

    Съжалявам за правописните грешки, но спря тока и тъкмо преди да го запаметя всичко отиде на вятъра Утре ще го поправя, че сега съм уморен и преял

    Снимки:

    Сравнение с батко СРК





  • #2
    От: Финка от Костенец- ревю!

    идеално.да ти служи верно.

    Коментар


    • #3
      От: Финка от Костенец- ревю!

      Здравей Финка...Този Иван Радев не ли майстор -ножар от Костенец ...Аз лично имам 3 кухненски ножа от него и съм много доволен...Искам да те питам ..за този нож с който сравняваш твоя със тумно-кафявата дръжка и той ли е правен от Иван Радев ..И ако може да ми дадеш някакъв телевон на този Радев за да си поръчам другия нож ,че много ми хареса ...предварително благодаря ...
      Kia Sportage 2.0 SOHC- KИЯ - пия само раКИЯ!

      Коментар


      • #4
        От: Финка от Костенец- ревю!

        Първоначално публикуван от cancel Преглед на мнение
        Здравей Финка...Този Иван Радев не ли майстор -ножар от Костенец ...Аз лично имам 3 кухненски ножа от него и съм много доволен...Искам да те питам ..за този нож с който сравняваш твоя със тумно-кафявата дръжка и той ли е правен от Иван Радев ..И ако може да ми дадеш някакъв телевон на този Радев за да си поръчам другия нож ,че много ми хареса ...предварително благодаря ...
        Другият не е от него

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X