Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло и семеринги в предницата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

    Първоначално публикуван от Mury Преглед на мнение
    Днес си смених маслото в предницата, източих по 400мл. от всеки кол...при положение че в сервизната книжка е упоменато по 573мл. става въпрос за Ямаха ВР400.
    Възможно ли е такава разлика при положение че предницата никога не е обслужвана и сменяно маслото, и аз за сефте я отварям...
    възможно ли е тия 173мл.да са се изпарили с времето...мотора е на 10 години...
    Предницата се обслужва и се сменя маслото й поне веднъж годишно.
    За 10 години без обслужване пак много масло е останало
    2010 CRF 250 R

    Коментар


    • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

      аз знам че предницата се обслужва всеки сезон но при мен мотора е от няколко месеца...въпреки че е на 10 години със сигурност е каран много малко...всичко свети и няма никъде драскотина...
      значи е нормално за толкова време да е останало по-малко масло...

      Коментар


      • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

        А имате ли представа, на вр 250 дали пак толкова масло трябва да се сипе, като на вр 400. Може ли някой да каже? 2002 година е, ако има значение.
        Последно редактирано от Тануцо; 10-01-10, 20:59. Причина: П Р А В О П И С и П У Н К Т У А Ц И Я

        Коментар


        • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

          Искам да питам колко масло трябва да се сипе на КТМ 250 2тактов 1996 г?
          [COLOR=darkorange][B][SIGPIC][/SIGPIC][SIZE=7] [/SIZE][SIZE=5]
          [/SIZE][/B][/COLOR]

          Коментар


          • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

            Колега, едно момче от нашата група има такъв и не го мери в мл. а го мери в см.При сгънато положение от ръба на кола до маслото трябва да е 11см. растоянието поне така ми каза той.
            0878424143
            0887424150

            Коментар


            • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

              Първоначално публикуван от BATKO PEPI WR Преглед на мнение
              Колега, едно момче от нашата група има такъв и не го мери в мл. а го мери в см.При сгънато положение от ръба на кола до маслото трябва да е 11см. растоянието поне така ми каза той.
              На моделите от 2009 е 110мм, а на тези от 2002 е 140мм така че не се знае на 1996 колко трябва да е. Моделът от 2002 предницата е 43мм, а на 2009 е 48мм. Предполагам че оттам се получава и разликата в нивата на маслото. Ако смятаме разликата в диаметрите на предницата и нивото на маслото се получава, че на милиметър от предницата се падат 6мм от нивото. Не знам дали това е вярната сметка, най-добре е да се прочете мануал за мотора
              Иво Георгиев
              Gworkshop

              Коментар


              • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                Нивото на маслото не зависи от диаметъра на коловете, по скоро-количеството зависи от диаметъра, но ние търсим ниво. Разбира се логиката е проста, за да се запази нивото от 110мм в по-дебела предница е логично да има и повече масло.
                Затова и хората дават ниво което се гледа, а не количество.

                Старите модели наистина дават ниво 140, така че можеш да пробваш така, ако удря до дъно и се смазва лесно може да долееш още 20мл.

                и едно уточнение. Само източване на старото масло и наливане на ново не върши кои знае каква работа. Предницата трябва да се пръсне основно и изчисти, тогава има смисъл.
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                  Съгласен Краси, но пък нивото е обвързано с количеството. Моите наблюдания са че предница, която не е туин чембър събира около 450мл масло
                  Иво Георгиев
                  Gworkshop

                  Коментар


                  • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                    Първоначално публикуван от Ivo Georgiev Преглед на мнение
                    Съгласен Краси, но пък нивото е обвързано с количеството. Моите наблюдания са че предница, която не е туин чембър събира около 450мл масло
                    Няма такова нещо. На 1996 КХ125 по мануал беше 612мл. на кол. Освен това посоченото в мануалите количество е когато е направено пълно разглобяване, почистване и сглобяване. Разбира се може да се сложи количество различно от мануала ако знаете какво ще постигнете
                    Според мен когато не се знае колко е точното количество, трябва да се налива по ниво. Средно за повечето японски предници които не са двукамерни (туинчембър) нивото е около 14-12см под ръба при сгъната предница без пружината да е вътре. Това всъщност определя големината на въздушната камера която компенсира сгъването. В идеалния случай на амортисьора не му трябва никакъв въздух,както е при задния шок. Там маслото и газовата камера която компенсира влизането на стъблото на буталото са разделени от мембрана или от бутало.
                    С две думи колкото е по-високо нивото предницата ще е по-твърда, а колкото е по-ниско ще е по-мека. Преди години имах КТМ 1992 SX250 на който предницата беше "плюшена". Нямах информация колко масло хваща и съм наливал какви ли не масла и количества за да я втвърдя Сега първата ми работа като взема някакъв мотор е да намеря мануал
                    2010 CRF 250 R

                    Коментар


                    • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                      Митак всички тия неща които коментираме сме ги писали по 100 пъти. И защо се дава ниво а не количество, и как се мери нивото, и какво значение има нивото и въздушната камера и т.н.
                      Ама никой не чете темата и повтаряме и повтаряме.

                      Друг е въпроса, че за да ти работи предницата както наистина трябва са нужни много знания и опит, а не само теорията която коментираме в момента. С две думи дайте си предницата на човек доказал се с уменията си и после ще усетите истинската разлика
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                        Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                        Митак всички тия неща които коментираме сме ги писали по 100 пъти...
                        Така е.
                        Затова избягвам да пиша едно и също в тази тема, пък и в другите.
                        Винаги ми е странно когато някой пита "колко масло да сложа в предницата на еди кой си мотор". Този въпрос се задава първо на търсачките в интернет и след като сте ровили 1 седмица без резултат, тогава би трябвало да се пита така напосоки. Шанса някой от нас да знае отговора е много малък. Още по-малък е да вземе да го търси вместо вас
                        2010 CRF 250 R

                        Коментар


                        • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                          Предстои ми сменяне на масло и семеринги на предницата и се чудя какво масло да използвам по скоро не се чудя,а не знам какво да е .И не знам как да разбера какъв размер са семерингите.Гледах в един сайт има прахо уловител и семеринги,това различни неща ли са.На прахо уловиетля има само номер това виждам и на моите само един номер,а на семерингите има примерно 33 x 46 x 10,5.Също така ме интересува дали ми трябват някакви по специални инструменти.

                          Коментар


                          • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                            Колега, мисля че не трябват кой знае какви инструменти ами по скоро да знаеш какво правиш.Разбирасе че семерингите и прахоуловителите са две различни неща и си имат размери.Пише си ги на тях.А за маслото намери си мануал за твоя мотор и виж какво му дават.Уапех
                            0878424143
                            0887424150

                            Коментар


                            • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                              Първоначално публикуван от PERITOL Преглед на мнение
                              Предстои ми сменяне на масло и семеринги на предницата и се чудя какво масло да използвам по скоро не се чудя,а не знам какво да е .И не знам как да разбера какъв размер са семерингите.Гледах в един сайт има прахо уловител и семеринги,това различни неща ли са.На прахо уловиетля има само номер това виждам и на моите само един номер,а на семерингите има примерно 33 x 46 x 10,5.Също така ме интересува дали ми трябват някакви по специални инструменти.
                              460ml на амотрисьор е маслото, а семеринги при Карчев трябваше да има преди нова година предполагам, че вече е докарал
                              Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                              Коментар


                              • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                                Снощи си отворих и моята предница, за 1г и 4м нямате си на идея каква боза беше станало маслото. Съжалявам, че не направих снимка.
                                Иво Георгиев
                                Gworkshop

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X