Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за пистолет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Съвет за пистолет

    Револвера е Ruger GP100 ( или GP101 ) не мога да видя точно. Прекрасно оръжие на много достъпна цена. Точно на такова в същия калибър съм се спрял, но още не съм решил дали да не бъде евентуално с 6 инчова цев.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

    Коментар


    • #92
      До: Съвет за пистолет

      Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
      Револвера е Ruger GP100 ( или GP101 ) не мога да видя точно. Прекрасно оръжие на много достъпна цена. Точно на такова в същия калибър съм се спрял, но още не съм решил дали да не бъде евентуално с 6 инчова цев.
      Револвера е перфектен. Не знам за ежедневно ноосене дали няма да е малко тежък , но за стрелба и точност е супер.
      Говорихме с момчетата от стрелбището за отката ( нали уж е мноого голам ). Ето изводите :
      1.Ако пистолета ( револвера ) си е тежък - теглото поема голяма част от отката и големия откат се усеща като нормален. Просто теглото е съобразено с отката.
      2.Ако пистолета ( револвера ) е олекотен вариант ( леки сплави или къса цев ) - тогава отката се усеща като по-силен в ръката .
      За съжаление нямаха от леките модели и не можах да пробвам , но звучи доста логично .
      Аз също се учудих , че не е голям отката ( но това може да е моя индивидуална преценка ) не знам.
      Все пак - сто процента има голям възпиращ ефект - направо с един изстрел спира сърцето ! Толкова - и по този показател е икономичен пистолет - няма нужда от "дублета "( нали така казват младите ? ).

      Коментар


      • #93
        До: Съвет за пистолет

        Първоначално публикуван от joro01
        Защо е нужно да го обръщаме на фитнес? Клекове не правя щото нося предимно дълги панталони и няма смисъл.

        Иначе горе имаше вметка за размера на пистолета и размера на члена. Ще цитирам приятел - 'Когато нямах пари пичките ме наричаха дебел, а сега съм приятно закръглен'. Всичко е въпрос на нагласа и подлежи на дискусия
        Щото ако си втъкнеш истинския дезърт игъл (не бейбито) отпред в дънките и седнеш или клекнеш, ще се получат яйца на омлет! Пък яйцата имат неприятното свойство да не заякват, колкото и фитнес да тренира стопанина им!
        И изобщо, да беше писал че го носиш в презраменен вертикален кобур, или външен на кръста, или тактически на бедрото (когато носиш шлифер) иди дойди . Ама да пишеш щуротии че си го втъкваш из джобовете на дънките, отпред или отзад - ти хептен за абдали ни взимаш май!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #94
          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Колеги - днес ходих да стрелям на ВИПа в СОФИЯ. По препоръки на колега от форума ( да пробвам 357 кал. и тогава да говоря ).
          Аз както казах съм по прецизната стрелба с малокалибрен , но не бягам и от по- едри калибри . С 9 мм пробвах ( даже и Динамична ) - доволен съм и ..... нама разлика с малокалибрения ( вече писах по-рано ).
          Днес ....пробвах прословутия калибър 357 - и познайте - голям откат , много шум и по 1 лев за патрон . Нормално.
          Но ...... за стрелец от спортната стрелба - разлика няма - само в шума .
          Всичко си е както го знам .
          Всичко си е както съм го виждал и с 22 калибър.
          Резултатите са както с 22 кал. Няма разлика - проверено !


          Стрелях с този красавец - ( кофти , но му забравих името ) - и съм много доволен от певолвера.Супер е !
          Въпреки , че съм очарован от оръжието си имам предпочитания - 22 калибър.
          За мен ( ЗА МЕН ) - най-лесно , най-добре и най-евтино човек ще се научи да стреля точно с малокалибрен пистолет .
          Ако трябва да избирам първо оръжие да си закупя - безспорен фаворит за мен е пистолет с калибър 22 или 5.56 мм.
          Ако човек се научи да борави с оръжието и мерните прибори с 22 кал. - всеки друг по-голям калибър ще е забавление и радост за него . Това е !
          Прилагам нагледен материал ( не за фукане ) , а за сравнение с предишна моя мишена с 22 калибър- разлика няма ( само в големината на дупките ).
          Стрелбата е проведена на ВИПа - на 25 метра дистанция с револвер , който хващам за първи път . Мишена № 4.
          А за статистиката - 12 изстрела - 12.50 лева - кал. 357.
          Сравнение - 12 лв - 22 кал . - точно 100 патрона . Изводите за вас ! Поздрави на всички !
          Колега, от сигурен източник знам, че си стрелец. Аз в казармата (ЦСКА-имаше и бройка шах, даже Веско Топалов служи там, точно преди да я закрият) ходих не стрелбището, където се стреля с твоя любим 22кал., та треньорът минаваше с една линийка и мереше двете най-отдалечени попадения. Звучи ти познато, нали? Та ти как оценяваш постижението си на приложените от теб мишени?И сега най-важното- колко време ти отне? А иначе преди като ти бях казал за 357зиг имах предвид глок, а не револвер.

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Револвера е перфектен. Не знам за ежедневно ноосене дали няма да е малко тежък , но за стрелба и точност е супер.
          Говорихме с момчетата от стрелбището за отката ( нали уж е мноого голам ). Ето изводите :
          1.Ако пистолета ( револвера ) си е тежък - теглото поема голяма част от отката и големия откат се усеща като нормален. Просто теглото е съобразено с отката.
          2.Ако пистолета ( револвера ) е олекотен вариант ( леки сплави или къса цев ) - тогава отката се усеща като по-силен в ръката .
          За съжаление нямаха от леките модели и не можах да пробвам , но звучи доста логично .
          Аз също се учудих , че не е голям отката ( но това може да е моя индивидуална преценка ) не знам.
          Все пак - сто процента има голям възпиращ ефект - направо с един изстрел спира сърцето ! Толкова - и по този показател е икономичен пистолет - няма нужда от "дублета "( нали така казват младите ? ).
          А сега вече ме ядоса! Аз до сега нито един път не съм казал револвер, всеки път съм писал пистолет. Значи говоря за пистолети. Много ясно, че няма откат- с тая цев 15 санта. И естествено,че е точен- нали е револвер и спусъкът няма празен ход(мек спусък).
          Последно редактирано от giorgio; 12-03-09, 07:36.

          Коментар


          • #95
            До: Съвет за пистолет

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            И аз познавам един.Митничар.Ама го носи в куфар и само от колата до стрелбището.Та с неговият съм стрелял.Но това да го носиш постоянноГарантирана дископатияВъпреки че я ми кажете евреите как си ги носят в палестинските територииАми онези крехки девойчета в тяхната армия
            Въобще не си носят изгъзиците в изрелската армия от както я има е на въоръжение Браунинг НР. Интересно защо ли хората водещи от 50 години почти постоянни войни и нестрадащи от липса на пари са избрали тази марка?
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #96
              До: Съвет за пистолет

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              Щото ако си втъкнеш истинския дезърт игъл (не бейбито) отпред в дънките и седнеш или клекнеш, ще се получат яйца на омлет! Пък яйцата имат неприятното свойство да не заякват, колкото и фитнес да тренира стопанина им!
              И изобщо, да беше писал че го носиш в презраменен вертикален кобур, или външен на кръста, или тактически на бедрото (когато носиш шлифер) иди дойди . Ама да пишеш щуротии че си го втъкваш из джобовете на дънките, отпред или отзад - ти хептен за абдали ни взимаш май!
              Откакто написах малко за пистолета си забелязвам упоритото ти желание да фокусираш върху моето клякане - ставане, яйца и дънки.
              Просто приеми, че всеки човек се справя с оръжието си по различен начин. На мен така ми е удобно. Освен това съм твърде масивен за да ми прави впечатление.

              Какво му трябва на един мъж за да може да стреля? Бицепс, гърди и коремна преса. Това тренирам и подозирам, че скоро и рпг да си сложа на кръста пак няма да има проблем. Усещането ми еможе да е от примаболана, който си набих, но това не е доказано.

              Иначе ми допада и Хеклер & Кох принципно.

              Коментар


              • #97
                До: Съвет за пистолет

                Приятел,аз съм ти луд фен ,щото си страшно откровен.Но според мен за да можеш да стреляш ,не ти трябват гърди ,бицепс и коремна преса.Жените са по-добри стрелци,и като исключим гърдите ,едва ли има много с големи бицепси.Но пък и здравето си е твое и какъвто се харесваш,такъв ти пожелавам да бъдеш.Един въпрос-това някакъв анабол ли е което си биеш?

                Коментар


                • #98
                  До: Съвет за пистолет

                  Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                  И аз познавам един.Митничар.Ама го носи в куфар и само от колата до стрелбището.Та с неговият съм стрелял.Но това да го носиш постоянноГарантирана дископатияВъпреки че я ми кажете евреите как си ги носят в палестинските територииАми онези крехки девойчета в тяхната армия
                  Ми много простоНе го носятТази рекламна изгъзица е за Американския пазар.От рапър нагоре
                  Land rover discovery 300 Tdi

                  Коментар


                  • #99
                    До: Съвет за пистолет

                    Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение
                    Колега, от сигурен източник знам, че си стрелец. Аз в казармата (ЦСКА-имаше и бройка шах, даже Веско Топалов служи там, точно преди да я закрият) ходих не стрелбището, където се стреля с твоя любим 22кал., та треньорът минаваше с една линийка и мереше двете най-отдалечени попадения. Звучи ти познато, нали? Та ти как оценяваш постижението си на приложените от теб мишени?И сега най-важното- колко време ти отне? А иначе преди като ти бях казал за 357зиг имах предвид глок, а не револвер.


                    А сега вече ме ядоса! Аз до сега нито един път не съм казал револвер, всеки път съм писал пистолет. Значи говоря за пистолети. Много ясно, че няма откат- с тая цев 15 санта. И естествено,че е точен- нали е револвер и спусъкът няма празен ход(мек спусък).
                    Първо - нямаха пистолет.
                    Значи - влизам аз зад стъклата на рубежа на ВИПа -и направо на въпроса - " имате ли 357 кал. "
                    Отговора - това оръжие - затова стрелях с него .
                    Като им казах да пратят мишената на 25 м( най-далече ) се усмихнаха и ме попитаха дали друг път съм стрелял ?
                    Аз скромно отговорих , че с такъв калибър НЕ съм стрелял .Истината.
                    Стрелбата беше за около 2 мин. - 6 изстрела ( един барабан )
                    Удължих си кефа като по време на презарежданрто си поговорихме за не силния откат ( според мен ) .
                    И тяхното мнение ( писал съм го - що се ядосваш )- този револвер поема с теглото си голяма част от отката. Ако взема да стрелям с " ТИТАНИЕВА " сплав -много олекотен - отката ще е доста по-як .
                    Ако взема с по-късата цев( пак олекотен )- отново отката ще е доста по - осезаем .
                    Това е - но нямаха друго оружие 357.
                    Имаха един РЕВОЛВЕР - със цев около 30 см и калибър около 11 мм.
                    Е такова чудо не бях виждал и на снимка.
                    Жалко че съм зле с марките , но другия път ще го запиша и снимам .Може и някой колега от София да го направи.
                    Не искам да си давам оценка на стрелбата - направих си кефа .
                    Не съм показал мишените за хвалба , просто споделената радост е два пъти радост. Това е .
                    Просто попитах как е коригиран револвера , след първите 6 изстрела ( малко долу ) - вдигнах точката на прицелване и това е.
                    Кофти беше , че мишената черна , мерните прибори черни - и нямах ясна видимост на ситуацията . Но - това не е пречка да се оплаквам.
                    ако зависи от мен - ще коригирам оръжието да се целиш долу в бялото на мишената за да е по - добър резултата .
                    Другия вариант - ще боядисам мерните прибори бели - и тогава се целиш спокойно в центъра на мишената. Но това - ако е за състезание .
                    А за спусъка - лек е ако си дръпнал петлето , иначе си е доста тежък.
                    И сега въпрос - къде да пробвам пистолет 357(лек) , или някакъв олекотен вариант на револвер ? Ако някой знае - да пише.

                    Коментар


                    • До: Съвет за пистолет

                      Първоначално публикуван от joro01
                      ... Едно приятелче си хвана една манекенка. Уж била точна пичка, била от богато семейство тоест не се .... за пари ама каква се оказа тя да не ти разправям.
                      Това пък защо го казваш...Човече, осъзнай се, тук се говори за оръжие, а не за манекенки... И другото...
                      "Освен това съм твърде масивен за да ми прави впечатление."... колко ли е масивен човек с 40см. ръка...
                      [SIZE=2][I]Hechler & Koch P30
                      [/I][/SIZE]

                      Коментар


                      • До: Съвет за пистолет

                        Да припомня на пишещите тук необходимостта от елементарно възпитание при обръщенията си към другите, и изискването да се държат поне горе-долу на ниво. Това включва и препоръката да се избягва откровеното заяждане ни в клин ни в ръкав, на базата на неща писани в други теми. Изказването ми няма предвид горните постове, а изтрити такива. Който трябва - ще се познае. За другите - приятно четене
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • До: Съвет за пистолет

                          Стига бе. Не мога да повярвам, че някой в БГ носи такова оръжие за самозащита. Едно от основноте правила за един пистолет за самоотбрана е това да можеш да го носиш винаги в себе си.
                          С това огромното нещо можеш и да помагаш на баба да сади моркови на село. Добре е също да му изпилиш мерника - ей така за всеки случай

                          Коментар


                          • До: Съвет за пистолет

                            Едно марго вземи

                            Коментар


                            • От: До: Съвет за пистолет

                              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                              Оффтопик...

                              Най-добрия пистолет е този в касата...

                              А най-лошия е този, който ти е заврян в колана..

                              От него по-лош може да бъде единствено извадения пистолет, защото никой не знае какъв ще е изхода от подобна ситуация!

                              Изключвам пионерските вечеринки с обсъждане на калибри, цена и всякакви други глупости, но да не забравяме, че "пионерчетата" са забравили че говорят за оръжие...а след оръжието винаги следват трупове, съдебна медицина, прокуратура и дълги години "любов" с малцинството...

                              Така че по-добре да отнесеш шамар на кръстовище, отколкото да заспиваш години наред на двоен нар под някой мангал...
                              Абсолютно точно казано колега.Понякога покрай холивуд забравяме къде живеем.Истината че май железата ни трябват заради самото притежание...

                              Коментар


                              • От: Съвет за пистолет

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:936769_553470818052328_1249875251_n.jpg
Прегледи:1
Размер:81.2 КБ
ID:5477264
                                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X