Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Master Link-ове CLIP TYPE за мотоциклетни вериги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за Master Link-ове CLIP TYPE за мотоциклетни вериги

    Веригата ми е DID520VX2, мога ли да ползвам Mastrer link DID Chain 520 VT-2 CLIP TYPE?
    по подразбиране дават DID Chain 520 VX2 Master Link - CLIP TYPE
    Публикувайте отговор

  • #2
    От: Питане за Master Link-ове CLIP TYPE за мотоциклетни вериги

    Я виж тук първата снимка https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=232631, хартисаха две неотваряни звена(сега разбрах, че се казват master link). Ако ти вършат работа да ти ги пращам, ако не ще ги пускам в темата по лев. Бяха комплект с веригата, златен о ринг беше, май китайски(от Карлово я вземах).
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: Питане за Master Link-ове CLIP TYPE за мотоциклетни вериги

      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
      Я виж тук първата снимка https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=232631, хартисаха две неотваряни звена(сега разбрах, че се казват master link). Ако ти вършат работа да ти ги пращам, ако не ще ги пускам в темата по лев. Бяха комплект с веригата, златен о ринг беше, май китайски(от Карлово я вземах).
      А, мерси, оказа се, че в магазина имат точно това, което е за моята верига и си взех.
      Благодаря отново!
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #4
        От: Питане за Master Link-ове CLIP TYPE за мотоциклетни вериги

        Който учи термини от ньета е така, за това и никой не е писал.
        Тия мастер-ала-бала си се казват звена, в случая, за 520.
        Всяко звено за 520 ти върши работа, и ти препоръчвам винаги да имаш поне едно в теб, щото гледам, че се разхождаш.
        Не знам тия доларови линкове от къде си ги изровил, но в магазините са по 5лв, айде "тарикатските" да са по 10.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Питане за Master Link-ове CLIP TYPE за мотоциклетни вериги

          И аз съм носил свързващи звена в инструментите за резервни, НО сега се замислям как бих ги ползвал, ако се скъса веригата? До момента скъсана верига не съм виждал на живо. Та дори и да се носи резервно такова - на пътя няма как да се смени и да се продължи, най-малкото защото не виждам как с подръчни инструменти може да се свали скъсаното звено. Освен ако в комплектите не си носите и пиличка и да се търкат до изстъняване на самите пинчета и след това избиране. Вие как процедирате и въобще налагало ли се е ?

          Коментар


          • #6
            От: Питане за Master Link-ове CLIP TYPE за мотоциклетни вериги

            С пиличка де. Ако скъса верига в нищото, или в турското нищо, ше търка с пиличката и ше си пее.
            Не е толкова сложно, а и е по-добре да го имаш в теб и да не ти потрябва, отколкото да ти потрябва, а да си го имаш у вас.

            P.S. Карали сме няколко пъти преди десетина години по горите с Искрен, та съм се късал от смях, че само струг не си носеше в него, но на тези съвместни разходки спаси няколко човека с дреболии които имаше под ръка в раницата.

            P.P.S. И задължително трябва да се носи лепенката която към днешно време е известна като гафер.
            Многофункционална е и става за много неща.
            И в джипа имам задължително.
            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 05-07-19, 19:38.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Питане за Master Link-ове CLIP TYPE за мотоциклетни вериги

              Драма няма за цените: от 5 до 7 кинта...
              Просто естествен ход на еволюцията: каквото видя, че може - нося
              Наистина, всяко звено върши работа, даже и единично без цилиндър ще закрепи положението.
              Лекия гъдел, че не си харча парата за глупости. На тоя етап от живота, миналия месец при 1056 постъпления, имам 400+ за гориво за каране...
              Не се оплаквам, пастета е на промо в Билла...

              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #8
                От: Питане за Master Link-ове CLIP TYPE за мотоциклетни вериги

                Току що говорих с приятел който малко хора могат да го бият по разходи.
                Преди десетина дни пак почна работа, щото от Коледа си почива разхождайки се из България.
                Офертираше ме за джаз-феста в Южния, и като му казах, че в сайта страницата с баровете е "по-късно", ми каза, че не го интересува щото си ходи с пълна раница от магазина.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за Master Link-ове CLIP TYPE за мотоциклетни вериги

                  Първоначално публикуван от Aleks.Zh Преглед на мнение
                  И аз съм носил свързващи звена в инструментите за резервни, НО сега се замислям как бих ги ползвал, ако се скъса веригата? До момента скъсана верига не съм виждал на живо. Та дори и да се носи резервно такова - на пътя няма как да се смени и да се продължи, най-малкото защото не виждам как с подръчни инструменти може да се свали скъсаното звено. Освен ако в комплектите не си носите и пиличка и да се търкат до изстъняване на самите пинчета и след това избиране. Вие как процедирате и въобще налагало ли се е ?
                  Старата ми верига се къса 2-3 пъти, добре че бях в гората и на поляна, че се пребих като куче единият път. След като я смених всичко си дойде на мястото, но това звено не е излизало от раницата след тази случка. Аз повечето неща успявах да оправя с тел, клещи, малко гедоре и някоя отвертка. Даже клон съм ползвал за заместване на скъсан заден амортисьор. Че моята Априлия беше тунинг с преден жигулски. След моя тунинг карах със заден от Пежо 205. Като ми се скъса веригата на въпросната поляна бях сам, и добре, че пресякох асфалта на Шипка, че да знам къде съм. Преди това карах 14 километра по незнайна пътека, преминаваща тук-там в път.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за Master Link-ове CLIP TYPE за мотоциклетни вериги

                    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                    Драма няма за цените: от 5 до 7 кинта...
                    Просто естествен ход на еволюцията: каквото видя, че може - нося
                    Наистина, всяко звено върши работа, даже и единично без цилиндър ще закрепи положението.
                    Лекия гъдел, че не си харча парата за глупости. На тоя етап от живота, миналия месец при 1056 постъпления, имам 400+ за гориво за каране...
                    Не се оплаквам, пастета е на промо в Билла...
                    Аз съм се прибирал и с медна тел за кърпеж
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за Master Link-ове CLIP TYPE за мотоциклетни вериги

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Всяко звено за 520 ти върши работа.
                      Тъй, тъй, ама хич.
                      Различните марки/видове/рингове са с различна дължина и свързващите звена(линкове) не са универсални.
                      П.П. На 250-ката съм със свързващо звено 525 на верига 520. Просто отвън сложих втора пластина преди фибата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за Master Link-ове CLIP TYPE за мотоциклетни вериги

                        Като цяло АТВ-варианта е различен

                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за Master Link-ове CLIP TYPE за мотоциклетни вериги

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          Тъй, тъй, ама хич.
                          Различните марки/видове/рингове са с различна дължина и свързващите звена(линкове) не са универсални.
                          П.П. На 250-ката съм със свързващо звено 525 на верига 520. Просто отвън сложих втора пластина преди фибата.
                          Логично би било да си метнеш подходящото звено в раницата, но като си на зор у нищото всяко звено от 520 може да се сложи на 520 за да се прибереш.
                          Това имах предвид.

                          ... а 525, по спомен, беше със същата стъпка, но по-широка, така че и звено от 525 може да се сложи на 520. Обратното не.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X