Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София каране на супер мото!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: София каране на супер мото!

    Аз съм в бокса със счупен крак до края на месеца.След това ако има слънчеви дни съм навит за Кюстендил.Предполагам,че ще мога да навия още 3-4 човека да дойдат .

    Коментар


    • От: София каране на супер мото!

      Мото инцидент?! Бързо възстановяване!
      before: Kawasaki ZX10R 2009
      after: KTM 690 SMC R 2015

      Коментар


      • От: София каране на супер мото!

        Да, една кола ме засече и нямаше как да я избегна,добре че винаги карам екипиран.Всичко е наред разминах се със счупена кост на ходилото, надявам се до края на месеца да се оправя (не че и така не мога да карам )

        Коментар


        • От: София каране на супер мото!

          Не е за хвалба а за урок


          before: Kawasaki ZX10R 2009
          after: KTM 690 SMC R 2015

          Коментар


          • От: София каране на супер мото!

            Надявам се всичко да е добре. Доста добър хайсайт направи, аз един път имах такава случка по Шипка, но небе така силен чак да падна. Хубавото беше че нямаше кола в насрещното движение.
            Дано всичко да е О'к
            KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

            Коментар


            • От: София каране на супер мото!

              Дано да си се разминал леко Mean.
              Искам и да попитам тук ако не е проблем,да споделите някви мнения отностно модела Aprilia Dorsoduro 2008-2010.Пиша тук понеже тази е една от доста дискутираните теми в този раздел.Някак си от желание да си взимам ендуро,минах към супермото но няма да имам възможност да си преработвам от ендуро към супермото,та за сега реших да е направо стоково такова.Размишлявам между Yamaha Xtx 660 и тази Aprilia,макар и двете да са доста различни моторетки.Не успях да намеря достатъчно информация на български относно Априлията.Някой от тук да е чул/видял/карал такова животно ?

              Коментар


              • От: София каране на супер мото!

                Леко, леко, колко да е леко , счупих ключица! Така става, като караш с кофти гуми...а именно стоковите ContiSM-ки, но вече на 3000+ км., отделно май им беше нисичко налягането, което също изигра лоша шега!

                Dorsoduro-то е от типа "хипермотард", подобно на Дукатито. По-меко окачване от Дукатито, нещо като нейкедбайк, но с по-супермото визия. Определено ХТ-то е повече супермото. Ти кое Дорсо гледаш малкото или голямото?

                Кажи за какво ще го ползваш мотора и какво търсиш? ХТ-то ме притеснява че ще останеш разочарован откъм мощност.
                before: Kawasaki ZX10R 2009
                after: KTM 690 SMC R 2015

                Коментар


                • От: София каране на супер мото!

                  Пожелавам ти бързо оздравяване в тоя случай.

                  Питането ми беше към 750цц.Мотора мисля да го ползвам за.. леки разходки да речем около 100-200км.Под " какво търсиш " предполагам ме питаш за сила/бързина/мощност.Не искам да е няква супер резачка,но и да си има сила като му навиеш газта да върви.Не търся и висока скорост(да речем 150-160 максимум).Мотора на писта нямам желание да го карам,само по пътя,но знае ли човекНяма да правя някви каскади..общо взето мотор като за разходки с приятели(или сам),но да е със супермото визия/стил.Не си падам по туристите и пистовите.Бях(а и донякъде още съм) се насочил към ендуро/супермото 50:50 мотор,но мисля че няма да ми стигнат парите за преправянето така да се каже.,а и 450цц ендуро/супермото мисля че няма да може да става за подобен тип разходки както споменах по-горе.Затова направо нещо заводско гледам.Ти как мислиш?Добре ли съм се насочил или ми е грешно мисленето като цяло.

                  п.п. ХТ-то много ли да е тромаво?Гледах разни клипове и ми се струва че е добре като мощност и тъй споменатите навсякъде вибраций,ама то от клип няма как да разбереш реално Ще трябва проба.
                  п.п2. Голям фен съм на КТМ-а ти .. SMC-R ама нямам такъв голям бюджет

                  Коментар


                  • От: София каране на супер мото!

                    ХТ-то със 150 км/ч да се кара постоянно е трудно. Неговата удобна скорост е от порядъка на 120-130 км/ч. С Дорсото няма проблем да караш със 150 км/ч продължително, но то си е тотално различна концепция. V2, голяма кубатура 749 цц, 90 коня...

                    Ако наистина искаш по-близкия до супермото визия и стил, то ХТ-то е твоя мотор. Защото супермото означава да има офроуд вариант, ХТ-то има нещо такова (R-версията), докато Дорсото няма, т.е. той си е стрийт байк. Ако искаш повече мотор (т.е. комфорт, по-удобен за дълго каране, за магистрала/бърз път и тн.), то Дорсото си е чист нейкед байк, с може би някакъв полъх на супермото, но далечен и ще е по-удачен. Дорсото ще е много по-удобно и смислено, като байк, но който търси смисъл не би следвало да си търси супермото. Ако ще е Дорсо търси Фактори версията, има настройващо се окачване. А защо не и 1200-куб. версия, още по-добре?!

                    ХТ-то си е тромаво, все пак е към 180 кг., но пък е комфортно в сравнение с моя КТМ. Вибрации си има, всеки 1 -цилиндров вибрира, но пък и мощността идва по интересен начин.

                    От 2-та мотора, аз бих взел Aprilia Dorsoduro Factory, но ако вкараме и други в уравнението, то може би бих се насочил към Suzuki DRZ400-SM, имаш варианти за KTM 690SM, KTM 690 Duke III.

                    ПП. В супермото групата във фейсбук пише, че това се продава:

                    Последно редактирано от Mean; 22-09-15, 12:19.
                    before: Kawasaki ZX10R 2009
                    after: KTM 690 SMC R 2015

                    Коментар


                    • От: София каране на супер мото!

                      Много благодаря за изчепателната мисъл и насоки.Определено ще е труден избора но докато спестя прилична сума ще има време още(че трябва и аз малко да се тунинговам,не само за мотора да мисля ) да го мисля кое да е.Относно скоростта не мисля да карам с повече от 120-130км/ч,което значи че ХТ-то ще е един от вариантите за избор .Това с Factory модела на ДД-то не съм го забелязал.. ще трябва да го проуча,иначе за 1200 кубиковия модел,мисля че ще ми е в повечко.Отнова благодаря и весел празник.НАЗДРАВЕ !

                      Коментар


                      • От: София каране на супер мото!

                        Здравейте, смятаме да направим едно каране събота или неделя на Бухово довечера след 10 ще напиша кой ден ще е точно и колко часа.

                        Коментар


                        • От: София каране на супер мото!

                          След 12 ще сме на Бухово 4-5 мотора

                          Коментар


                          • От: София каране на супер мото!

                            Аз съм пас, в бокса. Догодина...
                            before: Kawasaki ZX10R 2009
                            after: KTM 690 SMC R 2015

                            Коментар


                            • От: София каране на супер мото!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151115_144912[1].jpg
Прегледи:1
Размер:149.0 КБ
ID:5691801

                              Коментар


                              • От: София каране на супер мото!

                                https://www.instagram.com/p/-XD9dIQXBj/ От тази седмица на Бухово.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X