Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:42332877380_afd3a05663_b.jpg Прегледи:0 Размер:165.1 КБ ID:6530099

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:48067447282_8888dc5d5b_b.jpg
Прегледи:279
Размер:63.5 КБ
ID:6530102
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • До колко е възможно сега не знам ама бъдещето е натам https://www.youtube.com/watch?v=eusYDMD09MI
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • Докато руснаците пускат анимацийки, естонците ги пускат в действие:



        Коментар


        • Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
          .. естонците ги пускат в действие:
          Това е кош на вериги с дистанционно управление, а не боен робот.

          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            До колко е възможно сега не знам ама бъдещето е натам https://www.youtube.com/watch?v=eusYDMD09MI
            Настоящето обаче е някъде тук



             
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Нитоването по бронетехниката е отречено още преди втората световна .

            • icos
              icos коментира
              Редактиране на коментар
              To и демонстрацията на рисувани филмчета за повдигане на бойния дух би трябвало да е отречено, ама на. Впрочем от тях- ето:

              https://www.youtube.com/watch?v=rW9WmA5okpE

          • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

            Това е кош на вериги с дистанционно управление, а не боен робот.
            Първи са французите но практически работеща конструкция естествено правят германците . https://www.youtube.com/watch?v=YyQ3SiJgSOM
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Първи са французите но практически работеща конструкция естествено правят германците . https://www.youtube.com/watch?v=YyQ3SiJgSOM
              То кое не е от германците?
              Крилати и балистични ракети, реактивна авиация, автомати, туби за гориво, двигателите на ту59 ...
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                Направо си е бил много луд .
                Последно редактирано от sek.1; 24-11-19, 17:30.

              • turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                За мен много луд е Сталин. Та Хитлер остава да е леко луд

              • windwarrior
                windwarrior коментира
                Редактиране на коментар
                Последните седмици по Виасат Хистори тече много хубава поредица - "Войната на заводите" или нещо подобно. Силно препоръчвам. Нагледно показват как съюзниците смазват Шикългрубер с индустриите си. И разликата във философията на производството - нещо което сме коментирали много. Бутикови ръчно изработени екземпляри срещу лавината от конвейера.

            • Абе малко или много луд-не е толкова важно.
              Важното е, че човекът с малките мустачки е загубил връзка с действителността, от там и е вземал много грешни решения.
              Докато човекът с големите мустаци е бил много по-наясно с обстановката и ситуацията по фронтовете и световната политика. И макар доста луд-вземал е и по-работещи решения. Отделно страха на руснаците от репресии, ако не се подчинят, голямата пропаганда "за родину", почти неизчерпаемия човешки ресурс, Ленд лийз, и станало каквото станало.
              Още по-отделно малкия мустак поради националистически глупости не е консолидирал окупираните народи, и да ги вземе в империята си. Представете си какво щеше да е, ако беше прикоткал украинците. Та те са го посрещали като освободител...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • Той си е освобител. Украйна и Прибалтика винаги са били управлявани от германци.
                Колко е сбъркал не е много ясно. Вината че СССР оцеля и 50 години държа в робство половин Европа е лично на Чърчил и Рузвелт. Бог да им прости, аз не мога.
                Чел ли си Солонин?
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • Абе Чърчил и Рузвелт са избрали по-малкото зло-половин Европа червена, вместо цялата. Че иначе са нямали спиране...
                  Не съм чел Солонин, я дай кратко резюме, може и да го прочета, ако ми се стори интересно.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • http://www.solonin.org/
                    Евреин.
                    Емигрирал е от РФ.

                    ПП Чърчил се е насрал и не е привел в действие Немислимо. Но хайде, това е за другаде, не е за тази тема.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • Първия
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • Съветски сапьор.
                        Пушката и патроните очевидно са германски.
                        Интересна е лампата.

                        Миньорска?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • Е, дай ако има някакъв текст покрай фотото? Така само ще гадаем по картинка... Кат си почнал с германското - че то и ножа май? Лампата дали й миньорска не знам, ама май е акумулаторна, тъй че айде и нея да я броим германска... Трофейното не бива да ни изненадва - както сме дискутирали нееднократно тук - и двете страни не са имали никакви предразсъдъци по този въпрос.
                          Боецът, ако е сап - що са му тез патрони? С толко трофеи по него, аз залагам на партизанен или разведка... Макар че пък разведките са излизали с късо и автоматично, предимно. Кой знае за каква задача иде реч...

                          Коментар


                          • jordanov sv
                            jordanov sv коментира
                            Редактиране на коментар
                            Я, това с коментарите обаче е готина екстра!
                            Иванчо Войника не го знаем какво си носи в мешката, нали не забравяме какво е казал един друг дето също е ходил по ония места? За Наполеон става въпрос. Иначе за взводните и ротните съм съгласен, ама тук не виждам командир, а при толко трофеи, работата ще е по-така.
                            Чавдар, твоите предположения?

                          • Чавдар (V93)
                            Чавдар (V93) коментира
                            Редактиране на коментар
                            Е какво да гадая. Текстът под снимката, който явно и Петьо е намерил, гласи "Портрет советского сапёра в период битвы за Москву" . Ако това е информация от автора - значи сапьор е бил човекът. Що е с челник - той си знае. Примерно, ако работи нещо в тила в тъмната част на денонощието. Иначе едва ли би се правил на Фори Светулката, ако е на място, където може да му дойде я картечен откос, я някоя мина или снаряд.

                          • jordanov sv
                            jordanov sv коментира
                            Редактиране на коментар
                            А, че казвайте ги тез неща де - че има текст под снимката, аз не го виждам на моя компютър. Факт е, че само той си знае що е с лампа и дали се прави на нещо. Ние само гадаем, както заявих и в първия си коментар. Каква ли ще да е тая работа в тила, че да се препаше с картечна лента?

                        • Интересно филмче . Много актуално и към днешна дата . https://www.youtube.com/watch?v=KU8Tn6luu5c
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X