Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Снайперска стрелба

    Първоначално публикуван от Николай Преглед на мнение
    Ало колегата с перфектния изстрел!Много седиш пред компютъра,тук се говори за реални неща!Ако наистина се тренирал стрелба с малокалибрен пистолет на 50-метра знаеш ли кога ще изтреляш тези 2-милиона патрона.Да не си тренирал ловна стрелба и да си забравил .Щото тогава може.Съжалявам че си изпуснах малко нервите ама аз и затова несмея да пиша щото да не вземе някой виртуален стрелец да ме сложи в малкия си джоб с приказки.
    http://deti.mil.by/flash/?id=1
    Благодаря за приятната игра която ми прати !!!

    Много е приятна ,но на живо е по - интересно !!! За стрелба на 500 м е трудно да се провери ( засега ) , но ...... с пистолет и пушка на .........
    10 м - пневматични
    50 м - малокалибрени
    100 м - малокалибрени

    е възможно на всяко стрелбище !!! Да поспорим " на живо " ????
    Аз съм от Пловдив ,но пътуване до Стрелбище не е далечно НИКОГА !!!
    Ти избираш оръжието ( пистолет , пушка ) , ти избираш дистанцията и ти смяташ резултата !!! Аз имам следните претенции :оръжието да е спортно , стандартно . За въздушен пистолет и пушка - Файнфербау ,
    за малокалибрен пистолет - Руски спортен ТОЗ , пушка - Аншуц .
    За твое успокоение (мое притеснение ) не съм стрелял от 1999 година !!! Но все едно - някой от вас да не се е качвал на Джип 10 г. и ако се отвори възможност да откаже от страх ,че е забравил да кара Джип !!!
    Изключително съм благодарен на ВСИЧКИ Вас!!! С този спор ме върнахте в НАЙ - хубавите ми години !!! БЛАГОДАРЯ !!! Давайте да продължаваме спора още ,и още ....

    Коментар


    • До: Снайперска стрелба

      Първоначално публикуван от Zdravko.M Преглед на мнение
      На канал "Дискавъри" показаха американски снайпер, с кйто на студена цев улучиха мишена на 2300м. Попадението беше 6-ца на мишена с височина 120см. Споменаха, че стрелят с патрон, чийто куршум по-дълго време поддържа свръхзвукова скорост.
      Предполагам, че говориш за това:
      http://www.youtube.com/watch?v=5pFCbZ3oshw
      http://www.youtube.com/watch?v=5yb_Jw-xpAU

      Коментар


      • Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
        Зависи и от пушка и от стрелец. Аз на 100м. правя група около 15см. с Калашника, но това е без оптика. С оптика за тази пушка 3-4см.
        С хубава пушка и оптика групата може да се свие до 17-18мм. като изключим флаерите( единични изстрели извън групата). На 200м. в Хасково на състезанието по бенрест, бяха направени много свити групи, ама не помня размерите, мога да проверя. Мисля си за нещо около 25-28мм.
        На 500м. изстрела е съвсем възможен, но при застопорена пушка на станок, добра оптика, качествени патрони и добре запознат с балистиката стрелец. Аз не съм такъв и затова за мен този изстрел си остава на теория...за сега. Все пак в Щатите разни ентусиасти стрелят на една сухопътна миля и то успешно, ама там бирата е съвсем друга - пушки с тегло 12-15кг. , супер станоци за нея, оптики с 40-50 кратно увеличене, поръчкови дебели и много прецизни цеви, да дори и калибри по поръчка на стрелеца - т.нар. "Диви котки" - Wildcats. Ако те интересува мога да се поразровя.
        Поздрави!
        Понеже за групи стана въпрос , та да споделя и аз нещо..
        В България до колкото ми е известно най-малката зачетна група от 5 попадения на 200м. е 23мм. от край до край и 15мм. от център до ценър , тя е от състезанието през 2007г. Стреляно беше с патрони Norma Diamond Line 168gr. , пушката беше Манлихер , оптиката Цайс 6-24х56, стрелбата беше от двунога а не от пиедестал. Иначе някой път когато всички фактори са благоприятни (когато планетите в слънчевата система се наредят в една линия и луната закрие слънцето)се случва на 100м. да има само една дупка от 5 попадения , за съжаление обаче тия моменти са редки най-вече защото патроните са фабрични , но все пак се случват от време на време.

        Тази година на състезанието един човек беше на крачка да бие гореспоменатия рекорд на 200м. но един от изстрелите му отвори групата страхотно

        Като стана въпрос за СВД ..... знаете ли че кратерите на луната са от пияни руски снайперисти които стреляли по луната за удоволствие със СВД -тата
        Последно редактирано от SSG; 02-01-09, 03:06.

        Коментар


        • До: Снайперска стрелба

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Благодаря за приятната игра която ми прати !!!

          Много е приятна ,но на живо е по - интересно !!! За стрелба на 500 м е трудно да се провери ( засега ) , но ...... с пистолет и пушка на .........
          10 м - пневматични
          Колега, какви постижения имаш на 10 м. с пневматичен пистолет ? Имам някакъв такъв и ми се струва, че съм далече от добрите, все още. Успокоявам се, че проблема е в оръжието.

          Коментар


          • До: Снайперска стрелба

            Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
            Колега, какви постижения имаш на 10 м. с пневматичен пистолет ? Имам някакъв такъв и ми се струва, че съм далече от добрите, все още. Успокоявам се, че проблема е в оръжието.
            За спортни стандартни мишени ако питаш - ако падна под 90т смятам серията за слаба !!! Серия над 95 е вече перфектна !!! Дано да си се ориентирал !!! Какъв ти е пистолета ? Начин на зареждане , плаваща цев ? И марката е важна , но не чак колкото всички смятат !!! Какви сачми използуваш ?

            Коментар


            • До: Снайперска стрелба

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              За спортни стандартни мишени ако питаш - ако падна под 90т смятам серията за слаба !!! Серия над 95 е вече перфектна !!! Дано да си се ориентирал !!! Какъв ти е пистолета ? Начин на зареждане , плаваща цев ? И марката е важна , но не чак колкото всички смятат !!! Какви сачми използуваш ?
              Оборудването ми е непрофесионално. Пистолета е Blow с нещо като плаваща цев. Чашките са Гамо Магнум, доколкото помня.
              По мишени рядко стрелях, но имах успех с АА батерийки от 10 метра. Ще пробвам пак по мишени, преди да дам отговор за точки.

              Коментар


              • До: Снайперска стрелба

                Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
                Оборудването ми е непрофесионално. Пистолета е Blow с нещо като плаваща цев. Чашките са Гамо Магнум, доколкото помня.
                По мишени рядко стрелях, но имах успех с АА батерийки от 10 метра. Ще пробвам пак по мишени, преди да дам отговор за точки.
                Аз съм от скоро във форума и вече започнах да свиквам с " особенностите " на старите кучета !!! Затова - ако желаеш , или други стрелци желаят да се отвори нова тема която да не е Снайперска стрелба ( може да е спортна или друго ) ,защото колегите ме убеждават ,че за снайперската стрелба "НЯМА" нищо общо със спортната !!!
                Относно темата " Снайперска стрелба " до тук разбрах следното :
                1. За такава стрелба е нужна друга психика ???
                2. За такава стрелба е нужна супер маскировка ???
                3. За такава стрелба е нужен (според някой) само един изстрел???
                4. Не знам още каква дистанция е за такава стрелба , но някой може да уточни ?!? Има и други ...но нататък !!!
                Така че , да не се отклоняваме от темата !!!

                Коментар


                • До: Снайперска стрелба

                  По точки:
                  1. "Другата психика" по принцип е необходима на професионалния снайперист.Стреля по хора. И е свързано с останалите 3 точки.
                  2. Нужна е ...за профито е от първостепенна важност - понякога му позволява 2-ри изстрел и много рядко 3-ти.
                  3. Според условията, но най-често - да! След първия изстрел всичко се изпокрива, а след втория започват да дебнат за снайпериста. След 3-тия си мишена. Виж т.1 и т.2
                  4. Няма дистанция - има условия за стрелба. Има примери и в България - Крушата го застреляха в движение със скорост над 100км/ч. Не знам от каква дистанция, но тук тя се явява просто един от многото фактори с които е трябвало да се съобрази стрелеца.
                  Ето ти ги разликите между спортната и снайперската стрелба - загубата на 2,3 или 5 точки поникакъв начин, не могат да се сравнят със загубата на човешки животи - заложници, пленници, цивилни и пр.Затова е необходима супер коравата психика, доброто укритие и точния първи изстрел. Защото, за да сме напълно в темата - говорим не за точния, а за снайперският изстрел - този който е краен резултат на една внимателна планировка и подготовка......и работа в ЕКИП.

                  Коментар


                  • До: Снайперска стрелба

                    аз му я написах основната разлика преди три страници, ама кой да чете

                    при спортната стрелба мишената не е въоръжена и не може да ти отвърне!


                    само не го банирайте пак, явно човека му трябва време да свикне с порядките тук
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • До: Снайперска стрелба

                      Има един стар номер - взимаш патрон забиваш го в дебел картон, така че да му остане само венеца, слагаш го на сто метра и стреляш!
                      Ако взривиш мишената, значи си уцелил капсула!
                      Другия номер е да се сложи сгъваем нож и да се уцели острието, реже куршума на две..

                      Казвам го без връзка с темата, само за купона!

                      Иначе колегата е упорит /хвала/, ако говореше за конкретна пушка и калибър, щеше да ме убеди, но така - на 500 - не!

                      450 е възможна за джанта, даже за футболна топка, при много тънки сметки, опит и липса на всякакъв вятър, много добра опора, и оптика над 6 ...
                      Говоря за един изстрел, а не за корекции...

                      Всъщност нищо не пречи да си направим купона някъде, най-много да се изложим и да станем за смях - голям праз, няма да ни дерат или да ни карат в Гуантанамо я!

                      Хънтър, ако говориш за Сливница, много духа там бе! Дай някъде на завет! /само не при мен - забрави!/
                      Примерно като за отскок - при Тошо - в Лозен - на 100...
                      Последно редактирано от Volk; 02-01-09, 20:24.

                      Коментар


                      • До: Снайперска стрелба

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        Има един стар номер - взимаш патрон забиваш го в дебел картон, така че да му остане само венеца, слагаш го на сто метра и стреляш!
                        Ако взривиш мишената, значи си уцелил капсула!

                        Казвам го без връзка с темата, само за купона!
                        Това съм го правил с гилза от ловен патрон за мишена, ама дистанцията беше 50м. , а пушката .22LR. Обаче беше много поучително.

                        Коментар


                        • До: Снайперска стрелба

                          Събираме се, слагаме на 100 метра един патрон 30-06 или 308 или 7,62 със "задника" напред и пробваме кой ще го нафърфори!
                          Майтап, може да си направим купона, нищо не пречи, нито ще е състезание, нито "мерене на пушки". Ей така - за кеф и запознанство!
                          Желателно на стрелбище, та да не останем без пушкала, като дойде горския!

                          Коментар


                          • До: Снайперска стрелба

                            Не може ли на 50, че с мойта въздухарка трябва да правя такива корекции по вертикала, че ще ми излезе извън зрителното поле.
                            А с Макеренко нямам никакъв шанс...

                            Коментар


                            • До: Снайперска стрелба

                              Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
                              Не може ли на 50, че с мойта въздухарка трябва да правя такива корекции по вертикала, че ще ми излезе извън зрителното поле.
                              Ако успееш с въздухарка да удариш капсула на 50 метра, ще ми събереш очите!

                              Коментар


                              • До: Снайперска стрелба

                                Вальо,при Тошо е ужасяващ ветрилник сега.На Сливница може да го докараме както си искаме,терен голям,условия разни.А и горският нада ли ще дойдеНо нищо предварително.Като /ако/стане ще свиря сбор.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X