Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    И преди съм писал за това.В поделенията на бившите Вътрешни Войски имаше реактивни двигатели на стойки.Служил съм там.Само съм чувал, че по време на Възродителния процес тези двигатели са насочвани срещу тълпата и пред тях са поднасяни лопати с пясък.Даже не мога да си го представя как точно може да стане.Служих 96-97г. още ги имаше.

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Крайно време ви е да се въоръжите. Вътрешни войски, реактивни двигатели, пясък...
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        [QUOTE=NIKSD;3404211]Крайно време ви е да се въоръжите. Вътрешни войски, реактивни двигатели, пясък.Какво въоръжаване, тук масово се прибира, особено късото, най неприятното за сегашната власт.

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          Крайно време ви е да се въоръжите. Вътрешни войски, реактивни двигатели, пясък...
          Представи си какво е да си пред реактивен двигател, който издухва пясък върху теб.
          Задачата на ВВ беше в мирно време да се оправя с бунтове и демонсрации, а във военно да се бори с диверсионноразузнаватерните части на противника.С какво да сме въоръжени?

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
            Представи си какво е да си пред реактивен двигател, който издухва пясък върху теб.
            Задачата на ВВ беше в мирно време да се оправя с бунтове и демонсрации, а във военно да се бори с диверсионноразузнаватерните части на противника.С какво да сме въоръжени?
            РПГ 7

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от Geni E Преглед на мнение
              РПГ 7
              Имахме.Аз бях гранатохвъргач.Даже два пъти стрелях и втория улучих с РПГто.Голама емоция беше.

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                Имахме.Аз бях гранатохвъргач.Даже два пъти стрелях и втория улучих с РПГто.Голама емоция беше.
                Важно е третия път какво е станало.....да не са свършили истрелите

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                  Представи си какво е да си пред реактивен двигател, който издухва пясък върху теб.
                  Задачата на ВВ беше в мирно време да се оправя с бунтове и демонсрации, а във военно да се бори с диверсионноразузнаватерните части на противника.С какво да сме въоръжени?
                  Ако съм пред реактивния двигател, нищо няма да издухва върху мен, трябва да съм ЗАД него. Палели са ми десетки реактивни двигатели на няколко метра от мене.
                  И духа по тебе, ама аверите му минават по фланга. Малко реактивни двигатели ще продължат да работят ако му изпразниш един пълнител от близко разстояние.
                  Задачата на ВВ да се справя с бунтове и демонстрации е ясна. И правилно. Освен, ако демонстрациите не са оправдани. Тогава ВВ става инструмент на тираните.
                  С ловно оръжие стига, понякога бройката е важна.

                  Това горе беше лирично отклонение по въпроса за “топлодуха” /така му викаха по летищата/. Не сме по темата, сори!
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    https://www.facebook.com/playgrounde...location=group

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                      Първият път видях съоръжението по време на размириците в Шумен, когато сменяха имената на турците. .
                      Това коя година е по-точно?
                      При нас, в Нови Пазар тая машина мисля че я доставиха 86-та година. ЗиЛ-130 с платформа и брезент отгоре. Зад кабината цистерна два тона и половина и духалката назад. Бях на плаца когато старшините го изкараха за първи път от автопарка и го палнаха. Имаше една тухла четворка на 15ина метра отзад зад камиона /изправена, някой беше сядал на нея/, като го надуха и взе да мята огън назад, а камиона да подскача напред- събориха тухлата. За неподготвени хора, да, действа на психиката, иначе ако си надалеко няма страшно. Ама то целта му е и такава - да държи надалеч и да разпилява, не да чупи и да убива. Това с пясъка и лопатите го чувам за първи път. При нас действаше в комбинация с противопожарен автомобил /ЗиЛ 131 от Преслав, с монтирани мрежи отпред/ със струйник горе на кабината. И БТР-ите отстрани - да го пазят от пълнители и рязани двуцевки, хаха, РПГ-та още нямаше за цивилна употреба.
                      В Разград също имаше такава установка, предполагам и в другите батальони - по една.

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ТМС-65У.jpg
Прегледи:1
Размер:192.9 КБ
ID:5805715Това е ТМС 65 У, само че е на Урал 357.

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Календарче,


                          ЧНГ
                          Последно редактирано от deyan_h; 27-12-18, 18:21.
                          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Хм, кат гледам първата снимка, тва пожарогасителите... Мноо серьозни изисквания са въвели за ГТП...

                            //

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Това на See Stallion ли е?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X