Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за пистолет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Съвет за пистолет

    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
    Малката подробност тук е, че не всички участници във форума сме служители във Военна полиция, Жандармерия или МВР и тези наредби не важат за граждани. В противен случай веднага тичам до магазина за малко химически гранати, които според наредбата се водят също помощни средства.
    Колега, къде видя хим.гранати, има хим.вещества, което включва и различните спрейове, които можеш да си закупиш свободно във всеки оръжеен магазин - иначе оценявам чуството ти за хумор
    [SIZE=2][I]Hechler & Koch P30
    [/I][/SIZE]

    Коментар


    • #62
      До: Съвет за пистолет

      "Чл.16. (1)"
      http://law.dir.bg/reference.php?f=n7mo-00

      Много хубава наредба. Точно, ясно и разбираемо написана. Ако имаше подобна наредба и по отношение използването на оръжие от гражданите щяхме да си решим всички проблеми. До тогава не пожелавам на никого да проверява дали стоп патроните са помощно средство.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • #63
        До: Съвет за пистолет

        Уважаеми колеги, присъединявам се към мнението,че стоп-патроните са си де-факто опасни.Лично изпробвано - изстрел със стоп-патрон 9х18("Арсенал"-БГ макаров)от дистанция 1,80-2,0 м в ДЪБОВА талпа - резултат:цялата торбичка със съчми,неразтворена, като компактна маса се заби на дълбочина 22-24 мм, и остана в дървото...Втори изстрел-дистанция 4,5 м(тоз път точно измерена)-резултат - същия само дупката беше по-плитка,съчмите-пак накуп,т.е.това си е проектил.
        По въпроса с начина на лентоване...първи-нормален(за изстрел във въздуха),втори-стоп(за да стопираш евентуален нападател),и оттам нататък-пак нормални(за Бейрутска война)И с изричната надежда ДА НЕ ТИ СЕ НАЛАГА да стреляш!!
        Апропо:ако все пак се наложи..мисля,че по никакъв начин не може да се установи кой е бил първи в пълнителя, и кой -втори...и кой е бил във въздуха,а кой-на месо...
        Последно: ДА НИ ПАЗИ ГОСПОД!(..инак трябва да се пазим сами..)

        Коментар


        • #64
          До: Съвет за пистолет

          Аз не казвам, че стоп патроните са абсолютно безопасни, но когато се вади оръжие за самоотбрана въпросът е "той или аз". Аз предпочитам да е той, независимо какво ще почувства, и после законовите последствия за мен да са по-леки. Та в този ред на мисли зареждам в началото стоп-патрони. Другия(те) пълнител е целия(те) с бойни.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #65
            До: Съвет за пистолет

            При разговор с един адвокат....той каза така / може и да не е прав , но поне аз съм склонен да му вярвам/...когато си стрелял със стоп патрон и дори и да е причинена смърт ,факта че е било стоп патрон почти автоматично те вади от графата " умишлено убииство" , а от там нататък нещата могат да стигнат и до изключително лека условна присъда ....а може и да се отървеш ....това зависи вече от уменията на адвоката....дано не се стига до там......

            Коментар


            • #66
              До: Съвет за пистолет

              Първоначално публикуван от sa4mo Преглед на мнение
              Апропо:ако все пак се наложи..мисля,че по никакъв начин не може да се установи кой е бил първи в пълнителя, и кой -втори...и кой е бил във въздуха,а кой-на месо...
              Ако се намери проектила и гилзата, със сигурност се разбира дали са от първия изстрел! Освен това, доколкото знам, смесеното лентоване на различни по вид боеприпаси (бойни, стоп, халостни) в един пълнител, е забранено.
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #67
                До: Съвет за пистолет

                Първоначално публикуван от zaaax Преглед на мнение
                При разговор с един адвокат....той каза така / може и да не е прав , но поне аз съм склонен да му вярвам/...когато си стрелял със стоп патрон и дори и да е причинена смърт ,факта че е било стоп патрон почти автоматично те вади от графата " умишлено убииство" , а от там нататък нещата могат да стигнат и до изключително лека условна присъда ....а може и да се отървеш ....това зависи вече от уменията на адвоката....дано не се стига до там......
                Наистина колегата е прав. И аз съм разговарял с приятел който е адвокат и то доста добър и той ми е казвал сащите неща.

                Коментар


                • #68
                  До: Съвет за пистолет

                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  Ако се намери проектила и гилзата, със сигурност се разбира дали са от първия изстрел! Освен това, доколкото знам, смесеното лентоване на различни по вид боеприпаси (бойни, стоп, халостни) в един пълнител, е забранено.
                  Може да се разбере кой е първи когато е стреляно с боен патрон,а когато е със стоп не може да се разбере кой е първия

                  Коментар


                  • #69
                    До: Съвет за пистолет

                    Първоначално публикуван от sa4mo Преглед на мнение
                    Уважаеми колеги, присъединявам се към мнението,че стоп-патроните са си де-факто опасни.Лично изпробвано - изстрел със стоп-патрон 9х18("Арсенал"-БГ макаров)от дистанция 1,80-2,0 м в ДЪБОВА талпа - резултат:цялата торбичка със съчми,неразтворена, като компактна маса се заби на дълбочина 22-24 мм, и остана в дървото...Втори изстрел-дистанция 4,5 м(тоз път точно измерена)-резултат - същия само дупката беше по-плитка,съчмите-пак накуп,т.е.това си е проектил.
                    По въпроса с начина на лентоване...първи-нормален(за изстрел във въздуха),втори-стоп(за да стопираш евентуален нападател),и оттам нататък-пак нормални(за Бейрутска война)И с изричната надежда ДА НЕ ТИ СЕ НАЛАГА да стреляш!!
                    Апропо:ако все пак се наложи..мисля,че по никакъв начин не може да се установи кой е бил първи в пълнителя, и кой -втори...и кой е бил във въздуха,а кой-на месо...
                    Последно: ДА НИ ПАЗИ ГОСПОД!(..инак трябва да се пазим сами..)
                    Свидетел съм на изстрел със стоп патрон 9х18 срещу човек от 4 метра ,проби корема и нанесе поражения на червата.И добре,че жертвата беше по дебела та по голяма част от съчмите се пръсна в мазнините

                    Коментар


                    • #70
                      До: Съвет за пистолет

                      Първоначално публикуван от katericata Преглед на мнение
                      Може да се разбере кой е първи когато е стреляно с боен патрон,а когато е със стоп не може да се разбере кой е първия
                      Ако прочетеш внимателно предишните постове, може и да разбереш че SA4MO се гласи тъкмо боен да зареди като първи! Освен това смята да го гърми във въздуха! А пък втория, стоп патрон - по нападателите! Та освен дето ще разберат че е първи, също ще разберат че го е гръмнал във въздуха, щото ще го намерят в хола на баба Пена от петия етаж! А пък ако баба Пена е достатъчно пъргава и любопитна та да успее да надзърне като чуе тупурдията, може да го намерят и в главата и (проектила).
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #71
                        До: Съвет за пистолет

                        Здравей!
                        Аз лично си купих дезърт ийгъл и съм много доволен. Някои ми казаха, че това не било за първи пистолет, не било за човек, който за първи път е стрелял едва преди 6 месеца, но аз глупости не слушам.
                        Тук става дума за сигурност, за мощ, за име.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Съвет за пистолет

                          Първоначално публикуван от joro01 Преглед на мнение
                          Здравей!
                          Аз лично си купих дезърт ийгъл и съм много доволен. Някои ми казаха, че това не било за първи пистолет, не било за човек, който за първи път е стрелял едва преди 6 месеца, но аз глупости не слушам.
                          Тук става дума за сигурност, за мощ, за име.
                          Сега остава да кажеш, че е и позлатен...
                          Последно редактирано от batko_benny; 08-03-09, 14:45.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Съвет за пистолет

                            Не е позлатен, мисля, че е излишно. Аз държа на вида си и като седна някъде на среща е малко тъпо да видят хората позлатен пистолет в панталона ми.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Съвет за пистолет

                              Първоначално публикуван от joro01 Преглед на мнение
                              Не е позлатен, мисля, че е излишно. Аз държа на вида си и като седна някъде на среща е малко тъпо да видят хората позлатен пистолет в панталона ми.
                              Много ми е интересно как успяваш да седнеш с Дезърт Игъл на кръста! Аз си мислех че за носенето му е нужна раница!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #75
                                До: Съвет за пистолет

                                Предварително се извинявам за спам обаче на Орела с неговите габарити и тегло му е нужен ремък, а не кобур за кръста.
                                Все си мисля, че колегата евентуално си е взел някой Бейби ийгъл или Джерихо и се опитва да ни впечатли като малко ни спестява от информацията
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X