Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам въпрос за предния пиньон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Имам въпрос за предния пиньон

    Не се шашкай колега май при всички доминатори е тъка,При мене на предния венец няма никакви гайки слагаш венеца след това има специална пластина със канали като на оста и в двата удължени края има дупки 8мм слагаш пластината завърташ да съвпаднат дупките на венеца и пластината затягаш болтовете и си готов

    Коментар


    • #17
      До: Имам въпрос за предния пиньон

      Първоначално публикуван от penyo77 Преглед на мнение
      Не се шашкай колега май при всички доминатори е тъка,При мене на предния венец няма никакви гайки слагаш венеца след това има специална пластина със канали като на оста и в двата удължени края има дупки 8мм слагаш пластината завърташ да съвпаднат дупките на венеца и пластината затягаш болтовете и си готов

      Мерси.Така е както го описваш.Просто след това го загледах по внимателно и всичко е ок.Просто луфта ме учуди но щом е нормален добре.
      Благодаря за информацията.

      Коментар


      • #18
        До: Имам въпрос за предния пиньон

        Първоначално публикуван от penyo77 Преглед на мнение
        Не се шашкай колега май при всички доминатори е тъка,При мене на предния венец няма никакви гайки слагаш венеца след това има специална пластина със канали като на оста и в двата удължени края има дупки 8мм слагаш пластината завърташ да съвпаднат дупките на венеца и пластината затягаш болтовете и си готов
        Колега на остта няма дупки отворите са на пиньона и 6мм не 8мм и са винтове а не болтове има разлика!
        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

        Sofrace Offroad Team

        Коментар


        • #19
          До: Имам въпрос за предния пиньон

          грешката емоя колега

          Коментар


          • #20
            До: Имам въпрос за предния пиньон

            Първоначално публикуван от aszxcv Преглед на мнение
            някъде около 5,6 милиметра на перифереята,страничен луфт,а не по оста.
            Пич, луфтовете са аксиални и радиални.
            Няма странични луфтове или такива по оста
            От къде да знаем ние кое на тебе ти е странично и кое по оста!?

            5-6 мм не е малко, сигурен съм, че при нови детайли няма да извади 6мм луфт пък било то радиален или аксиален.
            Иначе е нормално леко да помръдва и в двете посоки, защото там няма твърда стегната връзка.
            То това им е и слабото място на тея връзки с контра шайба, особено на по-силните мотори.
            Африката също е така и вече се срещат Африки с доста разбити шлици и то шлиците на оста заминават , което е по-гадното.
            Също вече се срещат и доста Африки със заварени пиньони(лично съм попадал на две такива) , което не е фатално стига да е направено качествено.

            Коментар


            • #21
              До: Имам въпрос за предния пиньон

              Прегледай шлиците на вала. Ако са добре проблема е в пиньна.Лично аз един го върнах в магазина. Смениха ми го с някакъв правен та едвам влезна.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X