Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настройки на предното окачване според теглото на водача.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

    Заводски настройки на ктм 450 SX :
    Компресиране - Завъртате регулиращият винт по посока на часовника до краи и после развивате определен брои кликове според модела
    White Power 1418X727 ......................18Клика (SX)
    White Power 1418X737 ......................21Клика (EXC/MXC)

    Ребаунд (Разгъване) - Завъртате регулиращият винт по посока на часовника до краи и после развивате определен брои кликове според модела
    White Power 1418X727 ......................19Клика (SX)
    White Power 1418X737 ......................20Клика (EXC/MXC)


    Регулиране на Компресията 1-капачка , 2-регулиращ винт


    Регулиране на разпъването 1-регулиращ винт
    Последно редактирано от redsniper; 22-07-10, 22:58.
    LZ1VPM
    KTM 450 SX
    JEEP CHEROKEE XJ 2.5 TD

    Коментар


    • #92
      От: До: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

      Първоначално публикуван от NTTonev Преглед на мнение
      Здрасти! Аз имам приятели,който имат КДХ125 и казват,че не са лоши машинки,но все пак това е доста стара техника,и не само коловете,но и целия мотор неможе да се сравнява със съвременните пройзведения на изкуството(тези неща,който ги пише за настройките не се отнасят за твоята предница на сто процента.Има и неща коитоще са актуални ! Предницата е съвсем друго поколение и е логично настройките да са много по ограничени,а и да не забравяме овехтяването.Тези колове първо дали са оригиналните(не съм видял снимка);второ да приемем,че са оригинални,то настройките явно се променят от две или три места(което разбира се не е малко),но все пак.....,а именно от пружините(както каза Краси),от нивото и гъстотата на маслото, и (аз така допускам) от шайбите или отворите на шайбите вътре в коловете.Маслото в коловете ти(както виждам) е за смяна,защото е най-рядкото(за меки преници).Другото,което е -казваш не са изтървали,защото нямало теч,но ако нямат и грам масло? Ти провери ли ги? Като седнеш на мотора,предото окачване не потъва,а чак като караш по неравности! Това на мен ми говори,че уплътнителните втулки са ти износени(дори и да е минимално), и двете половини затягат до момента в който срещнеш дупка или бабуна. Е няма как да не се свият вече! Тежестта при удара,и то в движение е огромна(твоето тегло+теглото на мотора+скоростта с която се движи мотора). Провери всички тези неща,и най-важното-Учи се от грешките си,питай и се интересувай, ЕКСПЕРИМЕНТИРАЙ !!! УСПЕХ !!!!


      Та сега макар и малко късно да се включа пак. Смених маслото на предницата със сае10 и старото си беше точното количество както е по мануала. Работата на предницата стана доста по приятна но все още мека за моите килограми но опирането на гумата в калника изчезна. Подложих едни втулки под пружините и първите 500-600км предницата работеше почти точно както ми се иска. В последствие поомекна. Проверих маслото и си е както си му е реда. Наскоро след среща с колеги с колела в гората ми изкочиха някой идеи. Твърдо съм решил да сменя пружините с по твърди. Тъй като предницата е старичка пружините ще са изработени в БГ засега съм се насчил към Крън но не окончателно. Но не намирам информация за стандартната твърдост диаметри и навивки на пружините. Мотора е кавазаки кдх125р 1994г някакво изпълнение за японския пазар МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ . Второ при велосипедите имат настройка на вилките. Представлява един вентил в горния край. И оттам със специална помпа си настройват налягането във въздушната камера според терена и предпочитанията на водача ( Та тъй като предницата ми нама настройки на ребаунди и реверси смятам да си поръчам нови капачки на стругар със съответния вентил за напомване - какво мислите).

      Коментар


      • #93
        От: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

        Според мен ако си вземеш направо една хубава кросова предница ще си решиш всички проблеми за без пари. Във форума са продават доста мотори на части вече. Да не говорим че кросова предница е 5 поколения по-добра от твоята и има каквито си искаш настройки.
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #94
          От: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

          И по този вариант съм мислел и още не съм го изключил. интересно ми е да видя какъв ще е резултата от това което съм намислил. Не мисля , че 40-50лв ще са голяма инвестиция за един експеримент. Все пак е криза а и близките 3 месеца няма да мога да карам, та трябва да се занимавам с нещо.

          Коментар


          • #95
            От: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

            На мойта Honda XL600LM имам оригинални вентили за помпане с въздух на капачките, така че това не е само при колелата. Не съм го пробвал още защото съм доволен от предницата, но мисля че ще ти свърши работа. Помпа се до 0.5 атмосфери /по памет/, ако те интересува ще проверя точно цифрите по мануала.
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #96
              От: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

              Да колега ще съм ти много благодарен и ако може и някоя снимка да качиш.

              Коментар


              • #97
                От: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                Помпа се до 0.4 бара. Интересното е че вентила е част от отливката на тапата, а не е навит допълнително. Малко снимки:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17022011545.jpg
Прегледи:1
Размер:121.7 КБ
ID:5253545

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17022011544.jpg
Прегледи:1
Размер:91.2 КБ
ID:5253543

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17022011543.jpg
Прегледи:1
Размер:110.7 КБ
ID:5253544
                Последно редактирано от Chinela; 17-02-11, 14:22.
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #98
                  От: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                  Благодаря много и моята идея е точно такава. Просто за да си запазя капачките в оригиналния вид ако не съм доволен от резултата ще направя на струг две нови с място за вентила. Другата седмица се надявам да мога да кажа и какъв е резулатата

                  Коментар


                  • #99
                    От: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                    3XJ-23141-50

                    Може ли някой да каже , колко са твърди тези пружини , номера е на оригинални пружини за Yamaha-YZ,WR.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • От: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                      Ми то си излиза като провериш този парт номер
                      0.40 кг/мм , което ги прави сравнително меки , т.е. за не много тежък човек, около 60/65 кг.
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • От: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                        Мерси Краси , значи не ми вършат работа.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • От: Настройки на предното окачване според теглото на водача.

                          Здравейте исках да попитам дали някой може да ми каже как да си направя реглажа на предница за kawasaki kx250f 2009 година да бъде със средна твърдина ? Теглото ми е 73 кг височина 182 кг . Благодаря ви

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X