Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло и семеринги в предницата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Смяна на масло и семеринги в предницата

    Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
    Ето тук гледаш и действаш ! http://www.youtube.com/watch?v=Y43k1...eature=related
    Неговата предница е twin champer, ето това е клипа за нея,
    http://www.youtube.com/watch?v=G0dLM_IoIOQ
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #62
      До: Смяна на масло и семеринги в предницата

      Здравейте. Имам Симсон С51б, искам да сменя маслото на предните амортисьори, но незнам как? Свалил съм ги телескопите, но незнам точно къде се сипва маслото, как се източва старото (ако се източва), и колко се сипва. Не ми харесват... като мина през дупка въобще не потъват, корави са.

      Поздрави, Данаил!
      Пази душата си, не гумите!

      Коментар


      • #63
        До: Смяна на масло и семеринги в предницата

        Първоначално публикуван от Di4kata Преглед на мнение
        Здравейте. Имам Симсон С51б, искам да сменя маслото на предните амортисьори, но незнам как? Свалил съм ги телескопите, но незнам точно къде се сипва маслото, как се източва старото (ако се източва), и колко се сипва. Не ми харесват... като мина през дупка въобще не потъват, корави са.

        Поздрави, Данаил!
        Прочете ли темата от самото начало?
        Метода е същия както на повечето предници - налива се при сглобен отворен отгоре амортисьор с извадена пружина сгънат докрай. Наливаш 5W или 10W до 140-120мм под горния ръб.
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • #64
          До: Смяна на масло и семеринги в предницата

          Имаше май някои особенности при симсонките, ама не си спомням вече! Май имаше страничен отвор на телескопа там където го покрива горния тройник, та оттам се наливаше маслото при сглобен амортесьор, и се мереше количество в милилитри, а не разстояние до нивото на маслото!
          Във всеки случай е добре да се направи пълно разглобяване на телескопите, от човек, който знае какво прави, за да се види състоянието на чарковете вътре! Защото веднъж ми носиха за ремонт едни телескопи от МЗ, които не бяха виждали масло незнайно от кога, та след като ги разглобих се оказа че пластмасовите втулки и сегменти са съвсем износени, а стоманените клапанчета и пружинки се бяха стопили от ръжда. Предупредих човека че в неговия случай няма вече полза от наливане на масло в тая предница, ама той настоя та му го налях, а беше купил хубаво масло. Разбира се, оказа се че предницата му и с масло и без масло, вече работи еднакво, т.е. не работи (ми то без тия чаркове дето се бяха съсипали, как да работи)!

          П.П. А може да се окаже че има и счупени или смачкани пружини, та затова телескопите да си седят сгънати докрай и да не поемат въобще неравностите при каране.
          Последно редактирано от sl.daskalov; 06-01-09, 16:56.
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #65
            До: Смяна на масло и семеринги в предницата

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            Имаше май някои особенности при симсонките, ама не си спомням вече! Май имаше страничен отвор на телескопа там където го покрива горния тройник, та оттам се наливаше маслото при сглобен амортесьор, и се мереше количество в милилитри, а не разстояние до нивото на маслото!
            Във всеки случай е добре да се направи пълно разглобяване на телескопите, от човек, който знае какво прави, за да се види състоянието на чарковете вътре! Защото веднъж ми носиха за ремонт едни телескопи от МЗ, които не бяха виждали масло незнайно от кога, та след като ги разглобих се оказа че пластмасовите втулки и сегменти са съвсем износени, а стоманените клапанчета и пружинки се бяха стопили от ръжда. Предупредих човека че в неговия случай няма вече полза от наливане на масло в тая предница, ама той настоя та му го налях, а беше купил хубаво масло. Разбира се, оказа се че предницата му и с масло и без масло, вече работи еднакво, т.е. не работи (ми то без тия чаркове дето се бяха съсипали, как да работи)!

            П.П. А може да се окаже че има и счупени или смачкани пружини, та затова телескопите да си седят сгънати докрай и да не поемат въобще неравностите при каране.
            Да, има странични отвори. Аз съм аматьор, но ще се опитам да ги отворя, да ги видя все пак, и после вече като ги сглобя ще им сипя масалце. Ако не ги отворя, никога няма да разбера как са остроени.... Аз като ги натисна имат живот, но при каране не е същото.
            Иначе ви благодаря, ако има нещо пак ще пиша.

            Поздрави, Данаил!
            Пази душата си, не гумите!

            Коментар


            • #66
              До: Смяна на масло и семеринги в предницата

              Нещо неможах да разбира колко мосло побира един кол на Honda Dominator???

              Коментар


              • #67
                До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                Ето още едно филмче от 3 части за сервизиране на предница.

                Част - 1, Част - 2, Част - 3

                Също така вижте и пост номер 47 в тази тема. !!!

                Коментар


                • #68
                  До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                  Чинел, лично аз съм гледал тези филми 1000 пъти и мога да кажа че това което се вижда е само една минимална част от това кето е всъщност.Преди четири дена си прибрах моя мотор че го карах да ми направат амортисиорите по мойте килограми.Ами какво да ви кажа,промяната е огромна,смениха азота и маслото отзад,регулираха пружината и настройки на амортисиора от вътре.От пред работата е по сложна понеже Марцочито не е като Японските предници ,говора като цяло работата е по сложна докато я накараш да работи както трябва.Самите тръби се струговат зада се сложипо голям диаметър втулки които държат самия телескоп в долната част, регурилат се ламините,смяна на масло и семерините , последното го права сяка зима.Това кето изброих е една малка часто от това което в същност е вътре.Мога да кажа на хората че това които се вижда от филмчетата не важи за никой друг тип предници освен Япоските .Теса и от типа двойна предница или просто казано в една предница има друга.Ако сте забелязали че маслото не се налива заедно а в две отделни места.това е заради начина на действие на предницата,пръв ход и после втора полвина на действие.Искам само да поясня че това кето е направено на моя мотор не е нужно при Японците те просто го има т направено , а и която и щете да вземете предница японска е по добра от Марцочи ,казвам ако не е подготвена след това.На мен ми струваше 316 евро цялата работа и човека които го прави е един от най добрите в зона Мадрид .В същнос тук има само трима човека които са на ниво което задоволява дори и най капризните.Човека е бивш механик на Хуан Рома ,Оскар Гаярдо и братята Пуиджемонт.Ще пусна снимки и на амортисьорите да се види как седи мотора сега.А и щях да забрава филмчетата са много хубъви които са пуснати но знайте че това са подготовки за мотокрос ,не за ендуро а разликата е много голяма.
                  Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                  0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                    Първоначално публикуван от aszxcv Преглед на мнение
                    Нещо неможах да разбира колко мосло побира един кол на Honda Dominator???
                    Точно 592 кубически сантиметри колега.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                      колеги, някой знае ли размера на семерингите за предницата на Ямаха ВРФ 400? в един американски каталог ги дават 46 x 58 x 9.5/11 но искам да съм сигурен преди да ги поръчам. а също и кои са водещите производители?

                      Коментар


                      • #71
                        До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                        Пичове искам да попитам само когато разглобих предния си амортесиор и извадих семерингата тя беше много корава, а ми изглежда чисто нова. Това, мисля че не е нормално би трябвало да е мека, но искам съвет от по компетентни в тази област.

                        П.П-не ги разбирам тези работи и затова не ме критикувайте. Благодаря
                        Обичам всички блондинки..... и брюнетки :shock:
                        [B]Yamaha YZ-F 250 2004[/B] THE BEST !!!

                        Коментар


                        • #72
                          До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                          Твърда е там където ляга на местото и за закрепване, а работната и повърхност която е стегната с пружинка трябва да е мека и еластична.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #73
                            До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                            Не, семерингата е твърда като камък. Дори се къса. Явно ще трябва да се взимат нови
                            Обичам всички блондинки..... и брюнетки :shock:
                            [B]Yamaha YZ-F 250 2004[/B] THE BEST !!!

                            Коментар


                            • #74
                              До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                              Първоначално публикуван от Пенко Преглед на мнение
                              Не, семерингата е твърда като камък. Дори се къса. Явно ще трябва да се взимат нови
                              Хм, чудя се как тогава е работила и не се е разпаднала в движение.
                              Няма какво да се чудиш, това е консуматив и се сменя на 1-2 години максимум. А маслото поне веднъж годишно.
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • #75
                                До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                                Ето каква е последователност_а за смяна на маслото и семерингите на предницата,парво се източва старото масло от коловетв.


                                Докато се изцежда маслото може внимателно да се подвади семерингата.(прахо уловитекя)


                                Под семерингата има зегерка която е наложително да се свали за да се разглоби телескопа. След сваляне на зегерката с леки потдърпваня кола се разглабя


                                След което внимарелно се вадят семетингите и втулките ето по този начин


                                Тук Будин пристъпва към намазване на новите семеринги с грес.


                                След което по обратния ред се сабират коловете.

                                Ето какво масло е желателно да използвате за вашите колове.
                                Последно редактирано от Жоро Донечки; 23-02-09, 09:44. Причина: подредба на снимките
                                [SIGPIC][/SIGPIC]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X