Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с предната спирачка - РЕШЕНИЯ

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с предната спирачка - РЕШЕНИЯ

    Здравейте колеги,днес реших да подменя спирачната течност на предната спирачка защото беше доста помътняла,промих системата,налях новата течност(стандартна ДОТ 4) до тук добре,но проблема е че неможе да се обезвъздуши системата или аз немога,пробвах по стандартния начин като при автомобил но нестава и това е,ръчката остава мека и неможе да се образува налягане в системата,пробвах всякакви начини но без резултат,та въпроса ми е има ли някяква хитринка или начин по който се извършва тази процедура защото явно по стандартния метод няма резултат,като се има впредвид че до последно спирачката работеше перфектно?Мотора е Доминатор.

  • #2
    До: Проблем с предната спирачка

    закараи го в някои сервиз ште ти го оправят има си тънкости моя там ми го оправиха.
    [SIZE=4][COLOR=red]Искам България чиста[/COLOR][/SIZE]

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с предната спирачка

      Първоначално публикуван от vitaraturbo Преглед на мнение
      закараи го в някои сервиз ште ти го оправят има си тънкости моя там ми го оправиха.
      няма сервиз наблизо,така че аз трябва да се оправя но ми трябва малко помощ!

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с предната спирачка

        Първоначално публикуван от MitakaNX Преглед на мнение
        Здравейте колеги,днес реших да подменя спирачната течност на предната спирачка защото беше доста помътняла,промих системата,налях новата течност(стандартна ДОТ 4) до тук добре,но проблема е че неможе да се обезвъздуши системата или аз немога,пробвах по стандартния начин като при автомобил но нестава и това е,ръчката остава мека и неможе да се образува налягане в системата,пробвах всякакви начини но без резултат,та въпроса ми е има ли някяква хитринка или начин по който се извършва тази процедура защото явно по стандартния метод няма резултат,като се има впредвид че до последно спирачката работеше перфектно?Мотора е Доминатор.
        Купуваш си голяма спринцовка от ветеринарна аптека на мястото на иглата поставяш маркуч с дължина 10тина см.пълниш я със спирачна течност и по обратния път,тоест от пробката през която си източил течността шприцваш спирачната течност докато не се напълни казанчето,затягаш и готово,успех!

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с предната спирачка

          Първоначално публикуван от bno Преглед на мнение
          Купуваш си голяма спринцовка от ветеринарна аптека на мястото на иглата поставяш маркуч с дължина 10тина см.пълниш я със спирачна течност и по обратния път,тоест от пробката през която си източил течността шприцваш спирачната течност докато не се напълни казанчето,затягаш и готово,успех!
          абе и аз чух нещо подобно но не ми беше ясно точно как става,викам тука ще има някаква тънкост която не я знам! ок мерси утре ще пробвам че днеска си загубих деня с тази спирачка а като знам само с един пръст се натискаше и ковеше на място!

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с предната спирачка

            Може и по гравитационен принцип пак да я обезвъздушиш.
            Отваряш капачето на казанчето, в ръката държиш бутилката със спирачна течност после развиваш отдолу леко докато започне да тече и през това време сипваш отгоре с бутилката като се стараеш да подържаш нивото в казанчето нито много, нито да глътне въздух...така става също.
            Като изсипеш половин бутилка и си готов.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с предната спирачка

              Повредена е гумичката на буталцето.Сменя се и готово.Няма да се оправи от само себе си.Тя е била легнала и като си я разбутал си е сменила положението и не може да уплътнява.Нищо страшно прави се.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с предната спирачка

                Пич първо да ти кажа, че по кофти начин си тръгнал да си сменяваш сп.течност
                Най-безболезнения начин за смяна на течност е описан по-горе от Чинела БЕЗ да източваш, БЕЗ да промиваш с други неща, БЕЗ да си усложняваш живота излишно.... - Отваряш капачката отгоре, отвиваш пробката за обезвъздушаване долу на апарата(препоръчително е да сложиш един шлаух, за да се оттича старата течност в някаква кутийка да не цапаш) и с помоща на гравитацията течноста тръгва надолу, а ти с шишенце в ръка постоянно следиш нивото в казанчето да не остане на сухо и помпата да дръпне въздух, че ще се получи точно това, което теб в момента те тормози - трудното обезвъздушаване . След известо време старата течност вече е излязла от системата на нейно място се е настанила нова по най-безболезнен начин, изчакваш да изтече малко и от новата, за да ПРОМИЕ системата , след това стягаш пробката, затваряш капачката и това нещо до момента ти е отнело точно 10 минути

                При твоя метод, който си приложил е по-трудоемко. Но вече е факт.
                Само имам един въпрос - С какво проми системата? Дали не си си прецакал гумичките по помпата и апарата?! Помисли.

                Най-лесно ще се справиш по метода описан от колегата bno , послушай го.

                Проблема ти идва от там, че сп.маркуч прави "корем", от помпата първо тръгва нагоре и след това надолу и това затруднява избутването на въздуха и оставя възд.възглавница... Проблема ти може да се реши и чрез демонтаж на помпата(конзолата на ръчката) и повдигане и извъртане на високо с което да накараш въздуха да тръгне нагоре и да изкараш възд. възглавница - лично аз така го лекувам винаги този проблем.

                п.п. Не разглобявай и не разтурай нищо по спирачките преди да си се уверил напълно, че въздухът ти е изкаран на 100% и причината за мека спирачка не е от него

                И още нещо имам за добавяне - Това което си го говорим тук е описано най-малко в още една тема(сигурен съм, защото там съм писал същото) и ако беше потърсил и прочел сега нямаше да имаш такива проблеми

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с предната спирачка

                  Мерси колеги за помощта,радвам се че бързо се отзовахте с решение на проблема , значи нямаше време да чета преди из форума подробно докато не стана белята,но вече си имам едно на ум! Спирачката се оправи по метода на bno много ефикасен,сега всичко е както преди ,но ще се запася с един резервен комплект спирачна помпа+казанче за всеки случай! Поздрави на всички!

                  Коментар


                  • #10
                    Проблем с казанчето на спирачката

                    Здравейте, днеска си играх с първото ми обезвъздушавана и нищо не стана накрая се оказа, че от казанчето не отива течност на долу. На дъното на казанчето има една пластмасова капачка с 5-6 дупки която не мога да развия. И ми е интересно дали може да се ползва проникваща течност да премахне боклуците дето я спичат или дали вообще се развива това нещо.

                    Реших да сменям течност защото спирачката беше малко мека. Предполагам и преди е било прецакано и просто когато махнах маркуча да видя какво става щото не можех да избутам старата течност тогава вече е взело въздух и сега буталото си мърда само тоя въздух и не взема течност от казанчето.

                    И сега незнам дали с проникваща течност ( тая дето става за ръждясали болтове и т.н ) няма да прецакам нещо по помпата. Знам че има някакви гумички вътре но незнам как точно е устроено това чудо.

                    Ако някой е имал подобен проблем нека да драсне ще съм му благодарен. Утре вечер продължавам с опитите.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с казанчето на спирачката

                      Първоначално публикуван от avladev Преглед на мнение
                      Здравейте, днеска си играх с първото ми обезвъздушавана и нищо не стана накрая се оказа, че от казанчето не отива течност на долу. На дъното на казанчето има една пластмасова капачка с 5-6 дупки която не мога да развия. И ми е интересно дали може да се ползва проникваща течност да премахне боклуците дето я спичат или дали вообще се развива това нещо.
                      На ръчката за спирачката ако имаш регулировъчен болт вземи го отхлаби малко. Натегнат е до толкова че гумичката на буталото ти е запушил отвора. Отвий регулировъчния болт и пробвай отново.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от banjo; 26-10-08, 21:29.
                      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                      Дий Снайдер

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с казанчето на спирачката

                        Нищо не можеш да сипваш там, освен спирачна течност. Тя е смес от тежки спиртове, а ведето е газ за горене. Ще скапе всичко, и после не можеш да го изчистиш.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с казанчето на спирачката

                          Нямам там, буталото се движи свободно и изтласква това което е пред него но не взема нова течност от казанчето.

                          Аз даже смъкнах цялата ръчка с казанчето и с уста духам в отвора дето се завива маркуча но не излиза въздух през казанчето, дори и помпя буталото в този момент но нищо. Явно трябва да се развият тия тапи дето са на дъното на казанчето и да се изчистят, но незнам дали няма да прецакам нещо с тая течност.


                          Ето така изглежда казанчето отгоре. Тия чопове дето съм ги маркирал с червено ме навеждат на мисълта че това нещо се развива. То е пластмаса някаква и не мога да го напъна да го развия. Между другото мотора е Honda MTX 86-та година предполагам че на другите мотори от тая година са идентични апаратите.
                          Последно редактирано от avladev; 26-10-08, 21:34.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с казанчето на спирачката

                            Първоначално публикуван от avladev Преглед на мнение
                            Нямам там, буталото се движи свободно и изтласква това което е пред него но не взема нова течност от казанчето.

                            Аз даже смъкнах цялата ръчка с казанчето и с уста духам в отвора дето се завива маркуча но не излиза въздух през казанчето, дори и помпя буталото в този момент но нищо. Явно трябва да се развият тия тапи дето са на дъното на казанчето и да се изчистят, но незнам дали няма да прецакам нещо с тая течност.
                            Така де ,нещо пречи на буталото ти да се върне в изходна позиция. Огледай добре ,пропускаш нещо. Дали е Хонда или Москвич разлика няма. Отвора ти в центъра е запушен от гумичката на буталото и това е аварията.Буталото ти не се връща в изходна позиция
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с казанчето на спирачката

                              А буталото как се вади и ще се прецака ли гумата която е около него ако го извадя.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 3 потребители онлайн. 1 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X