Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолети АРКУС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Пистолети АРКУС

    Съгласен съм с колегата лорда 83,предполагам той е поредния разбиращ на 20 г.който се е записал в някакъв стрелкови клуб и има пистолет от 2-3 г и неговото мнение е най-меродавно.Преставам да пиша ,а само да чета и да се образовам.Искам само да кажа че от 21 г.си изкарвам хляба покрай оръжията и с тази професия съм отгледал две деца /да са живи и здрави/

    Коментар


    • #17
      До: Пистолети АРКУС

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      Съгласен съм с колегата лорда 83,предполагам той е поредния разбиращ на 20 г.който се е записал в някакъв стрелкови клуб и има пистолет от 2-3 г и неговото мнение е най-меродавно.Преставам да пиша ,а само да чета и да се образовам.Искам само да кажа че от 21 г.си изкарвам хляба покрай оръжията и с тази професия съм отгледал две деца /да са живи и здрави/
      Аз ще се повторя , но :
      няма оръжейна марка или фирма производител , която да произвежда еднодневки , некачествени или морално стара и ненужна техника !
      Всяка поръчка която се изпълнява ( нама значение в коя държава ) се работи по военни стандарти и със специални техники и материали !
      Ако едно оръжие е толкова некачествено , че всички да го виждат - доста време фирмата производител и доставчика ще си чистят реномето с......липса на поръчки !
      Затова - всеки пистолет си има определена ниша и почитатели . Няма лош пистолет , има ЛОШ въпрос !
      Иначе - състезателите ползват спортните модели и затова понякога са с по-високи критерии !
      Избягвайте определенията "ЛОШ" и " ДЪРВО " когато се говори за Оръжия с голяма буква ! Създават се само битки без победители !

      Коментар


      • #18
        До: Пистолети АРКУС

        Няма профи стрелец на тоя свят, който и за минута да го хареса, или да се насили и изтъкне каквото и да било в негов +[/quote]
        Имам няколко въпроса към вас колега.
        1 Какво точно е профи стрелец?
        2 Вие профи стрелец ли сте?
        3 Колко време трябва на обикновен човек да стане профи?
        4 От кога в България се развива IPSC?
        5 Трябва ли всяко К.Н.О. да става за IPSC?
        Толкова за сега.
        По темата,според мен Аркус е добър избор,не мога да се сетя за друг пистолет с тези Т.Т.данни и такава цена.

        Коментар


        • #19
          До: Пистолети АРКУС

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Съгласен съм с колегата лорда 83,предполагам той е поредния разбиращ на 20 г.който се е записал в някакъв стрелкови клуб и има пистолет от 2-3 г и неговото мнение е най-меродавно.Преставам да пиша ,а само да чета и да се образовам.Искам само да кажа че от 21 г.си изкарвам хляба покрай оръжията и с тази професия съм отгледал две деца /да са живи и здрави/
          Само 1 се чудя... как си ги изхранил и как си оцелял в бизнеса... ма туи е др. тема.
          Всъщност... що ли пък да е друга... истината е, че в БГ 99% от занимаващите се с този бизнес са " разбирачи от класа ", а потребителите и клиентите им още по-големи

          П.С: предполагам долавяш насмешката, която влагам... Успех с работата... все такива клиенти - будали да има на пазара, че иначе... от глад ще умреш драги ми господине
          надявам се не ми се сърдиш за директния коментар, изложен в прав текст.
          Просто... започни да стреляш по 200 патрона с определена цел всеки ден в продължение на поне 1 година... целейки освен точни попадениа, движение, динамика и бързина от стотни от секундата... въобще стрелба и постижения изглеждащи буквално нереални в очите на 99% от притежателите на оръжие и чак огава ела да ми кажеш Аргус как се справя, колко комфортно се чувстваш с него, но най-вече колко дискомфортно и колко те спъва в собственото ти развитие и постижения!
          Лека вечер.

          Btw последното важи и за том
          Последно редактирано от LORDA83; 31-01-09, 23:14.

          Коментар


          • #20
            До: Пистолети АРКУС

            Първоначално публикуван от том Преглед на мнение
            Няма профи стрелец на тоя свят, който и за минута да го хареса, или да се насили и изтъкне каквото и да било в негов +
            Имам няколко въпроса към вас колега.
            1 Какво точно е профи стрелец?
            2 Вие профи стрелец ли сте?
            3 Колко време трябва на обикновен човек да стане профи?
            4 От кога в България се развива IPSC?
            5 Трябва ли всяко К.Н.О. да става за IPSC?
            Толкова за сега.
            По темата,според мен Аркус е добър избор,не мога да се сетя за друг пистолет с тези Т.Т.данни и такава цена.[/quote]

            1. Човек, който се е доказал във възмовностите си и постиженията с оръжие в ръка.
            2. Не, несъм, но да речем, че съм тръгнал на там и определено имам потенциал. Единственото нужно са ми повечко патрони и малко време. За сметка на това съм в среди и компанията на такива хора и определено се вписвам в оставащия 1% от хората, които са в час, когато стане дума за пищови и стрелба.
            3. Времето е фактор, но едва ли е най-големия. Всичко е индивидуално. По-голям фактор за мен са личните заложби на даден човек и матерялните ресурси, които да му подсигурят качествени тренировки, както и да си в правилните за целта среди. И 20 години да стреляш ежедневно пак няма да си по-добър от хора стрелящи от 2 години, на които и е заложено, които имат усет, и които са се " набутали " в правилните среди, за да се развиват наистина.
            4.Ще ти отговоря със следната статистика, а ти сам си прави изводите... за краткия период от 2003та от както БГ е страна членка на IPSC до момента 2 пъти е обявявана за " най-добре развиващ се регион в света "!

            Ето я и самата статистика:

            81 IPSC региона

            България

            26-то място общо класиране

            28-мо място по брой картотекирани в Канада членове ( 150)

            22-ро място по брой златни президентски медали ( 11 )

            12-то място( заедно със Сърбия) по организирани турнири трето ниво ( 4 )

            Повече информация от www.ipsc.org Regional Status

            6. Не, не е нужно, както и никой не е казал, че Аргус не става за IPSC! Никъде на става дума за това става, или не, а за това кое е по-надеждно, по-елитно, по-технично, по-удобно... наи-общо акзано по-добро! И както и да го погледнеш в цял свят хората, които са наистина в час са наясно, че IPSC е елит и връх в боравенето с оръжие и стрелба, както и, че определени марки и модели ( множеството от тях произведени иманно за нуждите на IPSC ) по един, или друг критерии превъзхождат всеки стандартен типично било военен, било служебен, било за ежедневно носене пистолет!
            И това не го казвам аз! Казват го именно най-елитните стрелци държащи всички възможни рекорти и титли на тоя свят, а не поредния заблуден БГ потребител!

            За капак относно твоя краен коментар... така е относно Аргус-а, но не виждам защо, ако си разбирач ти, или който и да е друг ще се примири с този междинен " ценови клас " получавайки подобен недодялан пищов, вместо да се бръкне за още 400-500 лв и да мине на нещо далеч по-елетно с което няма въобще място за сравнение.

            П.С: ха дано си останал доволен от отговора ми.
            Последно редактирано от LORDA83; 01-02-09, 00:12.

            Коментар


            • #21
              До: Пистолети АРКУС

              И това не го казвам аз! Казват го именно най-елитните стрелци държащи всички възможни рекорти и титли на тоя свят, а не боредния заблуден БГ потребител!

              А на тези елитни стрелци, кой им плаща тренировките,патроните и заплатите за да говорят тези неща?
              Да сравняваш полицейски и военни пищови с такива за динамична стрелба е все едно да сравняваш военни джипове с машините от Париж-Дакар(язък за състезанието).И едните и другите са с висока проходимост, но са създадени за съвсем различни цели. Едните трябва да са настроени перфектно, а другите могат да работят и с изгоряло масло(или без никакво) както дойде.
              А дали IPSC е най-доброто?Ами има разни хора в различни държави, които стрелят на много по-оборудвани полигони, водят реални престрелки с престъпници и терористи и пак дават жертви!Ама сигурно защото стрелят с нетунинговани пистолети.
              А за таланта в динамичната стрелба???Неизменно трябва, но мисля че като във всеки "хоби" спорт просперират тези, който могат да си осигурят повече пари за патрони и за разходите покрай състезанията.Лични или от спонсори няма значение.
              Както казах в друга тема много си млад и мислиш, че всичко ти е ясно.

              Коментар


              • #22
                До: Пистолети АРКУС

                Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                И това не го казвам аз! Казват го именно най-елитните стрелци държащи всички възможни рекорти и титли на тоя свят, а не боредния заблуден БГ потребител!

                А на тези елитни стрелци, кой им плаща тренировките,патроните и заплатите за да говорят тези неща?
                Да сравняваш полицейски и военни пищови с такива за динамична стрелба е все едно да сравняваш военни джипове с машините от Париж-Дакар(язък за състезанието).И едните и другите са с висока проходимост, но са създадени за съвсем различни цели. Едните трябва да са настроени перфектно, а другите могат да работят и с изгоряло масло(или без никакво) както дойде.
                А дали IPSC е най-доброто?Ами има разни хора в различни държави, които стрелят на много по-оборудвани полигони, водят реални престрелки с престъпници и терористи и пак дават жертви!Ама сигурно защото стрелят с нетунинговани пистолети.
                А за таланта в динамичната стрелба???Неизменно трябва, но мисля че като във всеки "хоби" спорт просперират тези, който могат да си осигурят повече пари за патрони и за разходите покрай състезанията.Лични или от спонсори няма значение.
                Както казах в друга тема много си млад и мислиш, че всичко ти е ясно.
                Ни най-малко не мисля, че всичко ми е ясно! Но определено мисля, че много повече неща са ми ясни от мнозинството коментиращи по темата и във форума.
                Това, че малко, или много съм пристрастен говорейки за IPSC не го успорвам, и въпреки това смятам твърденията си за верно до голяма степен!
                Патроните, тренировките, оръжието и прочие им ги плащат определени фирми - спонсори! В много случеи това са именно оръжейни фирми, но те не стават такива само и единствено заради парите си, а именно защото са се утвърдили като " елит " до който всеки читав стрелец мечтае да се добере!
                Хората стрелящи на много по-оборудвани полигони и участващи в престрелки на запад наемат за инструктори по време на обучение именно IPSC стрелци! Във всички развити държави това е неизмена част от подготовката на всяко по-специализирано звено, военни и прочие, а приложната стрелба е заложено в учебната и програма и подготовка! Сам си прави изводи защо наемат за свои инструктори и учители именно изявени IPSC стрелци, а не някой друг, и защо приложната стрелба е заложена в подготовката им, и е в основата на стрелковата и култура...

                Коментар


                • #23
                  До: Пистолети АРКУС

                  Добро утро,колега кефиш ме максимално.Все едно споря с големия си син,/плам в очите и мисъл че всичко в живота му е ясно като майски ден/но темата беше Пистолетите Аркус.Разбираемо е като всеки нов член и ти се опитваш да се докажеш колко компетентен си в материята..Колкото за професионалните стрелци,тук мисля че думи като елит едвали че се харесат на някого.Никога не съм харесвал хора които се мислят за свързващо звено ,между Господ и останалия свят.Бях се зарекъл да не пиша но как да се здържиш да не отговориш на този комсомолски плам.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Пистолети АРКУС

                    За капак относно твоя краен коментар... така е относно Аргус-а, но не виждам защо, ако си разбирач ти, или който и да е друг ще се примири с този междинен " ценови клас " получавайки подобен недодялан пищов, вместо да се бръкне за още 400-500 лв и да мине на нещо далеч по-елетно с което няма въобще място за сравнение.

                    П.С: ха дано си останал доволен от отговора ми.[/quote]

                    За разлика от вас не се имам за разбирач.Не съм собственик на Аркус,а на Глок-19.Преди близо 10 години съм се спрял на този модел защото отговаряше на моите лични нужди вкус и финанси.Преди това съм имал Берета92 ЧЗ и Макаров.
                    Не цената и марката правят оръжието елитно.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Пистолети АРКУС

                      Първоначално публикуван от том Преглед на мнение
                      За капак относно твоя краен коментар... така е относно Аргус-а, но не виждам защо, ако си разбирач ти, или който и да е друг ще се примири с този междинен " ценови клас " получавайки подобен недодялан пищов, вместо да се бръкне за още 400-500 лв и да мине на нещо далеч по-елетно с което няма въобще място за сравнение.

                      П.С: ха дано си останал доволен от отговора ми.
                      За разлика от вас не се имам за разбирач.Не съм собственик на Аркус,а на Глок-19.Преди близо 10 години съм се спрял на този модел защото отговаряше на моите лични нужди вкус и финанси.Преди това съм имал Берета92 ЧЗ и Макаров.
                      Не цената и марката правят оръжието елитно.[/quote]

                      За сметка на това го правят по-прецизно изработено, по-качествено изработено, по-изтун4ено и въобщте по-по-по-... все в хубава насока.
                      А ти самия щом си минал в по-високия клас... само по себе си говори, че явно си видял много повече в новото си оръжие от стария " кютук ". има ли смисъл да разискваме повече този спор?!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Пистолети АРКУС

                        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                        Добро утро,колега кефиш ме максимално.Все едно споря с големия си син,/плам в очите и мисъл че всичко в живота му е ясно като майски ден/но темата беше Пистолетите Аркус.Разбираемо е като всеки нов член и ти се опитваш да се докажеш колко компетентен си в материята..Колкото за професионалните стрелци,тук мисля че думи като елит едвали че се харесат на някого.Никога не съм харесвал хора които се мислят за свързващо звено ,между Господ и останалия свят.Бях се зарекъл да не пиша но как да се здържиш да не отговориш на този комсомолски плам.
                        Много добре казано уважаеми колега, ще прибавя че това дали едно оръжие е подходящо или не за нуждите на спортната стрелба няма никакво отношение към реалното му практическо приложение. В тази връзка ще напомня че КНО в реални бойни действия има крайно ограничено приложение и се носи само като допълнително осигуряване... Случайно имам отлична представа относно това с какво са въоръжени специалните части у нас и точно как тренират... Подробности не мога да ви предам но в едно ви уверявам... нито един от тях не ходи с CZ или негов клонинг... нито един... и си има доста добри причини за това... Въобще каубойските филми, спортна стрелба и реалните бойни действия имат толкова общо колкото рали карането и заравняването на терен с булдозер...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #27
                          До: Пистолети АРКУС

                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                          Много добре казано уважаеми колега, ще прибавя че това дали едно оръжие е подходящо или не за нуждите на спортната стрелба няма никакво отношение към реалното му практическо приложение. В тази връзка ще напомня че КНО в реални бойни действия има крайно ограничено приложение и се носи само като допълнително осигуряване... Случайно имам отлична представа относно това с какво са въоръжени специалните части у нас и точно как тренират... Подробности не мога да ви предам но в едно ви уверявам... нито един от тях не ходи с CZ или негов клонинг... нито един... и си има доста добри причини за това... Въобще каубойските филми, спортна стрелба и реалните бойни действия имат толкова общо колкото рали карането и заравняването на терен с булдозер...
                          Toчно така, и за твое сведение IPSC не есамо пищови! Има си дивизии " shotgun " както и " rifle ".
                          И ще ме извиняваш, но в БГ, а и не само всъщност на всички държавни структори им се дава да боравят с каквото им се закупи, а не с каквото им е кеф и каквото би им харесало и паснало наистина!
                          А това ни най-малко не значи, че е най-правилния и добър избор... ако трябва да сме точни... тъкмо обратното значи всъщност, о за жалост никой не ги пита, нито пък се занимава със свястната и подготовка и обучение в правилната насока. Но това е друга тема в случея.
                          Oтносно CZ пък... за твое сведение голяма част от спец. звената в Източна европа ползват именно продукти на CZ стане ли дума за пищови. Да не говорим, че и в USA армия и полицеиски подразделения доста се ползва CZ освен масовите берети 92FS и Глокове, които са основно на въоръжение там.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Пистолети АРКУС

                            Уважаеми колега, аз съм наясно с IPSC, също така съм отлично наясно и с какви оръжия и какви цели се преследват... Даже съм наясно със законовите проблеми и с факта че в България нито една държавна институция не го признава за спорт... Познавам хората които се борят IPSC да заеме мястото което му се полага, много добре знам и идеите и това какво се прави по въпроса...

                            За специалните части и тяхното оборудване сте съвършено ненаясно... освен разбира се ако не разбирате под специални части патрулите по улиците...?

                            Нито в Източна Европа нито в САЩ се използва CZ... за да съм по ясен ще се повторя... НИКЪДЕ! Има много сериозна причина за това... И ще ви повторя отново... между тренировките по IPSC и реална бойна обстановка няма нищо общо... нищо... и целите и задачите са съвършено различни и ще ви открия една тайна... да шампиони от IPSC биват използвани като лектори за конкретни тясно специализирани лекции и това е... Общо взето за да ме разберете правилно то е същото като да вземете шампиона по 200 метра гладко бягане да му сложите пълното бойно снаряжение и да очаквате от него да бъде много по-добър от кашика дето с това снаряжение е правил неизчислими маршове на скок... Не бъркайте понятията... Разбирам вашият плам който отдавам на младоста ви, но не забравяйте че света е много по-сложен отколкото изглежда на пръв поглед... И понятието най-добър пистолет не съществува...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #29
                              До: Пистолети АРКУС

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Уважаеми колега, аз съм наясно ..понятието най-добър пистолет не съществува...
                              От цялата дискусия на "НИВО"- това е най-важното да запомни всеки " понятието най-добър пистолет не съществува... "
                              Всяко оръжие е с определено предназначение , и е насочено към дадена група хора със свои изисквания!
                              Дали групата която харесва дадено оръжие ще стане голяма (Калашников) или ще се смали от първоначалните прогнози (Хемерли)
                              зависи само от резултатите на ...... ХОРАТА, ползващи даденото оръжие ! Наблягам - ХОРАТА !
                              Затова всеки да хвали своят "любимец" с факти и да критикува също с факти ! За да горазберем всички .
                              Без факти - си остава просто халосни изстрели в ефира!
                              Предлагам - понеже е възможно - една практическа дискусия на стрелбище , с пистолетите за които се пише и ...на практика всеки да си защити тезата "ЗА" и "ПРОТИВ" !
                              Последно редактирано от Венцислав Петров; 01-02-09, 13:34.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Пистолети АРКУС

                                [quote=bgbul;619732]
                                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                                Уважаеми колега, аз съм наясно ..понятието най-добър пистолет не съществува... [/quot

                                От цялата дискусия на "НИВО"- това е най-важното да запомни всеки " понятието най-добър пистолет не съществува... "
                                Всяко оръжие е с определено предназначение , и е насочено към дадена група хора със свои изисквания!
                                Дали групата която харесва дадено оръжие ще стане голяма (Калашников) или ще се смали от първоначалните прогнози (Хемерли)
                                зависи само от резултатите на ...... ХОРАТА, ползващи даденото оръжие ! Наблягам - ХОРАТА !
                                Затова всеки да хвали своят "любимец" с факти и да критикува също с факти ! За да горазберем всички .
                                Без факти - си остава просто халосни изстрели в ефира!
                                Предлагам - понеже е възможно - една практическа дискусия на стрелбище , с пистолетите за които се пише и ...на практика всеки да си защити тезата "ЗА" и "ПРОТИВ" !
                                Бегай мани, че г-н Венцислав Петров ще ни накара да тичаме 5 км с пълно боино снаражение и веднага след това да стреляме в стрелбището, та ще се " одрискаме " всичките с резултатите накрая хяхяхяяхяхя

                                Бтв дискусиите и показно на живо в стрелбището биха доказали доста неща, но едва ли ще разрешат какъвто и да е спор, когато насреща ти седи човек, който въпреки фактите и това, което вижда със собствените си очи, като резултати и постижения... се инати

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X