Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

    аз колега вече ги купих и вече сменям,но неса 150,а 250 защото вземах целия КИТ за задницата(за кокалите и шарнира)
    YAMAHA YZ450F / Mitsubishi Pajero 3000 V6 / Opel Astra/ suzuki samurai 1.3i

    Коментар


    • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

      Е ако са от Ямаха е толко ама аз ги взех същите японски на Кoyo от друго място и всички лагери по окачването и носача ми се вързаха там някаде около 150-160лв.
      0878424143
      0887424150

      Коментар


      • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

        Първоначално публикуван от BATKO PEPI WR Преглед на мнение
        Е ако са от Ямаха е толко ама аз ги взех същите японски на Кoyo от друго място и всички лагери по окачването и носача ми се вързаха там някаде около 150-160лв.
        Не са от Ямаха, а от Америка на марката АЛ-БАЛ
        YAMAHA YZ450F / Mitsubishi Pajero 3000 V6 / Opel Astra/ suzuki samurai 1.3i

        Коментар


        • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

          Първоначално публикуван от BATKO PEPI WR Преглед на мнение
          Е ако са от Ямаха е толко ама аз ги взех същите японски на Кoyo от друго място и всички лагери по окачването и носача ми се вързаха там някаде около 150-160лв.
          Напиши от къде си ги взел, ако може адрес или сайт.... та да знаят и други. Благодаря предварително.

          Коментар


          • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна




            Такъв лагер търся.
            Горния е от КТМ(взех снимката от по горен пост), но моя изглежда същия.
            Някой има ли представа от къде мога да намеря такъв лагер за амортисьора на Ямаха ТТ250 1986 година?
            YAMAHA WR450F

            Коментар


            • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

              Първоначално публикуван от mureto Преглед на мнение



              Такъв лагер търся.
              Горния е от КТМ(взех снимката от по горен пост), но моя изглежда същия.
              Някой има ли представа от къде мога да намеря такъв лагер за амортисьора на Ямаха ТТ250 1986 година?
              Такъв лагер едно приятелче си го поръча от магазина за лагери.
              Мисля че беше на SKF.

              Коментар


              • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                Някой може ли да ми препоръча грес която наистина издържа на вода марка и от къде може да се купи.
                Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

                Коментар


                • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                  Първоначално публикуван от Радо Преглед на мнение
                  Някой може ли да ми препоръча грес която наистина издържа на вода марка и от къде може да се купи.
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7094 това намерих за 10 секунди с търсачката
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                    Тази тема я прочетох преди да пусна въпроса си. Събин е ползвал грес която по негови думи е 100% водоустоичива за съжаление не е написал марката.Eдна година е изключителен период да не се допусне ръжда при иглените лагери.Ползвал съм 7-8 вида греси и никоя не е издържала повече от 3 месеца.В посочената по горе тема от раздел джипове не успях да намеря отговор на моя въпрос ще се радвам на съдеиствие при решението на проблема който ще е полезен за всички .Искам да добавя че подържам семерингите си в прилично състояние и въпреки това във войната с ръждата винаги съм губещата страна.
                    Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

                    Коментар


                    • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                      Първоначално публикуван от Радо Преглед на мнение
                      Тази тема я прочетох преди да пусна въпроса си. Събин е ползвал грес която по негови думи е 100% водоустоичива за ...
                      В такъв случай трябва да си прочел и за синтетичните греси за приложение в мореплаването. Венци Петров е посочил и производител.

                      Много странно ми се струва греста по лагерите ти да издържа едва 3 месеца. Мотора трябва да плува на всяко излизане за да се пълни толко често с вода. В този случай е по-добро решение да си сложиш гресьорки и да смазваш с пистолет през тях. Старите ендура като Сузуки ДР350 например си имат фабрично гресьорки на лагерите на линковете
                      2010 CRF 250 R

                      Коментар


                      • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                        Разбира се че прочетох за тези греси интересува ме какво е показала практиката а не рекламни трикове коя от коя е по издръжлива на вода прегледах и сайтовете на производители при толкова опити с различни марки и никакъв резултат как да вярвам в качествата описани от производителите.Ех да можех да сложа гресьорки на ВР-а нямаше да пиша в момента.

                        Мнение на Събин (цитат)

                        Смазвам и почиствам лагерите всяка зима, при положение че карам във води, калища и тем подобни. Никога не съм имал ръжда или прецакани лагери. Просто трябва да знаеш с каква грес да ги мажеш за да издържат. 99% от водоустойчивите греси не струват! Намерил съм една грес която наистина издържа на вода. Вода влиза, но нищо не ръждясва, защото греста е върху метала и не пуска грам аванта на водата. От 3 години експериментирам с всякакви греси, защото тази е доста скъпа и трудно се намира, но без успех. Така че си сменете греста!

                        Не съм седнал да пиша от нямане с какво да се занимавам явно проблема е сериозен ще пиша едно лично на Събин да разбера каква е марката и модела на тази вълшебна грес и ще я напиша тук да се знае .
                        Последно редактирано от Chinela; 28-04-10, 05:46.
                        Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

                        Коментар


                        • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                          Ето една грес, която предполагам ще свърши работа Аз сега си ги смазвам с молибденова, но бих си взел такава да я пробвам
                          http://www.megamallbg.com/product/29...ki-sadove.html
                          Надявам се не се възприеме като реклама. Просто това излезе в гугъл като написах : "Морска грес"

                          Коментар


                          • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                            Първоначално публикуван от Радо Преглед на мнение
                            Разбира се че прочетох за тези греси интересува ме какво е показала практиката а не рекламни трикове коя от коя е по издръжлива на вода прегледах и сайтовете на производители при толкова опити с различни марки и никакъв резултат как да вярвам в качествата описани от производителите.Ех да можех да сложа гресьорки на ВР-а нямаше да пиша в момента.
                            ...

                            Не съм седнал да пиша от нямане с какво да се занимавам явно проблема е сериозен ще пиша едно лично на Събин да разбера каква е марката и модела на тази вълшебна грес и ще я напиша тук да се знае .
                            Аз избягвам да минавам с мотора през водни препятствия именно защото знам колко бързо заминават лагерите на задното окачване ако не се смазват редовно. Цената им пък е доста висока като за такива малки лагерчета
                            Мисля, че морската грес от линка на skreeper ще върши добра работа. Трябва да се има предвид, че тези греси са по-скоро консервиращи и смазочните им свойства ми се струва, че не са на високо ниво. В сайта който продават продукти на BARDAHL има и една много функционална грес на синтетична основа POLY S2, която повече ми вдъхва доверие. Разбира се трябва да се провери за да е сигурно каква работа върши.
                            Вълшебна грес която като я сложиш и да забравиш едва ли има. Лагерите си искат проверка поне веднъж годишно.
                            2010 CRF 250 R

                            Коментар


                            • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                              Първоначално публикуван от Радо Преглед на мнение
                              Разбира се че прочетох за тези греси интересува ме какво е показала практиката а не рекламни трикове коя от коя е по издръжлива на вода прегледах и сайтовете на производители при толкова опити с различни марки и никакъв резултат как да вярвам в качествата описани от производителите.Ех да можех да сложа гресьорки на ВР-а нямаше да пиша в момента.




                              Не съм седнал да пиша от нямане с какво да се занимавам явно проблема е сериозен ще пиша едно лично на Събин да разбера каква е марката и модела на тази вълшебна грес и ще я напиша тук да се знае .
                              Quicksilver морска грес устойчива на солена вода или тази с тефлон. И двете стават. Всяка зима трябва да се проверява и ако има кочина да се смени греста. Въздух е добре да няма при сглобката.

                              Коментар


                              • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                                Аз все си мисля че за иглените лагери на задното окачване май е по-добре точно смазка с консервиращи и водоотблъскващи свойства отколкото с мазителни. Там няма кой знае какви движения на лагерите и надали е чак така важно смазката да е с перфектни мазителни свойства.
                                Аз сега взех една която е супер лепкава и няма махане като попадне върху ръката, дори с вода и веро трудно се отмива, но още несъм я пробвал и немога да кажа как се представя.
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X