Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на надежден кучегон за носене от жена!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    В магазинчетата за левче се продават едни фенерчета комбинирани с електрошок.
    Тоя електрошок плаши кучетата.
    И става за носене в дамска чанта.

    Коментар


    • #77
      Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
      В магазинчетата за левче се продават едни фенерчета комбинирани с електрошок.
      Тоя електрошок плаши кучетата.
      И става за носене в дамска чанта.
      Много по-ефикасен е, а става и за отбрана от друг вид животни, на два крака. Плющенето на искрата ги плаши до смърт, а ако си спомняте кучетата на Миню Стайков почти изядоха една жена заради кучегон. Проблем е, че децата може да направят някоя беля с него от игра и любопитство.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #78
        Пиратките ги прогонват задължително, дори и от най слабите.

        Коментар


        • #79
          Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
          Пиратките ги прогонват задължително, дори и от най слабите.
          Вярно,
          Но миналата година за малко да ошамаря четерима 15-16 г. хлапака, които хвърляха пиратки за кеф срещу бездомни( улични) кучета.
          Никакъв контрол върху продажбата и разпространението на пиротехнически средства не се упражнява..........
          (Личното ми мнение е, че не трябва да има и улични кучета, но това е от друга тема)

          Коментар


          • #80
            Това за пиратките е вярно, но само до някъде. Комшията ми има в двора си едра кавказка овчарка, която направо пощръклява да лае като чуе гърмеж. Чудя се как не преграква по новогодишните празници. За тоя пес съм сигурен че не можеш го изплаши с пиратка, даже напротив.
            Има и друго - когато се разхождам с моя и му се пусне улично насреща, последното дето ще ми дойде на ум е да хвърля пиратк., Щото ще съм прострян по очи в следващия миг, издърпан от собственото ми обезумяло куче.
            За мен решението е първо с добро (храна) ако е възприемчиво и добродушно, или тояга ако се звери и се пуска да хапе. Като крайна мярка - лютиво в муцуната.

            Коментар


            • #81
              Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
              В магазинчетата за левче се продават едни фенерчета комбинирани с електрошок.
              Тоя електрошок плаши кучетата.
              И става за носене в дамска чанта.
              Плюс един глас за електрошока - изпробвано е многократно.
              Освен това се притесняват от лазерна показалка насочена в очите. Комшийското куче, като ми омръзне да лае нощем - така го спирам.В 
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #82
                Значи електрошокове (за сплашване ), пиратки, кучешка храна и лазери. Само това няма в дамската чанта на съпругата, проверих.
                Сега защо и откъде има страх от кучетата не зная, ама е налице така или иначе и особено когато е с дете като се спусне някое улично и става страшно. Види ли в далечината свободни кучета и резко сменя маршрута за избягване на контакт.
                Но го измислих - имам уред с лазер и оптика с доволен калибър, ще й го дам. Също така пистолет, шокови гранати, димни, МРЕ ( може с някой пес да споделят), тейзър, палка и нож задължително, жилетка и каска с визьор, щит. Естествено и екипа от спецчастите да е наблизо.
                А жалкото и гадното е, че продължават да се изхвърлят кучета по улиците...
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #83
                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Но го измислих - имам уред с лазер и оптика с доволен калибър, ще й го дам. Също така пистолет, шокови гранати, димни, МРЕ ( може с някой пес да споделят), тейзър, палка и нож задължително, жилетка и каска с визьор, щит. Естествено и екипа от спецчастите да е наблизо..
                  Хубаво е че си над нещата. Да не дава Оня горе да получиш СМС "Нахапаха ме кучета, в Пирогов съм". На мен никак не ми беше смешно.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • Самодържец
                    Самодържец коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не съм над нещата, виждал съм някои ситуации, всички сме виждали, когато кучегони и плик с храна за кучета не помагат. Страдал съм доста от домашно куче, заради нашата човешка глупост. Та проблема с бездомните и с нахапаните хора - пак от това идва.

                • #84
                  Сега се замислих.
                  Курсове има всякакви.
                  Няма ли и за справяне с псета?

                  Щото всъщност като те друса шубето, кучигона няма да свърши работа
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #85
                    Има един сериозен проблем при такава подготовка за справяне с кучета - това дето би действало на улични, може сериозно да оцапа нещата при среща с изпуснато агресивно домашно. Няма как човек да го научи на курс и да е готов след това. Също както и с шофьорския.
                    Впрочем преди тридесетина години и моята жена яко се спичаше от куче. После с първото ни дворно куче малко по малко се освободи от страха.

                    Коментар


                    • #86
                      То и домашното ни обича гьостерици.
                      Прав си де, но как иначе без някакво обучение до стане.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #87
                        Откакто карам колело по нивите и горите едно такова ми е неизменен спътник:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:palka.jpg
Прегледи:246
Размер:35.0 КБ
ID:6548525
                        Като го извадя кученцата губят интерес на момента

                        Ако ли пък случайно не един спрей е последна инстанция:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sprej.jpg
Прегледи:229
Размер:38.5 КБ
ID:6548526
                        Изображенията са примерни
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #88
                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Откакто карам колело по нивите и горите едно такова ми е неизменен спътник:

                          Като го извадя кученцата губят интерес на момента
                          С доста интелигентни животни се срещаш... Тука в една тема някой обясни, че ако на тълпа цигани им извадиш револвер, вероятно е да си отнесеш боя. Щото не познават какво е, нали на колана си полицаите носят пистолети...

                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #89
                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение

                            С доста интелигентни животни се срещаш... Тука в една тема някой обясни, че ако на тълпа цигани им извадиш револвер, вероятно е да си отнесеш боя. Щото не познават какво е, нали на колана си полицаите носят пистолети...
                            Кучетата са яли тояга, а циганите не са стреляни болезнено с револвер. Не е до интелигентност, а до условен рефлекс.
                            П.П. Не претендирам за безпогрешност, ако не вярваш- пробвай и пиши отзив
                            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                            Коментар


                            • #90
                              Тоягата върши перфектна работа за улични. Повечето домашни обикновено си играят с тояга. Или хайде пръчка да е, ма то разлика не правят. Далматинката на едни братовчеди ги принуди да държат заключена портата да не влезе някой с нещо по-дълго от химикал че беше сериозен проблем да не и го дадеш нещото. Когато един як боксер се нахвърли върху моя пес, аз също опитах да го спра с тояга, ма не би - не беше виждал. Добре че моят не му се даде без бой и отби атаката . При втората атака вече нямах избор - получи пипер в носа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X