Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АРБАЛЕТИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: АРБАЛЕТИ

    Ех добрата стара Англия...

    Бившата ми годеница(сеге вече женена за англичанин ) за мое щастие) ходи в едно такова местенце, та разправя.

    Имело инженери и вскякакви други специалисти все хора с положение, които много се отдавали на старовремските нещица.

    Имали ковачи, рицари, стрелци, ездачи и т.н.
    Хорицата освен, че се кичели с доспехи и оръжия, сами и си ги правели, и освен това били страхотно добри и умели с тях - нали сте чували за Робин Худ и ябълката на главата на човек която служела за мишена, ами и те го правели

    Гледах снимки, просто тези хора наистина са отдадени на това, горди са, че си съхраняват традициите и великото минало.

    Впрочем Англия е много известна със занаятчиите си, аз бях гледал филм за един тип, който правеше ножове, брадви и други хладни оръжия.
    Човека си имаше шмиргели и бормашини, но всичко по оръжието си беше направено от суров материал(from scratch) почвайки от изкованото острие и минавайки през нитовете и роговата или дървена дръжка и кожената кания.

    Там в Англия също е много популярно стрелбата с лък, за разлика от тук където надали имаме и 10 клуба в цялата страна

    А сега за графствата, ами това си е съвсем нормално, там има типове, които дават земи (говоря за стотици акри) за истинско фермерство, дори имат свои ферми пасища мандри и всичко това се дава като на концесия на желаещи, това обикновенно са поколения фермери, непритежаващи нищо друго освен правата да се трудят и печалбата разбира се е за тях. Може и да е малко по-сложно но за по-горното съм убеден.

    А за античните селца/махали мисля си е доходоносно и навярно много интересно и забавно плюс може би имат сериозни дотации и спонсорства.

    Поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #62
      До: АРБАЛЕТИ

      Колеги,разбрахте ли за днешната случка с нашето любимо оръжие?Преди около 2 часа са застреляли с арбалет арабски търговец в магазина му.Човекът е прострелян в корема и въпреки усилията на лекарите е починал в болницата.Сега току-виж ги забранят.
      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
      имат право да гласуват на избори.

      Коментар


      • #63
        До: АРБАЛЕТИ

        Ако забранят арбалетите ще е ебаси смешката, не че много ще се учудя. После може да забранят и кухненските ножове и брадвите, че май повечето убийста в България са с такива "подръчни" материали.
        [B]Пуля дура, как поймаешь, даже не поймешь.[/B]

        Коментар


        • #64
          До: АРБАЛЕТИ

          Здравейте,

          Ами един мангал по-малко, без да звуча расистки но не изпитвам никаква симпатия към тези бандити, а те са такива до един точно тези бизнесмени...

          А и да вметна, защо не стрелят по арабите в студентски град примерно - ами защото си вадят хляба с пот и труд а не с измами и мръсни игри както тези гнусари долу на Симеон.

          А относно оръжието, ами то и сега мисля не е много добре да си ходиш с арбалет по улиците, то и с въздухарка не можеш да го правиш, а из горите па съвсем не можеш да го показваш от това по-забранено на къде, или ще го забранят за притежание - не мисля...

          Моите две стотинки.

          Поздрави,
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #65
            До: АРБАЛЕТИ

            ъъъ, възражения по всички точки. Ще се обяснявам, но другия път.
            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

            Коментар


            • #66
              До: АРБАЛЕТИ

              Здравейте, и в България има организация, която се опитва да възроди старите български умения с хладното оръжие, лъковете и язденето на кон. Не мога да пусна линк, но тази организация се казва Багатур и на който му е интересно може да намери страницата
              Поздрави
              Последно редактирано от Boby; 20-09-07, 08:48.
              ОФА 2.0 Спорт "96
              Боян 0898642831

              Коментар


              • #67
                До: АРБАЛЕТИ

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Ех добрата стара Англия...

                ... нали сте чували за Робин Худ и ябълката на главата на човек която служела за мишена, ами и те го правели ...
                Не беше ли Вилхелм Тел?
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #68
                  До: АРБАЛЕТИ

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Не беше ли Вилхелм Тел?
                  Той беше - и във Швейцария!
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #69
                    До: АРБАЛЕТИ

                    http://www.baga-tur.com/
                    Даже педлагат за деца/а ипредполагам не само/ нещо като лагер-школа.Аз смятам,че е хубаво за едно дете да се запознае стакова нещо от близо.Дъщерята бе възхитене като и дадоха да стреля с лък.Сега и такова ще взимаме-не че и аз нямам желание де.
                    Land Rover Discovery:
                    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                    Коментар


                    • #70
                      До: АРБАЛЕТИ

                      Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                      http://www.baga-tur.com/
                      Даже педлагат за деца/а ипредполагам не само/ нещо като лагер-школа.Аз смятам,че е хубаво за едно дете да се запознае стакова нещо от близо.Дъщерята бе възхитене като и дадоха да стреля с лък.Сега и такова ще взимаме-не че и аз нямам желание де.
                      колега благодаря
                      ОФА 2.0 Спорт "96
                      Боян 0898642831

                      Коментар


                      • #71
                        До: АРБАЛЕТИ

                        Не знам кой не знам къде само съм го виждал и съм го правил с пиратка за дарц... с брат ми ...


                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Той беше - и във Швейцария!
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #72
                          До: АРБАЛЕТИ

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          Не знам кой не знам къде само съм го виждал и съм го правил с пиратка за дарц... с брат ми ...
                          Ай горкия, и болеше ли го много?
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #73
                            До: АРБАЛЕТИ

                            ДА, много ... веднъж му се заби(до коста) в крака и върха и се изкриви и стана като кукичка за плетене на гоблени...
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #74
                              До: АРБАЛЕТИ

                              Лошо!
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #75
                                До: АРБАЛЕТИ

                                Привет,
                                видях, че има хора които са си правили арбалети и ме интересува дали може да ми дадете някакви схеми на спускова система за мощен полиспастен арбалет от порядъка на 90-100кг. сила на опън.И може ли някой да ми изработи макари за арбалет, като разбира се се разберем за необходимото заплащане.
                                смело напред пък каквото ще да става

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X