Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
    Не съм сигурен дали е САМО толкова.?
    Ако се окаже, че оръжието е било използвано за нещо друго, нещата могат за много кратко време да придобият изключително драматичен обхват.

    Коментар


    • #32
      От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

      Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение
      Ако се окаже, че оръжието е било използвано за нещо друго, нещата могат за много кратко време да придобият изключително драматичен обхват.
      Влизаме във едни филми без режисура.
      Всеки може да представи казус различен и с потенциал за холивудска продукция.
      Говорим(пишем) за право за ползване и носене .
      Когато (и ако) се придобие , собственика БИ ТРЯБВАЛО да е наясно със задълженията си .
      Пък ако се окаже ,че оръжието е било използвано за атентат срещу папата , този който ти го е представил за продажба , трябва вече да си е организирал частно парти по приемане в заведение с ограничен достъп.
      Говорим за законноо придобито нещо си .
      Украинската стока е непроследима.

      Коментар


      • #33
        От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

        Ще е тръпка пък и няма проверки, няма заверки,че и 5 пушкала за тея пари!Може си ги скриеш из цялата махала В другия случай си под хомота и те разследват според сана, ако дойде време да пукаш. Е, след тези факти и в тези смутни времена, Човек има ли друг избор,освен да вземе нещата в свои ръце!? Ново хоби с превантивен характер,макар че дойде ли му времето нещо в превенциите се е пропукало.
        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

        Коментар


        • #34
          От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

          Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
          Благодаря ти за поясненията! :-)


          Това е така, но аз, доколкото разбрах, касата задължително трябва да бъде монтирана в жилището ти по постоянен адрес (т.е. този, вписан в ЛК), а не по настоящ. Демек, точно описание на ситуацията, в която съм в момента и която едва ли ще се промени близката година. Точно затова казвам, че май това с желанието за лично оръжие отпада към момента. Просто няма да съумея да отговоря на изискванията...
          Ще питам един приятел той реално живее от години в Пловдив а по лична карта е в София . Тая тема ми напомня че другата седмица трябва да мина през някое стрелбище да опуша пистолета за тази година
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #35
            От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

            Много благодаря на всички за мненията на последната страница! Помогнахте ми картинката да ми се изясни почти напълно.

            Добре, тези дни се замислих за нещо... Планинарството е едно от хобитата ми, над което през годините, поради ред причини, не съм успяла да се фокусирам. През 2019-та има изгледи да разполагам с 1-2 свободни делнични дни в седмицата и ми се ще да си правя еднодневни походи, а защо не и двудневни, когато обстоятелствата го позволяват. Сега ще се запитате защо ми е да ходя сама? Ами, елементарно е, повечето ми близки и познати няма да са свободни в дните, в които и аз, а и едва ли ще им се ходи по планини. Плюс това, вече съм във възраст, в която някак си чуждите графици и възможности не са ми приоритет. Организираните групови мероприятия пък хич не са ми по вкуса.
            Разполагам със свободно време, налице е личен автомобил, имам желанието, обожавам природата – зареждам се и разпускам, като съм навън, движейки се, а идва и лято.
            Сега, обаче, идва естественият въпрос – разумно ли е да тръгвам сама по необитаеми места, където не е сигурно колко (и какви) хора ще срещам, без никаква възможност за защита, в случай на неочаквани събития?! Излишно е да споменавам, че е смешно да говорим за протекция, свързана с носенето на хладно оръжие или физическа подготовка за ръкопашен сблъсък. Това в особено голяма степен важи за жените, които дори и с правилното обучение, трудно биха могли да надделеят физически над един мъж.
            Оставяме настрани рискове като среща с глутница подивели кучета (по принцип, обичам животните), а защо не и вълци в някои части на България.
            Та... Мисля си аз. Това не е ли аргументиран довод за притежанието на лично оръжие, като превантивна мярка? Как мислите? Дали би послужило за нещо пред служителите на районното или ще ми се изсмеят и ще кажат да не се занимавам с глупости?
            Реално е самата истина, без никакво доукрасяване.

            Колкото до незаконните оръжия – наистина е много рисковано. Ще излъжа, ако кажа, че тази еретична мисъл не е минавала и през моята глава, но струва ли си да рискувам толкова много в името на ... какво, всъщност? Успокояващата мисъл да знам, че имам патлак в гардероба, раницата или под якето.
            Все пак, за който е заинтригуван, чувала съм, без да съм запозната в детайли, че с такова оръжие можеш да се сдобиеш от Dark Web-а / Darknet Market.
            Последно редактирано от Flame_In_Black; 24-01-19, 11:09.

            Коментар


            • #36
              От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

              Носенето на лично оръжие в територии като Национални паркове примерно е забранено. Тоест, дори да притежавате такова, на много места в планините, особено по най-интересните такива няма да можете да го носите. Като малко отклонение, аз все пак мисля, че най-опасните места където бихте могли да идете се намират в градовете. В планините ходят обикновено хора, с които едва ли бихе имали проблеми. Колкото до дивите животни, да ви кажа от личен опит, достатъчно умни са, по-скоро ще ви е много трудно да ги видите, отколкото да се притеснявате че ще ви нападнат. Глутници кучета има само около населени места, няма как да ги намерите в планините. Ако някъде видите вълк, направо се похвалете, ще е голямо постижение. Аз с няколко приятели сме катерили възможно най-отдалечените места през зимата по няколко дни за да търсим вълци и дори не успяхме да зърнем някой отдалеч... Ако само срещу животни искате да се пазите, няколко пиратки, + спрей (от истинските) за мечки ще ви е повече от достатъчно за всичко което бихте срещнали по нашите земи.

              Това всичко пиша по принцип, няма нищо лошо да имате оръжие, напротив, подкрепям това да се опитате да получите съответното разрешение. Вероятно ще е добра идея, първо да изкарате курса, след което да отидете до Вашето районно и да помолите за консултация служителят който отговаря за КОС. Повечето служители са напълно адекватни и нормални хора и при съответното отношение ще получите предполагам и правилни напътствия.
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #37
                От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                Едва ли има глупост, която тези служители да не са чували през годините, т.е. не вярвам да се впечатлят особено, но със сигурност ще те изслушат внимателно. Просто работата по тия места е такава- напрегната, но като цяло еднообразна и всяко нещо, което внася екзотика и колорит в работния ден е добре дошло.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #38
                  От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  Носенето на лично оръжие в територии като Национални паркове примерно е забранено. Тоест, дори да притежавате такова, на много места в планините, особено по най-интересните такива няма да можете да го носите.
                  'Айде сега, ново 20... Ох, правила, правила, край нямат. Ясно, значи и това няма да проработи.
                  Благодаря за обясненията и окуражителните думи в края на поста.

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  Едва ли има глупост, която тези служители да не са чували през годините, т.е. не вярвам да се впечатлят особено, но със сигурност ще те изслушат внимателно. Просто работата по тия места е такава- напрегната, но като цяло еднообразна и всяко нещо, което внася екзотика и колорит в работния ден е добре дошло.
                  Ако не друго, поне ще се посмеем, викаш.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                    Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
                    Много благодаря на всички за мненията на последната страница! Помогнахте ми картинката да ми се изясни почти напълно.

                    Добре, тези дни се замислих за нещо... Планинарството е едно от хобитата ми, над което през годините, поради ред причини, не съм успяла да се фокусирам. През 2019-та има изгледи да разполагам с 1-2 свободни делнични дни в седмицата и ми се ще да си правя еднодневни походи, а защо не и двудневни, когато обстоятелствата го позволяват. Сега ще се запитате защо ми е да ходя сама? Ами, елементарно е, повечето ми близки и познати няма да са свободни в дните, в които и аз, а и едва ли ще им се ходи по планини. Плюс това, вече съм във възраст, в която някак си чуждите графици и възможности не са ми приоритет. Организираните групови мероприятия пък хич не са ми по вкуса.
                    Разполагам със свободно време, налице е личен автомобил, имам желанието, обожавам природата – зареждам се и разпускам, като съм навън, движейки се, а идва и лято.
                    Сега, обаче, идва естественият въпрос – разумно ли е да тръгвам сама по необитаеми места, където не е сигурно колко (и какви) хора ще срещам, без никаква възможност за защита, в случай на неочаквани събития?! Излишно е да споменавам, че е смешно да говорим за протекция, свързана с носенето на хладно оръжие или физическа подготовка за ръкопашен сблъсък. Това в особено голяма степен важи за жените, които дори и с правилното обучение, трудно биха могли да надделеят физически над един мъж.
                    Оставяме настрани рискове като среща с глутница подивели кучета (по принцип, обичам животните), а защо не и вълци в някои части на България.
                    Та... Мисля си аз. Това не е ли аргументиран довод за притежанието на лично оръжие, като превантивна мярка? Как мислите? Дали би послужило за нещо през служителите на районното или ще ми се изсмеят и ще кажат да не се занимавам с глупости?
                    Реално е самата истина, без никакво доукрасяване.

                    Колкото до незаконните оръжия – наистина е много рисковано. Ще излъжа, ако кажа, че тази еретична мисъл не е минавала и през моята глава, но струва ли си да рискувам толкова много в името на ... какво, всъщност? Успокояващата мисъл да знам, че имам патлак в гардероба, раницата или под якето.
                    Все пак, за който е заинтригуван, чувала съм, без да съм запозната в детайли, че с такова оръжие можеш да се сдобиеш от Dark Web-а / Darknet Market.
                    Аз съм единак и напълно споделям написаното - самотата, на моменти мъчителна, е безценна горе в дивото! Всеки уикенд обикалям на различни места, но сами жени съм срещал буквално само няколко пъти и то по някакви все пак легални маршрути. Човек там може да разчита само на собствените си възможности и въпреки, че не съм срещал засега проблемни хора ми изглежда рисково за сама жена! Това като предлог за издаване на разрешително не вярвам да мине - просто ще препоръчат да не се ходи по такива места и толкоз. Дивите животни не са проблем, те се движат на дистанция пред теб и можеш да ги видиш най-често с колело, когато ги изненадаш с безшумно и по-бързо от нормалното придвижване. Вълците те следват без да ги виждаш, а мечките са си екзотика - за толкова години и множество следи, още не съм срещал наживо! Вълк прелетя миналата година на десетина метра пред мен, но се беше разсеял с преследването на едно сърне - спокойно, не го хвана! Нося газов пистолет с халостни за сплашване най-вече на овчарските кучета, които оставени сами да пазят стадата са си направо опасни.
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #40
                      От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                      Edo, точно същите размишления витаят и в моята глава. Не съм бъзливка, не ме разбирайте погрешно, даже имам склонност към екстремни преживявания. Просто мисля, че на места, на които да срещнеш други хора е рядкост, бих се чувствала далеч по-защитена, ако знам, че има на какво да разчитам в критичен момент. Тук става въпрос изцяло за психическо успокоение, усещане за сигурност, не за нещо друго.

                      Газовият пистолет е добра идея, ще помисля, макар че не е ли рисковано за теб самия, ако по погрешка го използваш неправилно?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                        Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
                        Газовият пистолет е добра идея, ще помисля, макар че не е ли рисковано за теб самия, ако по погрешка го използваш неправилно?
                        Използвам само халостни патрони - не искам да увреждам нищо живо, ако силният гръм не го стресне вече отиваме на физически контакт! Иначе газовият пистолет е достъпен и евтин, засега се изисква само регистрация в КОС след като си го закупиш, но си представлява все пак огнестрелно оръжие и си изисква внимание и умения при боравенето.
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #42
                          От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                          Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
                          Газовият пистолет е добра идея, ще помисля, макар че не е ли рисковано за теб самия, ако по погрешка го използваш неправилно?
                          Не става дума за газови патрони.

                          Инак по съществото. Какво бих направил аз - бих се постарал да бъда представен пред "косаджията" от подходящ човек, след което просто бих попитал какво да правя.
                          Разните курсове, такси, тапии и пр. са формалност.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                            Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
                            ...Просто мисля, че на места, на които да срещнеш други хора е рядкост, бих се чувствала далеч по-защитена, ако знам, че има на какво да разчитам в критичен момент. Тук става въпрос изцяло за психическо успокоение, усещане за сигурност, не за нещо друго...
                            И това са го чували в КОС.
                            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                              Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
                              Газовият пистолет е добра идея, ще помисля, макар че не е ли рисковано за теб самия, ако по погрешка го използваш неправилно?
                              Сигурност е много по безопасен от бойния.
                              Най лощото което се сещам да си направиш с газов е да се гръмнеш в лицето, което може да увереди зрението, при същата грешка с боен изхода е летален.
                              Газовите патрони са силно надценени - предизвикват дискомфорт но не е нещо особено.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                                Бе да не би да не съм забелязал, че е назряла някаква необходимост от притежаване на лично оръжие?
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X