Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За стоп ефекта на патроните

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: За стоп ефекта на патроните

    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
    Ето един пример за значението на стопиращия ефект. В случая престъпника е прострелян с един куршум, но запазва боеспособността си: http://www.youtube.com/watch?v=TbyFn...eature=related
    Да не говорим, че пистолета на ченгето засича
    Aмериканците,уж имат изградена много добра система,за реагиране в подобна ситуация а не спазват най-простото правило:Сам се ходи само в тоалетната.Действителността и филмите нямат нищо общо.Преди години,един циганин беше разбил касата за оръжие в горското,при задържане то му ,чак в бърза помощ се разбра че е прострелян в краката-3 пъти,като единия патрон можеше да се напипа в прасеца.

    Коментар


    • #47
      До: За стоп ефекта на патроните

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      Пробвах змийските! Презарежда си много хубаво ЧЗ-та. Хубав, плътен звук, почти няма откат. И от 10 и от 6м. съчмите дупчат списание около 5-6мм. дебело, което според мене означава че ще се справят и с дънки или друг обикновен панталон. С дебело, зимно яке няма да се справят! Обаче разпръскването е твърде голямо - от 10м. в целта 220х300мм. попаднаха едва 10-ина съчми и не всички пробиха напълно, а от 6м. беше по-добре - около 50 попадения и всички пробиха! В заключение мога да кажа че ако някой бъде гръмнат с такъв патрон, това ще му докара изключително силен сърбеж, а в последствие докато доктора чопли с пинсета и лупа, нищо чудно и стрелеца да го засърби задника!
      Змийските патрони са много опасен боеприпас. Не случайно в много страни са забранени, у нас не знам... Разпръскването им води до неконтролируем изстрел, по отношение на точноста. Помислете какво би станало при попадение в окото...
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #48
        До: За стоп ефекта на патроните

        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
        Змийските патрони са много опасен боеприпас. Не случайно в много страни са забранени, у нас не знам... Разпръскването им води до неконтролируем изстрел, по отношение на точноста. Помислете какво би станало при попадение в окото...
        Да, излиза че все пак е опасен, а не е майтап работа, както ги описваха из някои други форуми! Затова човек трябва да си пробва! След като показах пораженията на някои ловджии, казаха че такива поражения прави патрон за пъдпъдък 12 кал. на 20 м.
        У нас не са забранени, проверих! А и изстрела не е по-неконтролируем от такъв на ловна пушка, но пък разстоянието, на което е опасен е много по-малко! Всъщност всеки изстрел е напълно контролируем само докато патрона си седи в пълнителя, излети ли проектила през цевта, вече няма контрол!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #49
          До: За стоп ефекта на патроните

          Директно попадение в окото от подобен "змийски" боеприпас вероятно е единствената възможност да се предизвика нещо като стопиращ ефект при човек.

          Споменатите боеприпаси наистина са много опасни - доста хора ги бъркат със стоп патрони и ги носят в бойните си пистолети.

          В резултат се създава измамно чувство на сигурност, което може да е фатално при реална ситуация на самоотбрана.

          И за да не звуча твърде теоретично - вчера изстрелях за пореден път няколко броя "CCI" 9X19.

          Едвам дупчат двустранно обикновен кашон от няколко метра, а съчмите им са твърде дребни.

          Вече истински стоп патрон в 9Х18 е съвсем друга работа и като пробивна сила и като далекобойност.

          Коментар


          • #50
            До: За стоп ефекта на патроните

            Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
            Директно попадение в окото от подобен "змийски" боеприпас вероятно е единствената възможност да се предизвика нещо като стопиращ ефект при човек.

            Споменатите боеприпаси наистина са много опасни - доста хора ги бъркат със стоп патрони и ги носят в бойните си пистолети.

            В резултат се създава измамно чувство на сигурност, което може да е фатално при реална ситуация на самоотбрана.

            И за да не звуча твърде теоретично - вчера изстрелях за пореден път няколко броя "CCI" 9X19.

            Едвам дупчат двустранно обикновен кашон от няколко метра, а съчмите им са твърде дребни.

            Вече истински стоп патрон в 9Х18 е съвсем друга работа и като пробивна сила и като далекобойност.
            И затова истината е(Макаров)ако ще носиш и разчиташ на стоп патрон.Другата алтернатива са револверните Комар,Оса и Стършел които обаче като всичко качествено и евтино (призведено в BG )рядко или почти са неоткриваеми по оръжените магазини.А за "CCI" 9X19 кито е бил при мен на стрелбище "Кондор" докато работих там съм демонстрирал не веднъж какъв боклук са.Освен всичко казано за тях мога и да добавя че на 20 пистолета един ги презарежда и то от време на време.Всичко друго е луди засечки.
            Land rover discovery 300 Tdi

            Коментар


            • #51
              До: За стоп ефекта на патроните

              Това какво е, сините прозрачни куршуми ли?

              Коментар


              • #52
                До: За стоп ефекта на патроните

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Това какво е, сините прозрачни куршуми ли?
                "CCI" 9X19 да.
                Land rover discovery 300 Tdi

                Коментар


                • #53
                  До: За стоп ефекта на патроните

                  Моя си ги презарежда без проблем, обаче повечето пластмасови пистолети май наистина не ги презареждат.
                  Тези дето наистина разчитат на оръжието си, си го носят заредено с бойни. Пък за тези дето носят оръжие за парлама ("респект" му викат някои), няма значение. То и на CCI мога да разчитам толкова, колкото и на 5 годишни зеленясали от носене стоп патрони за Макаров.
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #54
                    До: За стоп ефекта на патроните

                    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                    Моя си ги презарежда без проблем, обаче повечето пластмасови пистолети май наистина не ги презареждат.
                    Тези дето наистина разчитат на оръжието си, си го носят заредено с бойни. Пък за тези дето носят оръжие за парлама ("респект" му викат някои), няма значение. То и наCCIмога да разчитам толкова, колкото и на 5 годишни зеленясали от носене стоп патрони за Макаров.
                    Заставам на 5м. с гръб и ти давам да ме гръмнеш с CCI.Ако оцелееяАз ще те гръмна с един зеленясал 5-10годишен стоп за Макаров от 5 м. в гръб.Ма да не ми се сърдиш после
                    Land rover discovery 300 Tdi

                    Коментар


                    • #55
                      До: За стоп ефекта на патроните

                      Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                      Заставам на 5м. с гръб и ти давам да ме гръмнеш с CCI.Ако оцелееяАз ще те гръмна с един зеленясал 5-10годишен стоп за Макаров от 5 м. в гръб.Ма да не ми се сърдиш после
                      Виж сега аз нито превъзнасям способностите на CCI, нито пък умаловажавам възможностите на стоппатрона за Макаров! Знам че от 5 м. сачмите от CCI ще ти влезнат под кожата (освен ако не си облечен с ватенка) и ще отворим работа на някой доктор, а в последствие може и някое отравяне на кръвта да получиш (от оловото). Също така знам че от това разстояние стоппатрона за Макаров, макар и зеленясал, може и да ме утрепе (и тогава ти ще ми се сърдиш, а аз ще съм си съвсем спокоен и безчувствен ), обаче ако гръмне! Защото съм виждал как вместо да гръмне, изпляква и изплюва торбичката на 2-3 метра а trafikante продължава волно да си търчи през баирите. А пък аз понеже нямам намерение да ставам медийна звезда, съответно нямам и намерение да стрелям с каквито и да е патрони по никого, освен ако не е пряко застрашен живота ми. А пък ако живота ми е пряко застрашен (според българските закони), едва ли ще имам възможност да стрелям преди да се прикрия. Т.е. или направо ме утрепват, или успявам да скоча някъде и да се прикрия. Ако ме утрепят е все едно с какви патрони е зареден пистолета ми, след като не съм успял да го извадя и вкарам патрон в цевта. А ако успея да се прикрия, значи ще успея да сложа и правилния пълнител докато съм зад прикритието! Пък може и да не успея! Не знам дали има друга държава в света където да съществува недомислицата полицаите да ходят със заредени с небойни патрони бойни пистолети. Ма не, пистолета бил за респект, а не за употреба!!! Ми да ни дадат по една сопа като на индийските колеги и да олабят малко "употребата на помощни средства" и ето ти "респект"!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #56
                        До: За стоп ефекта на патроните

                        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                        Виж сега аз нито превъзнасям способностите на CCI, нито пък умаловажавам възможностите на стоппатрона за Макаров! Знам че от 5 м. сачмите от CCI ще ти влезнат под кожата (освен ако не си облечен с ватенка) и ще отворим работа на някой доктор, а в последствие може и някое отравяне на кръвта да получиш (от оловото). Също така знам че от това разстояние стоппатрона за Макаров, макар и зеленясал, може и да ме утрепе (и тогава ти ще ми се сърдиш, а аз ще съм си съвсем спокоен и безчувствен ), обаче ако гръмне! Защото съм виждал как вместо да гръмне, изпляква и изплюва торбичката на 2-3 метра а trafikante продължава волно да си търчи през баирите. А пък аз понеже нямам намерение да ставам медийна звезда, съответно нямам и намерение да стрелям с каквито и да е патрони по никого, освен ако не е пряко застрашен живота ми. А пък ако живота ми е пряко застрашен (според българските закони), едва ли ще имам възможност да стрелям преди да се прикрия. Т.е. или направо ме утрепват, или успявам да скоча някъде и да се прикрия. Ако ме утрепят е все едно с какви патрони е зареден пистолета ми, след като не съм успял да го извадя и вкарам патрон в цевта. А ако успея да се прикрия, значи ще успея да сложа и правилния пълнител докато съм зад прикритието! Пък може и да не успея! Не знам дали има друга държава в света където да съществува недомислицата полицаите да ходят със заредени с небойни патрони бойни пистолети. Ма не, пистолета бил за респект, а не за употреба!!! Ми да ни дадат по една сопа като на индийските колеги и да олабят малко "употребата на помощни средства" и ето ти "респект"!
                        Ма не олабват!Тогава ще видят Милиция..............ма нямяПравят ни Биг Брадар с камери от всякаде и тва е.Аи да не си отварям устата че няма да мога да я затворя
                        Land rover discovery 300 Tdi

                        Коментар


                        • #57
                          До: За стоп ефекта на патроните

                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          Това ми е ясно че е така! Имам си достатъчно житейски примери, които са ми известни - и човек оцелял с куршум между прешлените на врата и друг в главата, и друг човек с 10 куршума 9х19 в торса пак оцелял и трети човек с 8 макарови- пак оцелял! Известни са на медицината случаи и на оцелели самоубийци пускали си куршум в слепоочието (не са уцелили правилния ъгъл)!
                          Затова мене лично ме интересува съвсем простичка информация, която мога да анализирам и асимилирам:
                          -Как влияе нарастването на тежестта на куршума върху шоковия ефект при един и същи калибър?
                          -Куршум от 9х19 с кух или мек връх сравним ли е по пораженията, които нанася, с куршуми с по-голям диаметър (обикновенни) и с кой калибър може да се сравнява?
                          -Какво се цели с употребата на куршуми пресечен конус?
                          -Как се отразява пресечения конус и пробития връх на точността и далекобойността?
                          Достоверните и ясни отговори на ето такива простички въпроси могат да ми дадът нужната, полезна информация, която да осмисля и възприема, та да си направя сметката кога какви куршуми е удачно да се използват! А ловджийските лакардии, кой колко куршума успял да вкара в тялото на тичащ сръндак с КНО, и кой с какво трепал кучета, никаква нова и полезна информация не ми дават!

                          П.П. А, за малко да забравя. Някой има ли опит с така наречените "Змийски патрони" 9х19 на CCI? Общите приказки вече ги изчетох в сайта на CCI, така че ако може нещо по-конкретно! Ефективна далекобойност при 120мм. цев? Възможни поражения?
                          Засега ми е ясно че мога да изкарам очите на някого, ама не знам до колко метра. Тия дни ще пробвам дали презарежда, щото чух (а и прочетох в сайта) че някои пистолети не презареждали, ама дали ЧЗ-то е сред тях не знам!
                          zlobil
                          Не презареждат брат аз имам Барета 92 и с нея не презарежда
                          а иначе праща сачмите на около 15-20м и яко гърми

                          Коментар


                          • #58
                            До: За стоп ефекта на патроните

                            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                            Ето един пример за значението на стопиращия ефект. В случая престъпника е прострелян с един куршум, но запазва боеспособността си: http://www.youtube.com/watch?v=TbyFn...eature=related
                            Тук само леко искам да се намеся като искам да поясня че понятието "стоп ефект" се казва в профи литературата - ИНКАПАЦИТАЦИЯ. На различни места се тълкува по различен начин , но в САЩ това е основно правило за служебните боеприпасите и ФБР имат определение за това :"Мигновенна физическа или ментална неспособност на обстрелваното лице да предизвика какъвто и да е последващ реск от смърт или нараняване на други лица"
                            Който както иска така да го тълкува

                            Коментар


                            • #59
                              До: За стоп ефекта на патроните

                              Първоначално публикуван от karazaz Преглед на мнение
                              Тук само леко искам да се намеся като искам да поясня че понятието "стоп ефект" се казва в профи литературата - ИНКАПАЦИТАЦИЯ. На различни места се тълкува по различен начин , но в САЩ това е основно правило за служебните боеприпасите и ФБР имат определение за това :"Мигновенна физическа или ментална неспособност на обстрелваното лице да предизвика какъвто и да е последващ реск от смърт или нараняване на други лица"
                              Който както иска така да го тълкува
                              Американците отдавна са разбрали смисъла на оръжието и боеприпасите. За тях понятието "стоп патрон" означава "повишен смъртоносен ефект", а за нас тъкмо обратното. Затова техните разработки вървят в посока на боеприпаси от вида на MagSafe, а ние продължаваме да си правим опити с пластмасови, гумени, оловни и т.н. топчета от сорта на "pest control".
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                              Коментар


                              • #60
                                До: За стоп ефекта на патроните

                                Смятам, че по-вечето неща написани до тук са верни, доколкото става въпрос за едно и също, но от различна гледна точка. Стопиращ ефект означава противникът да не може да реагира с ответна реакция след прострелване. Дали ще остани жив след това /при стоп патроните/ или ще умре на секундата или ще оживее, това е друг въпрос. По какъв начин ще стане това /попадение в малкия мозък, окото или другаде/, както и с какъв куршум /кух връх, голям калибър, дебалансиран/ или какво оръжие е отделен въпрос. Всичко зависи от конкретните обстоятелства. Образно казано изстрел с 22 калибър в окото на човек има същия стоп ефект, какъвто и попадението от 50 калибров снайпер без значение къде в тялото на човек. Ако нещата се сведат до самоотбрана с късо огнестрелно оръжие, то обикновено е в сила правилото на тройката - престрелката се води на разстояние до три метра, трае до три секунди и се изстрелват до три патрона. С редки изключение всичко друго е в екшън филмите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X