Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Професионална или наборна армия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    А преди 90-та да не би да нямаше процент професионални войници? Така наречените старшини в разните разчети на високосложните колективни системи какво бяха? Или войници пипаха самолетите, или корабните екипажи не бяха от момчетата от рибарските техникуми? Или пък разузнавателните и десантни подразделения не се комплектоваха от спортистите от всички военно-приложни клубове на ОСО-то? Или тия от СПТУ-тата и техникумите за шофьори служеха в духовите оркестри? Или техникумите по електроника не отиваха колективно да служат в профилните поделения? Това ли не бяха професионалисти? След още две години конкретна подготовка?
    Разбирам отлично мнението на В 93 и естествено знам от къде идва. Само че това, което е виждал не е страшно с нищо. Армията не е голяма група хора с пушки. А когато най-трудната и дълга работа е свършена - сглобяването на подразделенията, тогава в особения период леко и непринудено всички на които се полага това знание ще научат къде да натиснат за да гръмне. Без нужда не се прави, защото това не е просто скъпо, това са колосални ресурси които се жертват само по време на истинска война.
    Така че унищожаването на наборната армия води единствено до безпомощност на страната, населението и обществото в произволни критични ситуации, не само по време на война. На кой му трябват примери?

    Коментар


    • #47
      Това, което казваш само покрива моето мнение, че професионална армия е имало винаги и навсякъде.

      На мен ми трябват примери за великата наборна армия. Наборната армия на Ирак имаше основна роля да запълни окопите, в които ги закопаха американците. Комбинацията от професионални войници, подкрепени от местни доброволци са това, което сега стъжнява живота на окупаторите в Ирак и рано или късно ще направи оставането им хептен нерентабилно. За паралела между наборните арабски армии, които еврейте затриха за една седмица и ефективността на професионалните Хамас, Хизбула и т.н. да говоря ли?

      А, иначе се сещам за няколко много велики наборни армии, привикващи младо и старо, кьораво и сакато, които освен да направят най-голямото клане в историята на цивилизацията, друго не успяха.

      Понеже знам, коя е най-великата армия според теб, само ще кажа, че изобщо не споделям мнението ти. Жалко и обезглавено селско опълчение. Предвид жертвите, които дадоха, това беше не Пирова, ами не знам каква победа. Тъпите шваби, трепаха, трепаха, пък накрая се умориха - то това няма изтрепване с конвенционални средства...

      Коментар


      • #48
        Първоначално публикуван от Стефан
        Разбирам отлично мнението на В 93 и естествено знам от къде идва. Само че това, което е виждал не е страшно с нищо.
        Не е страшно ли?!? За мене пък си е много страшно, когато набуташ 19-годишни недоучени хлапета в месомелачката (справка Виетнам, Афганистан, Чечня).

        Освен това, времената са други и не можеш току-тъй зорлем да откъсваш хората от нормалния им живот за да ги навреш в казармата за 2 години. А за няколкото месеца служба - забрави да ги научиш стабилно да боравят със сложна бойна техника. Отделно пък е въпросът, колко ще им остане след като излязат в запаса. С тези темпове на развитие на техниката само след някоя годинка знанията им вече ще са остарели

        А да ги привикваш на лагер-сборове ще ти излезе соленичко. Времената, в които се даваше ангария за Партията и Родината отминаха. Ако ще откъсваш добре платени специалисти от работата им е напълно в реда на нещата някой (т.е. държавата) да обезщети тях или работодателя им в съответен размер.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #49
          случайно някой да има наблюдения върху армията от 1991 до сега
          Сузуки Самурай-старт от скрапа
          0885192667

          Коментар


          • #50
            Към справката можем да добавим и Ирак. Същите 19 годишни хлапета са и там. И както винаги до сега нито Руската нито Амереканската армия има какво да ги спре.

            Коментар


            • #51
              Първоначално публикуван от V93
              Първоначално публикуван от traktorist
              Американската морска пехота можеше само да
              мечтае за издържливоста на нашите кашици от
              преди 90та.
              Бурен смях в залата!!!

              Средният нашенски кашик от онова време би бил схрускан на закуска с все въшкарника от средния турски кашик преди да е разбрал за какво става дума. За сега пък да не говорим ...
              ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!!!!!!

              За твое сведение НАБОРНИТЕ ни специални части направиха на бъз и коприва американските професионални десантчици на учение 87-а.
              АБЕ ЩО ГОВОРИТЕ ГЛУПОСТИ?!!!!
              Що не стъпиха турците тука да ги върнеме обратно в Анкара?!! Ако можеха ЩЯХА да го направят.
              жена и кола не въртят ли задница, не ми ги фали...

              Коментар


              • #52
                Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
                Това, което казваш само покрива моето мнение, че професионална армия е имало винаги и навсякъде.

                На мен ми трябват примери за великата наборна армия. Наборната армия на Ирак имаше основна роля да запълни окопите, в които ги закопаха американците. Комбинацията от професионални войници, подкрепени от местни доброволци са това, което сега стъжнява живота на окупаторите в Ирак и рано или късно ще направи оставането им хептен нерентабилно. За паралела между наборните арабски армии, които еврейте затриха за една седмица и ефективността на професионалните Хамас, Хизбула и т.н. да говоря ли?

                А, иначе се сещам за няколко много велики наборни армии, привикващи младо и старо, кьораво и сакато, които освен да направят най-голямото клане в историята на цивилизацията, друго не успяха.

                Понеже знам, коя е най-великата армия според теб, само ще кажа, че изобщо не споделям мнението ти. Жалко и обезглавено селско опълчение. Предвид жертвите, които дадоха, това беше не Пирова, ами не знам каква победа. Тъпите шваби, трепаха, трепаха, пък накрая се умориха - то това няма изтрепване с конвенционални средства...
                Отново противоречие!
                Клането не го правят армиите, а политиците. А армиите успяват да го направят, защото са изключително високо мотивирани и подготвени.
                НЯМА добра професионална армия. Ако някои ми изтъкне римската армия, ще сбърка защото и времената, и принципите са били други.
                Но от съвременните коя конкретно е добра? Аз ще ти посоча две наистина великолепни наборни армии - съветската и немската. Сещащ се за кои точно говоря.
                жена и кола не въртят ли задница, не ми ги фали...

                Коментар


                • #53
                  Първоначално публикуван от sieg
                  Що не стъпиха турците тука да ги върнеме обратно в Анкара?!! Ако можеха ЩЯХА да го направят.
                  Айде сега големи приказки в стил "Шо е мАке - все е Юнак". Като на няколко ракии ...

                  Не ми казвай, че сериозно си мислиш, че Турция не е започнала война само защото се е уплашила от великата и непобедима БНА!
                  Такива решения тогава, пък и сега, се взимат НЕ в Анкара и София, а на съвсем други места ...

                  Първоначално публикуван от sieg
                  Аз ще ти посоча две наистина великолепни наборни армии - съветската и немската.
                  Великолепна, съветската НАБОРНА армия?!?!?!?!? Това ще да е някакъв стар виц. А бе, момчета, още ли вярвате на тъпата пропаганда за "великата и непобедима"?!? Дори след мизерния щурм на Грозни през 90-те ?!? Мъкаааааааааааааааааа
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #54
                    Добра армия

                    Може да е силна, добре въоръжена, мотивирана и т.н. ама добра ... цък

                    Професионалния войник на Малта е добре трениран, добре мотивиран, добре въоръжен и добре платен май
                    2010 CRF 250 R

                    Коментар


                    • #55
                      добрата армия е воюващата армия.
                      Ученията могат да бъдат включени и като спорт в олимпийските игри.
                      А турците не са влезнали защото не са искали. Много добре си спомням заданията когато бях моряк. Трябваше да ги задържим за 24ч до Балкана. Докато доиде БигБрадър.

                      Коментар


                      • #56
                        Кинекс, естествено, че няма какво да ги спре нито руснаците, нито американците.

                        Е, едните се изнизаха като бити педерасти от Виетнам, а другите от Афганистан, ама това са изключенията, които потвърждават правилото...

                        Опа, още едно изключение - американците ядоха достатъчно бой и в Корейската война, та максимума, който направиха беше да си отцепят южната част.

                        Sieg, баш кланетата не ги правят армиите, а политиците. Това е задължителният лайтмотив на всички военнопрестъпници - "Изпълнявах заповеди!". Ама, че си се престарал в изпълнението им и дори си проявил самоинициативност е отделен въпрос. Направо си готов за участник в нещо подобно на Сребреница. Да не мислиш, че Waffen SS са изпълнявали заповеди на Вермахта, като са обезлюдювали цели райони? Май просто са следвали индоктринацията и идеологическата си обработка. А, че буквално половината Беларусия е изклана е просто щрих от пейзажа на великите наборни армии.

                        Ами изобщо не се сещам за коя съветска и за коя немска армия говориш. Ако визираш Втората световна - били са хвани едните, удари другите. Едните тръгнали да ми правят Блицкриг на 4000 км руска кал, отгоре на всичко основан на животинска тяга, а другите си спретнали такава отбранителна линия, че по-добре изобщо да я е нямало и директно да са си подкарали партизанската война. Обаче има един фрапиращ дисбаланс - най-великолепната ви наборна армия дава жертви в съотношение 6:1 до 10:1, според източника. В моите очи това я прави много повече азиатска, отколкото европейска... и много повече пълчище, отколкото армия...

                        Викаш, че по времето на кохортите, времената са били други... Ми, те сега са още по-други спрямо мелетата от миналия век. Подценявате много силно техниката и свеждате всичко до това кой колко меча, копия, щика или дула ще изкара на бойното поле и как ще ги нареди. Свърши се тая. Сега всичко ще е гонене на "терористи" из мазетата. А ако някой не е разбрал защо се е свършило, нека види колко мегатона дремят по силози, подводни плаформи и бази на ВВС. И нека след това се обзаложи дали скоро на хоризонта няма да изплуват още няколко ядрени сили. Вече единствената алтернатива остава ритане по кокълчетата, а именно - гоненици на професионални военни из сокаците. А някъде се е заформила голяма тумба, а са я въвели в тънкостите на термоядрения синтез. Ако ми кажеш, че тъй като и двете страни разполагат с ядрено оръжие, затова няма да го използват само мога да се изсмея на идеята за капитулирала ядрена сила. В момента, в който едната страна започне да губи конвенционалния бой, ще се хване за клавиатурите да въвежда пусковите кодове.

                        Ако на някого му се струва пресилено, нека само си помисли какво направиха англетата покрай Арженина. Пратиха специални части и малко самолетоносачи с подводници, пък онези им направиха демонстрация на Ексозета и Миражи. Вярно, че Хариерите се представиха добре, ама флотът не толкова и на леля ви Маргарет й писна и каза, че който се е заял с ядрена сила не е прокопсал и въпросът някак си се приключи.

                        Коментар


                        • #57
                          Според мен армията трябва да е професионална защото така умират по-малко хора.Ирак го доказва.

                          Коментар


                          • #58
                            Понеже всичко нататък е базирано на различни грешки, ще опитам да поправя основната. В последните няколко съобщения.
                            В Ирак воюва Армията. И естествено е безпомощна, всички армии на света във всички времена не могат да се справят с партизаните. Нито в гражданските войни. По принцип. Естественият и възможен противник на всяка армия е друга армия. За борба с размити структури с принципно различна тактика са измислени други формирования с общото име жандармерия. Които естествено имат неармейска структура и тактика. Не всички групи хора с еднакви дрехи са армии. И не навсякъде където се стреля има война. Операциите различни от война са това което виждате напоследък често, и което бъркате с войната. А то не е.
                            Армията не е голяма група хора с пушки. Армията е организационно-щатна структура, оборудвана и подготвена за решаване на определен тип задачи в определени условия. От което следва и невъзможността и за справяне с други типове задачи.
                            Но докато разглеждате всичко през разни пропагандни глупости и личните си фобии и филии, категорично не можете да разберете какво, как и защо се е случило в историята. Нито какво става в момента. Камо ли какво има да стане.

                            Коментар


                            • #59
                              Един виц, за да разведря обстановката.
                              Вчера Северна Корея проведе ядрен опит
                              на територията си.Днес ядрени опити проведоха
                              САЩ,Англия и Франция също на територията на
                              Северна Корея.

                              Коментар


                              • #60
                                В Ирак не воюва армията а морската пехота защото като трябва да се прочиства Абнар с територия по голяма от България къща по къща армията не става. Точно защото там се водят боини деиствия жертвите този месец са толкова много.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X