Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АРБАЛЕТИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: АРБАЛЕТИ

    Тази работа с по-изразения накат хич не ми стана ясна. При всяко метатлено оръжие, откатът е силно преобладаващ и е пряко следствие на Третия закон на Нютон. Това, че се движат разни бутала, влакна и прочее е несъществено.

    Коментар


    • От: АРБАЛЕТИ

      Какъв е третия закон на Нютон и какво значение има центъра на тежеста при стрелбата с арбалет?Нищо не съм повтарял точно от моделите които съм гледал,макар че имам точни /с размери/ чертежи на модели.Ако центъра на тежеста е напред трябва ли заради това да утежнявам целия арбалет?Ако да защо?

      Коментар


      • От: АРБАЛЕТИ

        Пич, ти кой клас си!... Третият закон на Нютон е онзи с действието и противодействието, еднакви по сила и разнопосочни.
        Баланса на оръжието (респективно ЦТ) са от решаващо значение за стрелбата, още повече, че с арбалет, прицелването е до голяма степен интуитивно. Да, при положение, че при проектирането, не е намерен начин за балансиране, си заслужава "изкуственото" такова, чрез утежняване. Усилието (вкл. и физическо) и дискомфорта за прицелване при лош баланс, са много съществени и далеч по-значими от неудобството да носиш още триста грама.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: АРБАЛЕТИ

          здравейте,харесвам оръжия и може би ако гледа човек клипчетата може да добие доста солидна представа и да си направи ,гледайте има много клипове!:

          http://www.youtube.com/watch?v=qveW5SQtias
          http://www.youtube.com/watch?v=aLTwmOrJTzA
          http://www.youtube.com/watch?v=WgKcbHOgHvw

          Коментар


          • Колеги не съм съгласен с повечето от вас с изказването за арбалетите.

            Oт личен опит знам, че да се ловува с арбалет, гората трябва да е по рядка. Mоже да се ловува само от пусия, но за жалост в BG това не е позволено. Няма начин някой да те хване по изстреляна от теб стрела, освен ако горските или полицаите не те хванат с арбалета в гората. Дори да стреляш по мишени в гората се води за браконерство. За това най добре да ходиш на някое стрелбище. Относно върховете на стрелите, те биват най различни видове, а има и такива за стрелба по мишени. Не знам дали ще можеш да повалиш някой голям шопар от 100м., но от 40м.-80м. съм сигурен, но зависи от това къде ще е попадението. Аз имам едно бижу-EXCALIBUR EXOCET и е снабден с оптика VARIZONE MULTIPLEX. Скоростта на стрелата е 330FPS и съм много доволен от него. Не мисля, че има такова нещо, като откат при стрелба. Дори дете няма да усети отката.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 001.jpg
Прегледи:1
Размер:60.7 КБ
ID:5238491

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 002.jpg
Прегледи:1
Размер:62.3 КБ
ID:5238490

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 003.jpg
Прегледи:1
Размер:78.0 КБ
ID:5238489

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 004.jpg
Прегледи:1
Размер:106.5 КБ
ID:5238488
            Последно редактирано от giorgio; 29-12-10, 16:03.

            Коментар


            • От: АРБАЛЕТИ

              Детето няма да го усети, 'щото нито е учило физика, нито знае какво е откат...

              Задачката е много лесна, може би за 7-8 клас: Каква сила, в обратна посока, предизвиква стрела, с тегло 50 грама, изстреляна с ускорениеот 0 до 100 м/сек, получено за разстояние 0.5 метра.

              Може и по-лесно: колко килограма са необходими за зареждане на арбалета?
              Последно редактирано от giorgio; 01-01-11, 13:08.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • От: АРБАЛЕТИ

                Какъв е смисъла на оптика при съоръжение, при което изстреляното лети по парабола?
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • От: АРБАЛЕТИ

                  Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                  Какъв е смисъла на оптика при съоръжение, при което изстреляното лети по парабола?
                  С оптика е по-фешън!
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • От: АРБАЛЕТИ

                    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                    Какъв е смисъла на оптика при съоръжение, при което изстреляното лети по парабола?
                    А има ли оръжие дето да не изстрелва по парабола изстрелваното тяло, пък било то куршум, стрела или снаряд!!!!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • От: АРБАЛЕТИ

                      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                      А има ли оръжие дето да не изстрелва по парабола изстрелваното тяло, пък било то куршум, стрела или снаряд!!!!
                      Разликата е голяма, много голяма. Основни фактори са началната скорост и масата, след това идват челното (аеродинамично) съпротивление, или казано по друг начин, средната скорост.

                      Чисто практически, ще разкажа на кратко, за един случай на полигона на ВМЗ-Сопот. При опит да се простреля оптика на арбалет, произведен от същите заводи, се оказало, че ако оптиката е настроена на 30 метра, то на 25, или на 40, резултатите са плачевни.
                      Последно редактирано от giorgio; 01-01-11, 13:14.
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • От: АРБАЛЕТИ

                        Оптиката за арбалетите не е тотална безсмислица. Просто не изпълнява точно същите функции, както при огнестрелното оръжие. Ползва се широкоъгълна оптика със сравнително голямо увеличение, като не е нужно да има кръст. Оптиката в случая не е типично мерно приспособление, а по скоро далекоглед - премерването става по нормалния начин, оптиката само подобрява обзора.
                        Говоря по принцип. В конкретния случай от горните снимки, май си става въпрос за "фешън".
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: АРБАЛЕТИ

                          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                          При опит да се простреля оптика на арбалет, произведен от същите заводи, се оказало, че ако оптиката е настроена на 30 метра, то на 25, или на 40, резултатите са плачевни.
                          Като се посвикне с корекциите и вече няма да са плачевни резултатите. Оптиката си е мерен прибор както и механичните. Т.е. на арбалета ,който описваш и механичните му мерни прибори са простреляни на определено разстояние, та ще са нужни корекции на други разстояния при прицелване.
                          Според мене оптиката става излишна заради малката далекобойност на оръжието. Аз не бих сложил оптика и на 90% от въздушните пушки например, дето стрелят прилично на 10-15м. не повече.
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • От: АРБАЛЕТИ

                            Да, разбрах. Защото е фешън.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • От: АРБАЛЕТИ

                              Тук давам линк към нещо наистина интересно. От проучвания на руски учени е установено, че българите от Волжска България са познавали арбалета много отдавна.
                              http://www.kitabhona.org.ua/index.ph...rmor&Itemid=73
                              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                              имат право да гласуват на избори.

                              Коментар


                              • От: АРБАЛЕТИ

                                Привет,

                                От доста години си мисля да си направя арбалет
                                От лъка засега се отказах, защото там е доста по-сложно.

                                Тетива се продават, механиката - чертежи, но само пластина, която опъва тетивата нямам идея от какво да се направи (ресорна пластина?)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X