Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АРБАЛЕТИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: АРБАЛЕТИ

    От достъпните за намиране железа ресорният лист е най-подходящ. Вярно, че трудно се обработва, но и за това си има лек. Има флекс с регулируеми обороти, има кобалтови свредла, има диамантени пили - абе, всичко има. Не знам дали сега се намират, но арбалети масово се правеха от ресор на "Москвич". Също много подходящ беше дългият лист на полския "Фиат 125Р", но те изчезнаха почти напълно. Също става и ресор от "Ниса". Варианти много.
    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
    имат право да гласуват на избори.

    Коментар


    • От: АРБАЛЕТИ

      Имам лък от главен ресор на москвич и бие на 50.60 метра почти права стрелба: по парабола на около 250 -300метра точноста е добра ако свикнеш въпрос на усет-жесток е .Пробивната сила е доста добра-от 15м ламарина 1.2мм с преминаване на стрелата даже една не можах и да намеря от рикошет.Лъка е тип ДЖЕНИНКС и може да се натяга въобще не знам обаче защо са разрешени!Купувах стрели от един ловен магазин имаше полицай питах продавача дали трябват лични данни отговора беше не разрешени са!За такова оръжие трябва висока отговорност като и за всяко друго!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
        Привет,

        От доста години си мисля да си направя арбалет
        От лъка засега се отказах, защото там е доста по-сложно.

        Тетива се продават, механиката - чертежи, но само пластина, която опъва тетивата нямам идея от какво да се направи (ресорна пластина?)

        Да само се препилва според собствените ти изисквания обработката е лесна търпи и заварки на втулки за лебедки за олекотено опъване,а относно лъка по лесен е за правене и лично за мене е много по готино по истинско!
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-05-11, 17:15.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: АРБАЛЕТИ

          Ето го и ДЖЕНИНГСА!

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_6217.jpg
Прегледи:1
Размер:338.1 КБ
ID:5277971Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_6215.jpg
Прегледи:1
Размер:307.2 КБ
ID:5277970
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-05-11, 19:29.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: До: АРБАЛЕТИ

            Мога да ти дам схема за лък с лебедки леко се опъва и е много мощен изпробван е ;можеш да го паснеш на ложа с приклад и става арбалет;надали има по мощна система специал!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: До: АРБАЛЕТИ

              Продават се готови полиспастни арбалети, при които зареждането става леко посредством ролките, които намалят усилието при зареждане, но не влияе на силата му .

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Arbaletloven_005_BC_2361.jpg
Прегледи:1
Размер:41.0 КБ
ID:5286881
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-06-11, 15:12.

              Коментар


              • От: АРБАЛЕТИ

                Защо е важна оптиката на арбалета...
                Съчмите правят душ и имат шоково действие което убива животното дори и ако попадението е кривнало на 5-10 см. Куршума също има шоково действие и убива още по-лесно. А стрелата с ловен връх НЯМА. Тя минава и заминава и е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важно попадението да е АБСОЛЮТНО прецизно (примерно сърце, прешлен и т.н). В противен случай животното само е ранено и може да пробяга километри преди да умре. Тук идва ролята на оптиката. Не е зле дори от 40 метра да имаш 4 кратно увеличение - направо комар в окото. Друг е въпроса, че вече има разработени специални механични върхове за стрели, които имат режещи части, които се разтварят при съприкосновение на стрелата с мишената и правят огромна кървяща дупка (ако мишената е жива), което улеснява ловеца да не гони сърничката 2 км. из шубрака. Но оптика си трябва.
                Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

                Коментар


                • От: АРБАЛЕТИ

                  Ето го и моето творение. Арбалет PUNISHER ръчна изработка от moi . Стана малко тежичък (4.2 кг.), но пък е доста мощен. Изключително точен стана, чак аз се учудих. 40 м. права стрелба без отклонение. Оптиката е TASCO 4Х32 от евтините ама върши работа. Силата на опъване по моя преценка е около 60-70 кг., но може да се коригира тъй като не използвам разтягаща се тетива, а стоманено въже (чрез скъсяване на въжето се увеличава силата на опън, и респективно скоростта на стрелата). Болта (стрелата е купешка от карбон с дължина 22 инча). Външния вид нарочно е малко груб, аз исках да стане като руснаците - грозно ама върши дяволски добра работа. Има още малко работа по приклада и по капаците които затварят УСМ. УСМ е взаимстван от тен пойнт и ПСЕ, но разработката е изцяло моя. Вече мисля за следващия "модел" май ще е пружинен. Но и в следващия не смятам да слагам дърво, а само метал и пластмаса.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00009.jpg
Прегледи:2
Размер:67.6 КБ
ID:5321575Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00008.jpg
Прегледи:2
Размер:64.6 КБ
ID:5321576Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00006.jpg
Прегледи:2
Размер:61.7 КБ
ID:5321577
                  Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

                  Коментар


                  • От: АРБАЛЕТИ

                    Браво, много добре изглежда! Черепа ме кефи особено много
                    Все повече се навивам, да се опитам да направя нещо подобно, предполагам от първия опит "арбалет" точно няма да ми се получи...
                    Но все пак ще го наподоби на форма... : )) Имам тука едни апокрифни книжки "библиотека за оръжието" не знам дали сте попадали на тях, май са старички като издание, но има интересни обяснение като за начинаещи.

                    Коментар


                    • От: АРБАЛЕТИ

                      Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                      Браво, много добре изглежда! Черепа ме кефи особено много
                      Все повече се навивам, да се опитам да направя нещо подобно, предполагам от първия опит "арбалет" точно няма да ми се получи...
                      Но все пак ще го наподоби на форма... : )) Имам тука едни апокрифни книжки "библиотека за оръжието" не знам дали сте попадали на тях, май са старички като издание, но има интересни обяснение като за начинаещи.
                      Опитай, няма да съжаляваш! На мен ми отне около 40 човекочаса, но се получи от първия път. В момента доизкусурявам детайлите, но като мощност и точност съм го докарал. А за въпросните книжки, ако можеш пусни някоя снимчица поне на корицата да ги видим. А има ли в тях някакви технически спецификации или данни в цифри. Мисля че ще са полезни. Пък аз ще гледам тези дни да сложа повече снимки на punisher-a. Даже се чудя дали да не запиша клип как стреля.
                      Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

                      Коментар


                      • От: АРБАЛЕТИ

                        Ето тука изрових едната книжка и тя ми е ксерокопие, защото оригиналът не беше мой. И на всичкото отгоре е за харпуните, има и за арбалетите в процес на издирването й съм. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Toshko_1115.jpg
Прегледи:1
Размер:106.4 КБ
ID:5321924Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Toshko_1114.jpg
Прегледи:1
Размер:99.7 КБ
ID:5321925 Да ме прощавате за отвратителното качество, но долу горе се вижда как изглежда корицата, доколкото знам са цяла поредица за различни оръжия...

                        Коментар


                        • От: АРБАЛЕТИ

                          Изрових тая седмица от тайните селски запаси един "пакет" ресьори ще имъкнем и някоя и друго профилче и при първа възможност ще започвам да майсторя Да видим каква простотия ще сътворя. Кой лист ползвате от пакета?
                          Твърдостта им дали е различна? Или смело да творим с флексо?

                          Коментар


                          • От: АРБАЛЕТИ

                            То твърдоста на всички листа в пакета е еднаква,ама има и некакви други тънкости,щото аз опитвах преди с ресор от москвич и резултата не беше впечатляващ.

                            Коментар


                            • От: АРБАЛЕТИ

                              Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                              То твърдоста на всички листа в пакета е еднаква,ама има и некакви други тънкости,щото аз опитвах преди с ресор от москвич и резултата не беше впечатляващ.
                              Те мойте мисля не са от москвич, на нещо по-тлъсто са били може би варшава или уазка, ама това има това ще употребим!

                              Коментар


                              • От: АРБАЛЕТИ

                                Малко късно ти виждам поста, но ако не си почнал с "разработката" да дам някой акъл, пък дано да помогне. Ресьорчето гледай да е дебело, щото от тънките няма сила. Мойте са 7 мм дебелина (ама стана тежичък), и 50 мм широки. Дължината на раменете я преценяваш ти, според дължината на целия арбалет. Но е добре за да има голяма сила, стрелата (болта) да прави възможно по-дълъг ход под натиска на тетивата, т.е. да се опъва колкото може повече (аз затова го удължавах, по-нататък ще кача снимки). Имай предвид, че дебелото желязо много трудно се опъва (моя му направих опъващ механизъм иначе не става освен ако не си супер корав). Тетивата е по-добре да е разтеглива, но става и със стоманена проволка, просто разтегливата ще даде малко повече начална скорост (все пак разтеглива до известна степен, аз не знам колко и затова използвах стоманено въже и пак имам добри резултати). Това е скромния ми опит дано да съм полезен.
                                Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X