Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АРБАЛЕТИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: АРБАЛЕТИ

    Не съм започнал само изрових от камарата с железата един пакет ресьори и сега по празниците ще си ида на село и почвам с "творческата дейност" и елетродите... Аз съм къмто 120 кила та все едни 60-70 ще мога да "опъна" надявам се. А "болтовете" от какво ги правиш, аз си мисля от арматурно джелезо.
    Ако пиша глупости да ме извинявате. : )) В процеса на работа ще видим ква я мислим, па ква ще стане.
    Весели празници!
    Последно редактирано от Никола; 23-12-11, 20:37.

    Коментар


    • От: АРБАЛЕТИ

      Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
      А "болтовете" от какво ги правиш, аз си мисля от арматурно джелезо.
      Стрелата трябва да е много лека, аз си купувам стрели 20 инча и са около 20 тина грама. Ловните са 50-53 грама, ако е по-тежка няма да я хвърли надалече, и ги стрелят със мощни арбалети от по 1000 долара. Ако ще си правиш сам стрели май е най-добре от някакво дърво да са. Ама аз не си правя щото е голяма игра да ги докараш идеално прави, купувам си карбонови по 10 лв. издържат бая изстрели преди да се прецакат. А пък за да докараш сносна групираност ти трябват идеално еднакви и прави стрели. Купешките са добре балансирани и летят добре. Тестовата ми мишена е едно кашонче пълно с вестници, натъпкани, но не много плътно и доста ми щади стрелите (не се чупят и кривят), гледам да го слагам само на места където да не ми се загуби стрелата ако не уцеля. Ако ги забиваш в дърво стрелите или уцелиш камък са само за един изстрел. Скъпичко излизат.
      Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

      Коментар


      • От: АРБАЛЕТИ

        Как се прострелва оптика на арбалет.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • От: АРБАЛЕТИ

          Зависи от оптическия мерник - дали е специално за арбалет или е обикновена оптика за пушка. Не е проблем да се сложи и обикновен оптически мерник за пушка, но е по-добре поне да има мил дот скала.
          Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

          Коментар


          • От: АРБАЛЕТИ

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM2761.jpg
Прегледи:1
Размер:374.2 КБ
ID:5349254Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM2762.jpg
Прегледи:1
Размер:266.2 КБ
ID:5349255Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM2763.jpg
Прегледи:1
Размер:328.7 КБ
ID:5349256Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM2764.jpg
Прегледи:1
Размер:339.3 КБ
ID:5349257Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM2765.jpg
Прегледи:1
Размер:180.7 КБ
ID:5349258Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM2766.jpg
Прегледи:1
Размер:198.1 КБ
ID:5349259Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM2767.jpg
Прегледи:1
Размер:168.2 КБ
ID:5349260Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM2773.jpg
Прегледи:1
Размер:185.7 КБ
ID:5349261

            Коментар


            • От: АРБАЛЕТИ

              Ако си уцелил стоманата,браво,щото аз бях направил нещо подобно,но стоманата беше много твърда и меташе на 10 м.

              Коментар


              • От: АРБАЛЕТИ

                Ъаааа... една малка корекция- оптиките за арбалет са доста по- различни от тези за карабина. Вътре имат една скала условно наричана "баскетболната кошница" която дава вазмъжност за бързи корекции и по височина и странично. Подобна - но само далечно подобие е на скалата "Хорус" и е най близко до скалата в ПГО-7В. Лично аз съм имал Дженингс Беър Девистейтор....но нещо не успяха да ме грабват арбалетите.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • От: АРБАЛЕТИ

                  Първоначално публикуван от Пламен Иванов Преглед на мнение
                  [ATTACH=CONFIG]420085[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]420086[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]420087[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]420088[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]420089[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]420090[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]420091[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]420092[/ATTACH]
                  аааааааааа оооооооооо що ета такое?Слоно убиец що ли?Очень ретро.....
                  driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                  Коментар


                  • От: АРБАЛЕТИ

                    Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                    аааааааааа оооооооооо що ета такое?Слоно убиец що ли?Очень ретро.....


                    ааа мен пък много ми харесва ТУЙ ЖИВОТНО. Ако върши работа ще е много яко. Но като го гледам така поне на снимките ми изглежда че ще мята доста добре (то зависи и от стрелата де).
                    Аз сега съм в процес на изработка на второто ми отроче (за справка първото ми е в албума в профила). И аз не ги докарвам на красота ама първия имаше доста прилична сила с 20 инчова стрела от карбон, но все пак не може да се мери с Хамериканските за по 1000 и нагоре долара. Обаче втората гадина, ще е по-лека (около 3 кг.) и по-точна, само че ще стреля с 14 инча стрели с по-голяма скорост. Понеже раменете са по-леки слагам по-тънка и лека тетива (в случая пак ще заложа на неразтегаема) и намалям малко тежестта на стрелата (респективно дължината й) за да се увеличи ускорението. Така се надявам да увелича джаулите. И оттам, когато се използва много остър връх (например ловен от по-скъпите) ще има по-голяма пробивна сила. Шоков ефект не търсим в случая.
                    Като е готов ще пусна снимки.
                    Първия го дадох на едно момче на символична цена, за да мога да започна втория модел, че първия стана малко тежичък (около 5 кг.)
                    А, и забравих да кажа най-готиното: Всичко пак ще е от метал.
                    Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

                    Коментар


                    • От: АРБАЛЕТИ

                      Първоначално публикуван от gagan3 Преглед на мнение
                      ааа мен пък много ми харесва ТУЙ ЖИВОТНО. Ако върши работа ще е много яко. Но като го гледам така поне на снимките ми изглежда че ще мята доста добре (то зависи и от стрелата де).
                      Аз сега съм в процес на изработка на второто ми отроче (за справка първото ми е в албума в профила). И аз не ги докарвам на красота ама първия имаше доста прилична сила с 20 инчова стрела от карбон, но все пак не може да се мери с Хамериканските за по 1000 и нагоре долара. Обаче втората гадина, ще е по-лека (около 3 кг.) и по-точна, само че ще стреля с 14 инча стрели с по-голяма скорост. Понеже раменете са по-леки слагам по-тънка и лека тетива (в случая пак ще заложа на неразтегаема) и намалям малко тежестта на стрелата (респективно дължината й) за да се увеличи ускорението. Така се надявам да увелича джаулите. И оттам, когато се използва много остър връх (например ловен от по-скъпите) ще има по-голяма пробивна сила. Шоков ефект не търсим в случая.
                      Като е готов ще пусна снимки.
                      Първия го дадох на едно момче на символична цена, за да мога да започна втория модел, че първия стана малко тежичък (около 5 кг.)
                      А, и забравих да кажа най-готиното: Всичко пак ще е от метал.
                      Не знам- това с метала дали е най добрата идея.... Все пак бих ти препоръчал да потърсиш само лъка (по- точно двете дъги) като резервна част. Едно време при нас в склада имаше доста резервни лъкове за Барнет и Хортън. Моя Дженингс си дойде с едни "шокови" стрели, които се отваряха доста неприятно при попадение в животното- нещо като крачета с пружини и контра. Съветвам те да се замислиш и по следната тема: "Като направя силен лък как ще го натягам". Лично аз съм сравнявал точно копие на средновековен арбалет (изпълнено с модерни материали) и модерна играчка с полиспастна система- смятам не е необходимо да кажа какви бяха изводите?
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: АРБАЛЕТИ

                        О, разбира се че съвременните композитни материали са по-добри от стоманата. По-добрата еластичност води до по-бързо рамо на лъка, а да не говорим за тежестта. Но идеята е да не се влагат много пари, пък и няма да бием глигани и слонове я . И без това е забранено. Тъй като моето творение не е с цял лък, а с две рамена (а да купувам такива е неоправдано), пък и пружинната стомана си върши достатъчно добре работата. Системата е тип полиспаст, така че зареждането не е проблем като се прибави и елементарното "cocking device", което представлява едно въже с две дръжки и две макари с куки, които се хващат за тетивата а средата на въжето се прекарва над задната част на приклада и дърпаш. Това намалява наполовина усилието. Средно яка кака може да го зарежда
                        Та така до 50тия метър си беше удоволствие да си стреляш по мишени, а и пробивната сила си беше на ниво. Един ловец го пробва и каза че ще убие сръндак без проблем. Но раменете бяха много тежки. Сега раменете са по-тънки, по-широки, по-къси и по-леки, а стрелата също по-къса и лека. Да видим какво ще излезе. Като съм готов ще кача снимки.
                        Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

                        Коментар


                        • От: АРБАЛЕТИ

                          Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                          аааааааааа оооооооооо що ета такое?Слоно убиец що ли?Очень ретро.....
                          Лично за мен, приятелю, висш майсторлък е да направиш средновековна реплика, с възможностите на тогавашните арбалети.
                          Не случайно в Англия има такава фирма и ги продават по над 5000 техни левчета. Но били неразличими от оригиналите - така казват.
                          Включително и изкуственото състаряване, ако щеш.

                          Така че, дерзайте момчета.
                          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                          имат право да гласуват на избори.

                          Коментар


                          • От: АРБАЛЕТИ

                            Аз пък днес си харесах туй нещо!И почвам да си прая сметките за придобиването му.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:show.jpg
Прегледи:1
Размер:50.9 КБ
ID:5589543
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                            0888854582
                            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                            Коментар


                            • От: АРБАЛЕТИ

                              Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                              Аз пък днес си харесах туй нещо!И почвам да си прая сметките за придобиването му.
                              Пускач на зли мухи си ти ...
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар


                              • От: АРБАЛЕТИ

                                Това и на мен много ми хареса!
                                WJ 4.7 V8 Limited LPG
                                0878323151

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X