Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мусът - технически характеристики

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Мусът - технически характеристики

    Коментар


    • #17
      До: Мусът - технически характеристики

      това 60 секундното тоя е супер бърз и починал а и муса е некъв стар и омекнал реално нов мус така няма да стане ето едно по реалистично от изде



      между другото и давата клипа са направени от хора тренирани и разполагащи с нужните ИНСТРУМЕНТИ без такива а и без стойката която ползват си е истинска МЪЪЪКАА аз нямам такава стойка и ползвам една джанта и некви измислени щанги..по бързо от 7 мин не е ставало ..тук е и другия момент за обсъждане-стойките за смяна на мусове !!! иво бе обещал да ми направи..ама още никва не я е свършил
      Последно редактирано от mitkov; 04-01-10, 11:42.

      Коментар


      • #18
        До: Мусът - технически характеристики

        Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
        - прав си, че муса се усеща като по-инертен, но аз това го усещам като предимство;
        - а чудовищният жироскопичен момент на мен ми е само от полза - усещам мотора много по-стабилен на по-високи скорости, особенно при спускане през камънак.
        РЕДАКТИРАНО:

        Може би всеки го усеща различно. Но със сигурност е по-инертен, което прави ускорението и спирането по-трудни и бавни. Управлението също е повлияно, защото предната гума по-трудно сменя посоката си.
        Това определено прави мотора по-бавен и по-слабо управляем. Ти го тълкуваш като комфорт и стабилност. По същата логика може да се изтълкува като по-голям комфорт и стабилност по-голямата тежест и по-ниската мощност - по-старите ендура не се изправяха лесно и не подскачаха толкова... Това на моменти може да е стабилност, но не съвсем.
        Нямам нищо против това, че си усетил тези дефекти като ефект, но би било погрешно да се мисли в тази посока.
        Последно редактирано от Goblin; 05-01-10, 17:45.
        К. Кулев

        Коментар


        • #19
          До: Мусът - технически характеристики

          Първоначално публикуван от ЕМО
          Напротив-продължавай да пишеш.Аз не съм състезател и не мисля и да ставам,тъй че мненията на хора като теб са ми най-интересни. Естествено колкото повече мнения толкова по-добре! Нека пишат и състезателите в шампионата-тяхната гледна точка също е полезна въпреки , че там говорим за съвсем друго каране при съвсем други условия...
          ПП.Точно си мислех да ви поразпитам за поведението на мотора когато е с мусове , но тази вечер нещо ми е трудно да си формулирам мисълта та май ще го оставим за по-нататък.
          Ако муса ти е по-мек, това зависи и от външната гума която слагаш, има повече тракшън, ако караш по пътеки предимно. За предната гума - перфектно сцепление. Мотора не занася на страни в завоите. Малко по-трудно се завива с кормилото, но това почти не се усеща. Нещо на Ст. Загора си лафих с Даниела Пекса и тя ми вика: "Аз не мога да карам с мусове, много кофти се завива с тях и ми тежат!" Тя кара май с топки за предната гума е мус за задната.
          Последно редактирано от Chinela; 05-01-10, 09:20.
          KTM sx-f 350 2011
          Honda Montesa Cota 250
          KTM exc 450 Supermoto

          Коментар


          • #20
            До: Мусът - технически характеристики

            С този пост

            Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
            РЕДАКТИРАНО:

            Може би всеки го усеща различно. Но със сигурност е по-инертен, което прави ускорението и спирането по-трудни и бавни. Управлението също е повлияно, защото предната гума по-трудно сменя посоката си.
            Това определено прави мотора по-бавен и по-слабо управляем. Ти го тълкуваш като комфорт и стабилност. По същата логика може да се изтълкува като по-голям комфорт и стабилност по-голямата тежест и по-ниската мощност - по-старите ендура не се изправяха лесно и не подскачаха толкова... Това на моменти може да е стабилност, но не съвсем.
            Нямам нищо против това, че си усетил тези дефекти като ефект, но би било погрешно да се мисли в тази посока.

            отговори на повечето ми въпроси още преди да съм ги задал!

            И така да обобщим-според Мики64 мотора е по-инертен , но той в повечето ситуаций отчита това като предимство.Според Ади разликата между мус и гуми почти не се усеща , а според Калин разликата е огромна.Очевидно всичко е въпрос на мотор(окачване,двигател) и на гледна точка и без проба(набутване) няма да се мине...Май ще се почеша още малко по репата и ще взема да ги пробвам(400лв къде не отишли?!).
            Още веднъж благодаря на всички които имаха търпението да ми обясняват.Ако междувременно изкочи нещо , пак ще питам.
            ПП.Някой беше обещал тема за геловете...
            Последно редактирано от Chinela; 05-01-10, 18:47.
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • #21
              До: Мусът - технически характеристики

              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
              А такааааа!
              И така да обобщим-според Мики64 мотора е по-инертен , но той в повечето ситуаций отчита това като предимство.Според Ади разликата между мус и гуми почти не се усеща , а според Калин разликата е огромна.Очевидно всичко е въпрос на мотор(окачване,двигател) и на гледна точка и без проба(набутване) няма да се мине...

              Почти си разбрал, само не си разбрал (щото май пропуснах да кажа), че с мус никога не съм карал Което прави ситуацията още по-комична, но както и да е.
              Не съм карал с мус, най-вече защото не харесвам по-горните неща до които води в съчетание с цената. Разликата със сигурност няма да е ОГРОМНА. Но разлика в управлението на мотора след смяна на предната гума усещам много отчетливо. Пример- на супермото с еднакъв размер гуми но с различни марки съм се чувствал като с различни мотори (едва ли не). Карал съм и с тееежка задна гума, която също се усеща, така че не съм фен на муса в мотокроса. Убеден съм в неговото влияние върху моето чувство на мотора! Това е.
              А инъче, много бих се зарадвал всеки ендурист да си купи по два!
              К. Кулев

              Коментар


              • #22
                До: Мусът - технически характеристики

                Хайде така и така сме започнали.
                Основната причина която ме бута към мусовете е , че на практика няма вътрешни гуми които да бъдат спукани(не толкова промените в поведението на мотора за които говорят Митков и Събин в други теми-апропо и двамата са на мнение , че с мус е по-яко).Гума съм пукал само три пъти(може би поради това , че карам основно на меки трасета и по-точно на Юг от София-Люлин,Витоша,Верила,Плана,Лозенска,Рила където камъни или почти няма или са кръгли).В два от случаите носех лепенки , но не ми свършиха абсолютно никакво работа(първия път извадих гумата на парцал и беше абсолютно невъзстановима,а втория път(вече с усилена 4мм гума) каплата ми отсече вентила-папиона беше Ариете-сиреч пластмасов и ме беше страх да го стегна като хората).След второто пукане твърдо реших да си нося резервни гуми(още си спомням кошмара от прибиранията-особено втория път-на практика без задна гума защото при допълнителното стягане папиона наистина се разцепи).Да де ама двете гуми,помпата,щангите и вложка 22 са ми половината багаж (и като обем и като тегло)-верно , че са вързани на мотора(на опашката) ама са багаж който с мусовете отпада.
                Правя си и друга сметка.Една усилена вътр гума(маркова) е около 40лв(ментето е към 20лв).Като гръмна една през сезона(плюс тази която е запас) стават 60-80 лева на сезон.При моето каране съм сигурен , че муса ще издеяни поне два сезона-сиреч връзва ми се почти колкото с вътрешни гуми,но отпадат една камара главоболия.Главното което ме притеснява е до колко ще ми натежи предницата при завиване-а то по пътеките е доста(разликите в демаража и спирането не ме плашат-не съм чак толкова агресивен и екстремален карач).Нооо евентуално бъдещето ще покаже.
                Последно редактирано от ЕМО; 05-01-10, 21:58. Причина: неграмотност
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • #23
                  До: Мусът - технически характеристики

                  Преди да си сложа мусове , пуках гума почти всеки път. На състезания, на разходки , където и да е все пукахме гуми с тате. И межди другото никъде не съм казал ,че не усещам почти никаква разлика с мус или с гума! :Според Ади разликата между мус и гуми почти не се усеща , а според Калин разликата е огромна. (ЕМО) Точно обратното твърда... !
                  Последно редактирано от Тануцо; 05-01-10, 21:18. Причина: буква
                  KTM sx-f 350 2011
                  Honda Montesa Cota 250
                  KTM exc 450 Supermoto

                  Коментар


                  • #24
                    До: Мусът - технически характеристики

                    Първоначално публикуван от Ади Преглед на мнение
                    Ако муса ти е по-мек, това зависи и от външната гума която слагаш, има повече тракшън, ако караш по пътеки предимно. За предната гума - перфектно сцепление. Мотора не занася на страни в завоите. Малко по-трудно се завива с кормилото, но това почти не се усеща. Нещо на Ст. Загора си лафих с Даниела Пекса и тя ми вика: "Аз не мога да карам с мусове, много кофти се завива с тях и ми тежат!" Тя кара май с топки за предната гума е мус за задната.
                    ...но както и да е! Може би грешката е и моя , защото не уточних по-рано че говоря предимно за завиването.

                    корекция
                    ПП.Сега като се зачитам,май си имал в предвид "по-твърд" и "по-мек" мус.Съжалявам ако грешката е моя.
                    Последно редактирано от ЕМО; 05-01-10, 20:10.
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • #25
                      До: Мусът - технически характеристики

                      Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                      РЕДАКТИРАНО:

                      Може би всеки го усеща различно. Но със сигурност е по-инертен, което прави ускорението и спирането по-трудни и бавни. Управлението също е повлияно, защото предната гума по-трудно сменя посоката си.
                      Това определено прави мотора по-бавен и по-слабо управляем. Ти го тълкуваш като комфорт и стабилност. По същата логика може да се изтълкува като по-голям комфорт и стабилност по-голямата тежест и по-ниската мощност - по-старите ендура не се изправяха лесно и не подскачаха толкова... Това на моменти може да е стабилност, но не съвсем.
                      Нямам нищо против това, че си усетил тези дефекти като ефект, но би било погрешно да се мисли в тази посока.
                      Аз съм напълно съгласен с мнението на Калин.
                      Муса е някакво компромисно решение което е добро за сметка на много други минуси.Не пукаш гуми но уоравлението на мотора е на 80%.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Мусът - технически характеристики

                        Аз съм абсолютно несъгласен с p.djartov и Кулев. Мусовете са върха, стига да свикнеш и овладееш смяната и да може да си го позволиш. Мотора ми се държи в пъти по добре с мусове, по стабилен е, по добре работи окачването и не съм усетил никакъв проблем със завиването. Мисля че ако Кулев и p.djartov бяха прави, всички про състезатели щяха да карат с безкамерни гуми. Когато минах обратно на вътрешни гуми, защото за 2 седмици каране в годината не си заслужава да ми стареят мусове в мотора, ми беше много некомфортно ... и все още ми е. Единственият минус на мусовете който признавам е цената. Дори и смяната е елементарна като и свикнеш. Скачайте смело на мусове - няма да съжалявате - теоретиците да покарат и ще ги оценят

                        Коментар


                        • #27
                          До: Мусът - технически характеристики

                          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                          Аз съм абсолютно несъгласен с p.djartov и Кулев. Мусовете са върха, стига да свикнеш и овладееш смяната и да може да си го позволиш. Мотора ми се държи в пъти по добре с мусове, по стабилен е, по добре работи окачването и не съм усетил никакъв проблем със завиването. Мисля че ако Кулев и p.djartov бяха прави, всички про състезатели щяха да карат с безкамерни гуми. Когато минах обратно на вътрешни гуми, защото за 2 седмици каране в годината не си заслужава да ми стареят мусове в мотора, ми беше много некомфортно ... и все още ми е. Единственият минус на мусовете който признавам е цената. Дори и смяната е елементарна като и свикнеш. Скачайте смело на мусове - няма да съжалявате - теоретиците да покарат и ще ги оценят



                          Обещах нещо и току-що го свърших.
                          Това са 21 цолови Мус(купен в Германия преди 10 дена, както писах по-горе) и дебела предна вътрешна гума на Мишлен(или Пирели), доставена от ...май Иво Хусаберга от Хасково. Може и да не е от него, не помня. Но е поне 4 мм.






                          Първо измерих теглото на вътрешната гума.


                          За протокола: 1,250кг


                          А сега на муса:


                          ОНЕМЯХ!!!!!

                          1,150 кг



                          Помислих, че съм сбъркал в меренето на предната гума и го повторих.
                          Грешка няма!

                          Ами сега !

                          Все пак - сравнявам муса с дебела вътрешна гума! Или пък са ми пробутали фалшив мус.

                          Ааа...в кантара не се съмнявайте - с него жена ми мери бебетата в детската консултация. (Пак се надявам да не чете тук, че ще ме обеси.)


                          Факт.

                          П.С. Бая се замислих да извадя някой от мусовете на Калин, ама ми е много студено. Моля той да ги измери като нови и сподели в темата.
                          Mitsubishi L200 DobbleCab

                          KTM XC 450 RW 2009
                          KTM 350 SX 2011

                          Коментар


                          • #28
                            До: Мусът - технически характеристики

                            Хах.
                            Ако имах кантарче ей сега щях да сляза до гаража.
                            Утре! Ама резултата явно ще е същия.

                            А всички не могат да карат безкамерни, щото безкамерни има само една марка!
                            Обаче си признавам, че в световното по мотокрос има състезатели с нашата марка, които ползват мусове.
                            К. Кулев

                            Коментар


                            • #29
                              До: Мусът - технически характеристики

                              Искам да вметна още няколко неща. Муса ще стане малко по-тежък, след като се понапои с гел. Той не попива много, но все пак попива. Също така мисля че биб мус на мишлен е кух, т.е. наподобява на супер дебела вътрешна гума, но от мус. Така беше едно време, сега не знам. Явно го правят за спестяване на тегло. Лошото е че при по силен удар с късане на външна гума и муса, му излиза въздуха и е чао. И последно мусовете не са подходящи за високоскоростни ралита където скоростта е постоянно висока. Не за друго но се скапват бързо. За състезания където скоростта надхвърля 100км/ч още по малко - там има опасност да се разпадне и да провали състезанието. Не че не карахме на Баха Саксония с мусове а там вдигахме по 140км/ч за до 1-2 мин, но предполагам че понеже беше за малко и ни се разминаха проблеми а и времето не беше горещо, това също оказва влияние.
                              Последно редактирано от sabin; 06-01-10, 14:14.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Мусът - технически характеристики

                                Претеглих днес на електронната везна на съседния магазин дебела SHD 4mm. задна гума и заден мус - и двете 110/90 - 19. Гумата беше 1475г., а муса 1420г
                                К. Кулев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X