Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Те проблемите на немския ГСМ излизат със страшна сила още първата зима пред Москва.
    А това, че при ръчен режим, т.е. неработещ двигател и при някакъв наклон завъртането става невъзможно, не се бях замислял... Още една слабост, освен ако и при аналозите не е така.

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
      Те проблемите на немския ГСМ излизат със страшна сила още първата зима пред Москва.
      А това, че при ръчен режим, т.е. неработещ двигател и при някакъв наклон завъртането става невъзможно, не се бях замислял... Още една слабост, освен ако и при аналозите не е така.
      Нормално при този дисбаланс на тежестта напред към оръдито.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:baschnja_01.jpg
Прегледи:1
Размер:38.9 КБ
ID:5816538При кралския Тигър положението е малко по добре .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tank-konigstiger_22-big.jpg
Прегледи:1
Размер:264.0 КБ
ID:5816539Такива резултати са постигнали американците при испитанията на крлалския Тигър . Американские военные решили поработать с неудобными педалями и посчитать скорость вращения башни. Чтобы повернуть башню на 360° вручную, требовалось 700 поворотов маховика. Полный поворот башни с двигателем, работающим на 500 оборотах в минуту, на высокой передаче занимал 68–69 секунд, при 1000 оборотах – 35–37 секунд, при 1500 оборотах – 25 секунд, а при 2000 оборотах – 18–19 секунд. На низкой передаче поворот занимал 75–77 секунд при 1000 оборотах в минуту, 50–52 секунды при 1500 оборотах и 40 секунд при 2000 оборотах. Быстрее 2000 оборотов в минуту двигатель разгонять не стали, опасаясь поломки.
      Последно редактирано от sek.1; 27-06-19, 16:37.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        12>10
        Висиш ми бира, да знаеш
        Простата сметка с дърводелския мОлив дава 14.3 секунди. Явно смятащият е бил на бутилка спирт против обледяване.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Дайте в друга тема !!!
          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Простата сметка с дърводелския мОлив дава 14.3 секунди. Явно смятащият е бил на бутилка спирт против обледяване.
            Добре де, пак ми виси
            Но сега ще я поделя с теб
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Как се пали КВ.
              https://www.youtube.com/watch?v=nLl6ER9b6Ck

              Танкистът е очевидно хладнокръвен и вероятно опитен. С-час подкачаем, а солярка там есть и без прибързани попръжни.

              Демонстрация какво трябва да е отношението към руската техника

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Може би най-доброто оръдие от WWII:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Flak18eg_3.jpg
Прегледи:1
Размер:19.7 КБ
ID:5816542
                Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                0887/осемпет 66 4осем

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Най-добро по коя класация?

                  А как мислите, тия слушат ли ги главите?
                  https://www.youtube.com/watch?v=Xb9rcMjiCPM

                  АУД - аеродромен участък дороги - някъде по шосето Минск - Могильов.

                  П.п. За тия дет са покрай пътя, за техните глави питам де

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                    Най-добро по коя класация?
                    Тия дни по братските телевизии въртят разни филми за десанта в Нормандия, щото нали е деня на дните и един чичко пряк участник парашутист с гордост разказваше че целта им е била да изкарат от строя две ейти ейтс щото ако не са били успели тия страшни оръдия са били способни да провалят целия десант. И не, не са ония гаубици дето сичкото еърборн рейнджър е търсило по френските ливади да ги извади от строя, тия били други 88мм ужасии за масово поразяване. Та по критерия страх и ужас определено 88 е нумеро уно.

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Аа, ясно, приема се! Намбър уан!

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Усещам някаква снизхоздителност от участници, които уважавам.
                        Кажете ми оръдие от войната, дето сваля самолети, взривява бронетехника, потопява съдове, качват го на танк и камион, и има подобни характеристики.
                        Не се заяждам, а питам.
                        Може и да има някакъв такъв ЗиС, примерно.Де да знам...
                        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                        0887/осемпет 66 4осем

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                          Може и да има някакъв такъв ЗиС, примерно.Де да знам...
                          Има ЗиС 3 https://www.youtube.com/watch?v=3dI9KcfJJ_s .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            12>10
                            Висиш ми бира, да знаеш
                            За кое
                            Последно редактирано от sek.1; 28-06-19, 06:42.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Има ЗиС 3 ......
                              Русия е страна, която винаги се е гордяла с бъдещите си научно-технически постижения.

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                За ЗИС не знам, но за 52 - К знам. Не за всичко са се сетили първи руснаците.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:52-k_6_jhghjhghj.jpg
Прегледи:1
Размер:15.9 КБ
ID:5816573
                                Последно редактирано от коко келеша; 28-06-19, 07:36.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X