Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

    A някой колега да е правил 'заместител' на шека-лагера,който е в долния край на задния амортисор на Yamaha-та ?Против поБалгаряването сам но 91 лв без да броим бензина и разкарването в таз криза ми се виждат много И защо тоз лагер ще е по скьп аджеба от една примерно ангринажна верига
    Последно редактирано от fanfan; 21-03-09, 17:29. Причина: обявената цена е в Мото-кроса в Пловдив

    Коментар


    • #77
      До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

      Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
      Големичка ми се струва

      Packing Unit:1Criteria дължина [mm] :50,5вътрешен диаметър [mm] :16външен диаметър [mm] :40материал :гума/металтегло [kg] :0,125необходими бройки :2Information обща информация:for steering arm
      На 190ката са същите само че с по-малки размери.Това дава възможност за избор.Естествено малко трябва да се преработят-намалява се външния диаметър(гумата се изпилва на шмиргел) и се скъсява централната втулка(лъскавата част която стърчи)-със сигурност стават на ТТ600,ХТ600 и ТЕНЕРЕ600.В Понеделник ще премеря и ХР-и та да видим стават ли и за там.От 124ката паснаха на шарнира, а от 190ката на линковете(там размера е по-малък).
      ПП. Когато го правих това упражнение в Ямаха ми искаха 600лв. за комплекта лагери и семеринги.Тогава с тампони излизаше около 120лв.(говорим за Лемфьордер-най-доброто.С Феби-то от снимката ще е на половина).Направете си сметка , защото цените на тампоните не са ниски(а и аз ги взех с голяма отстъпка).В момента може с лагери да излизи цена приблизителна на тампоните.Големия плюс е , че с тампоните става почти вечно(монтирани на Мерцедес , Лемфьрдера изкарва 80 000-100 000 км. На мотор използван за оффроуд,според мен ще издържат поне 30 000км-на моето каране това са около 5-6 год).Тампоните(за разлика от лагерите) не изискват абсолютно никаква поддръжка.
      Последно редактирано от ЕМО; 21-03-09, 17:44. Причина: допълване
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • #78
        До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

        Да на 190 наистина е по малка но и лагерите на ХР на са чак толква скъпи

        този комплект за ХР 250 е около 140лв
        Всъщност сега проверих и на тази цена е за всичките мотори TT YZ WR XR и така натък
        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

        Sofrace Offroad Team

        Коментар


        • #79
          До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

          Именно!
          Пак казвам-когато правих ТТ-то за к-та ми искаха 600лв(това беше преди шест години).Заплатата ми тогава беше 450лв-то е все едно сега за к-та да ми искат 2000лв.
          В момента не бих се занимавал с рационализации(особено при тия цени).
          ПП.Колега сигурен ли си , че това е цената за целия комплект?Каква марка е комплекта?
          Последно редактирано от ЕМО; 21-03-09, 18:51. Причина: допълване
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • #80
            До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

            Да сигурен съм и така си и пише пълен комплект лагери оси и уплатнители включително и този на амортесьра.
            All Balls Linkage Bearing Kit
            Includes all the bearings in the link arm.
            All the shafts in the link.
            All the seals and spacers in the link and lower shock.
            Also includes the lower shock bearing


            Pivot Works Linkage Bearing Kit
            • Linkage kits feature drawn cup and side thrust bearings, case hardened pins and rubber seals.
            • Does not include the lower shock bearing.
            Ето този е с 20лв по скъп и не включва лагера за амортисьра.
            Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
            Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

            Sofrace Offroad Team

            Коментар


            • #81
              До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

              от каде мога да се здобия с пълен комплект за цр 250

              Коментар


              • #82
                До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                Обади се в магазина, 02 957 12 46
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #83
                  До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                  Айде малко жокерчета
                  1. Който се е навил да прави преработки на лагерите, може да сложи на амортисьора сферичен лагер - има 10 пъти по-голяма товароносимост от игления. Доста мотори са с такива и не се сменят през целия им живот. Имам наблюдения на поне 5 СуперТенерета - нещо скърца от задното окачване. Като разглобихме, лагера беше ръждясал и блокирал. Киснене в нафта, раздвижване, тъпчене с грес, нови семеринги и още 20 години каране. Айде за моторите в калта 1 да е преди новото гресиране. Тези лагери са вечни.
                  2. Пластмаси там не са препоръчителни - ще се сцепи от ударното натоварване.
                  3. Стандартните иглени лагери напоследък се правят със сепаратор и са изключително неподходящи за окачване, трябва да се търсят такива без.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                    Който каквото иска това да слага,аз почнах операция по моя както бях писал:"...като се постопли...." е по топло от тва за кога да го чакампък и моторетката сега ми е в бохса и подкарах и окачването.....ето на какво са запреличали лагерчетата ми


                    един брой липсва,четирите са разбити...



                    Ето и комплекта който ще правя,подманята ще включва дори и слагане на гресьорки-защо ли,макар и полиамит нека си има мазане между него и втулката





                    Тук ще има две,ще са навити през алуминия и през полиамита,ще направя лек надлъжен прорез за да може да маже по цялата дължина







                    А ето на това място сменях предния път.....еми слаба работа,макар и да е хубав лагера всичко есента ще стане на кашкавал....



                    Снимки с вече направения полиамит към вторник сряда,ако сложа гресьорки и тях ще ги кача до петък

                    /CRF250R който направихме по същия начин не е мръднал и не дава признаци за съкатлък,доста колеги него удобряват този метод,но аз споделям какви ги вършим тук,който иска да извлича и да пробва/
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #85
                      До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                      Можеш да пробваш и със сферичен лагер - има 10 пъти по-голяма товароносимост от игления.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                        Да може,ама ги няма като размери....диаметър,широчина...вътрешния може да се докара,но да си разширявам алуминката не искам...ще потърся утре пак,имам приятел в тоя бранш ще видим какво ще излезе,но и при тях ще влиза мръсотия и вода та раждата ще почука на вратите им

                        Коментар


                        • #87
                          До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          Можеш да пробваш и със сферичен лагер - има 10 пъти по-голяма товароносимост от игления.
                          Щом японеца е сложил иглен значи трябва да бъде такъв.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                            По-голяма товароносимост от иглен лагер има само плъзгащ. Обикновено втулката се изработва от фосфорен бронз. Ако втулката е от полиамид, или дори тефлон, товароносимостта е по-малка от тази на игления, износването е по-различно, т.е. материалът не се изтрива, а просто се смачква и луфтът нараства лавинообразно...
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                              По-голяма товароносимост от иглен лагер има само плъзгащ. Обикновено втулката се изработва от фосфорен бронз. Ако втулката е от полиамид, или дори тефлон, товароносимостта е по-малка от тази на игления, износването е по-различно, т.е. материалът не се изтрива, а просто се смачква и луфтът нараства лавинообразно...

                              Възможно е да се получи този ефект,но не губя нищо в случея,не променям детайлите от оригиналния им вид а само се изработва елемент заместващ лагера...дори и да стане така винаги мога да набия едни нови лагери,времето ще покаже...но там каквото и да се слага все ще се раждясва и се разбива и то много бързо,ест всичко това ако се сменя всяка година няма да е така,но уви малко са хората които го правят-голмия процнет само наливат и карат

                              Всички Японски моторетки са по тази система на окачване отзад,лостове и вилки,изглежда сложно уж надежно и функционално-как тогава обаче КТМ са си решили проблема и без тези неща,задния амортисьор е хванат дерекно на чупещата рама,и тези мотори скачат,летят,презимяват се и тн.Окачването работи безпроблемно...няма лагери,няма втулки всичко е сведено до опростяване,може би японците са гонели по дългия ход на задния амортесьор та и от там цялата тази система за по малко натоварване на него,но ето че при КТМ е точно наопаки на всичко това,значи може....

                              Коментар


                              • #90
                                До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                                И на всичко отгоре лагера на КТМ не е иглен
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X