Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло и семеринги в предницата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

    Ето една снимка на масло от мотор на година и нещо......
    както Димитър по горе е казал маслото в предницата се сменя поне веднъж годишно.
    Прикачени файлове
    motobattalion

    Коментар


    • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

      Ако питаш мен дори и по-често.
      След смяната първите 5-6 карания предницата ми се държеше прекрасно по камънаци и корени. След това усетих голяма промяна.
      Просто маслото си губи началните параметри доста бързо струва ми се.
      Затова и на мотокроса го сменят на всяко състезание.
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

        Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
        ...Затова и на мотокроса го сменят на всяко състезание.
        Краси, знаеш че там гонят секунди и стотни, а ние гоним.. Михаля
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

          Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
          Краси, знаеш че там гонят секунди и стотни, а ние гоним.. Михаля
          Така е, ама има едно друго усещане в ръцете и кефа като ти работи предницата добре, а със старо масло не работи добре.
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

            Извинявам се за въпроса но май тук трябва да го задам ... ако някой знае точно колко трябва да количеството на маслото в предницата на КТМ ЕХС 450 Racing 2004 г. , моля да ми каже , ще съм благодарен... предницата е WP 48мм. много различни мнения съм чул от различни "майстори" , а и не знам от къде мога да си намеря "мануал" . предпочитам сам да си я обслужвам , а не да я пращам с куриери някъде си .
            "Суетата, е любимият грях на дявола"!

            Коментар


            • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

              Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
              Извинявам се за въпроса но май тук трябва да го задам ... ако някой знае точно колко трябва да количеството на маслото в предницата на КТМ ЕХС 450 Racing 2004 г. , моля да ми каже , ще съм благодарен... предницата е WP 48мм. много различни мнения съм чул от различни "майстори" , а и не знам от къде мога да си намеря "мануал" . предпочитам сам да си я обслужвам , а не да я пращам с куриери някъде си .
              Маслото се мери в ниво а не в количество, за твоята предница е 100мм.
              Много пъти е коментирано как се мери нивото, прочети темата и други подобни.
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                Благодаря ! нивото на маслото ,при максимално "сгънат кол" ли? бях чел някъде за този способ , но ми се струва че с количество в мл. ,дозирането става по-точно , та затова попитах дали знаете точното количество ...
                "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                Коментар


                • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                  Кое му е по точното ако е в милилитри? В кола не е важно какво е количеството, а докъде е. Пак ти казвам прочети темата, пише подробно защо е така.
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                    Да попитам на Хонда цре 250 98г колко Мл. трябва да се сложат?
                    Honda CRE 250

                    Коментар


                    • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                      Първоначално публикуван от cody Преглед на мнение
                      Да попитам на Хонда цре 250 98г колко Мл. трябва да се сложат?
                      В темата за мануали има мануал свали и прочети ако предницата ти е като на цр-250 май беше 362мл но не съм сигурен виж там си пише
                      0888 074 049

                      Коментар


                      • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                        Здравейте колеги,ще сменям маслото на предницата на КТМ 520-2002г ,майстора ме съветва да смесим две масла с различен вискозитет 2,5 и 5 за да се получи средна "работа",дали това е добра идея?
                        :evil:Не се ослушвай, аз съм, идвам от където най-малко очакваш:twisted:

                        Коментар


                        • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                          Айде и тука да пиша пък може и да съм полезен.На ктм като твоя съм сигурен че му дават 5-ца по мануал такаче слагай такова което препоръчва пройзводителя.
                          0878424143
                          0887424150

                          Коментар


                          • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                            Толкова ли я закъса че искаш да имаш вискозитет 3.7
                            Що не земеш да смешиш 2.5 с 5 и 7 може пък да се получи още по-добре.
                            Нали имаш настройки на предницата........ които с времето все по-не действат коректно особено при по-редки масла, прави си изводите сам какъв вискозитет ти трябва за стар мотор.
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                              Здравейте колеги,имам един въпрос към вас.Искам да питам колко мм масло трябва да сложа на Ктм 250 двутактов 1996година.
                              [COLOR=darkorange][B][SIGPIC][/SIGPIC][SIZE=7] [/SIZE][SIZE=5]
                              [/SIZE][/B][/COLOR]

                              Коментар


                              • До: Смяна на масло и семеринги в предницата

                                Тъй. Мога да кажа че поизчетох нещата за предниците, и за да не питам и аз колко масло да налея в коловете, ми изяснете едно нещо.
                                Първо да обясня за какъв мотор става дума. ХР-а, който имам се оказа че е с предница на ЦР без да знам коя година е модела. След като ги разглобих, по частите съм 99% сигурен че предницата е от цр125 92-93г. За два дена ровене из нета не излезе нищо free като менуал, само за 98г. намерих. Опитах се да търся и нещо като front fork oil capacity, но за този модел не открих. Идеалният вариянт е някой да знае точните параметри и да ми ги каже. Старото масло като го точих не съобразих да го измеря и затова "ще си сложа обица на ухото" за другия път. Но със сигурност беше над 500мл. Та като нямам точните данни мисля да налея маслото като оставя между 100-140мм ниво. ТА ВЪПРОСА МИ Е ТОЧНО ТОЗИ: Какво точно означава сгънат амортисьор? Дали горната, по дебелата като е при мене, тръба да падне на долу докато опре, и така долната тръба да не се вижда, или нещо друго.
                                тук за едно симсонче има обяснено това:
                                "Метода е същия както на повечето предници - налива се при сглобен отворен отгоре амортисьор с извадена пружина сгънат докрай. Наливаш 5W или 10W до 140-120мм под горния ръб."
                                Пък в никой от снимките или клиповете нямаше точно как се налива масло при сгънат амортисьор.
                                Маслото мисля да смеся 5W с 10W за да се получи около 7.5 както четох на едно място, но нивото ме притеснява какво да го оставя.
                                Какво ще ме посъветвате
                                Благодаря предварително
                                [IMG]http://media.snimka.bg/8339/022934139-big.jpg?r=0[/IMG] Kакто искате да постъпват с вас човеците, тъй и вие постъпвайте с тях! (Библията)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X