Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SIMSON Подобрения

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: SIMSON Подобрения

    Еми аз още не съм опитвал точно но се опитах да я премеря 0,4 преди гмт и с отферката не можах както трябва
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

    Коментар


    • #62
      От: SIMSON Подобрения

      Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
      Еми аз още не съм опитвал точно но се опитах да я премеря 0,4 преди гмт и с отферката не можах както трябва
      Еми, колега опитай се, все ще я улучиш, маркирай с нещо отверката, когато е на ГМТ и по този белег се ръководи. Все от 3-4 опита ще я оцелиш приблизително 0,5-0,4 градуса преди ГМТ
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #63
        От: SIMSON Подобрения

        OK при първа възможност (като си отида на село) ще проверя.
        Чудя се дали да взема този карб от карпати?
        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • #64
          От: SIMSON Подобрения

          Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
          OK при първа възможност (като си отида на село) ще проверя.
          Чудя се дали да взема този карб от карпати?
          ю
          Вземи го, все пак е за 20лева, добра оферТна, но ако го скършиш собственика на 15 ще още по-добре
          Последно редактирано от viki terzieva; 08-11-10, 17:39.
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #65
            От: SIMSON Подобрения

            Така на симсонката мислех да и слагам спортен филтЪр, само че няма да се побере и ще изглежда грозно. Мисля да изкормя стария и да сложа дунапрен за филтЪр. Според вас дали ще стане добре?
            Относно карбУратора съм се разбрал от карпати ще взема. Капаците и резервоара се пребоядисват и калниците също. От начало идеята ми беше да я правя кросова, само че сега вече ще имам мз и мисля него да го тунинговам, а симсонката да е с що-годе оригинален вид.
            Поздрави
            Последно редактирано от viki terzieva; 08-11-10, 17:41. Причина: правопис и пунктуация
            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

            Коментар


            • #66
              От: SIMSON Подобрения

              Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
              Така на симсонката мислех да и слагам спортен филтар само че няма да се побере и ще изглежда грозно мисля да изкормя стария и да сложа дунапрен за филтар според вас дали ще стане добре?
              Относно карборатора съм се разбрал от карпати ще взема.Капаците и резервоара се пребоядисват и калниците също.От начало идеята ми беше да я правя кросова самоче сега вече ще имам мз и мисля него да го тунинговам а симсонката да е с що годе оригинален вид.
              Поздрави
              Ще стане Ако пък и го умиеш добре в масло, още по-добре, на помпата ми е с дунапренен, но трябва да се чисти редовно с бензин и после пак в масло да го потапяш
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #67
                От: SIMSON Подобрения

                Здравеи колега взех карб от карпати за 15 кинта са го отварям и гледам че няма игла без игла ли е? и искам да попитам бутончетат от страни роля на смукач ли играят? Ебаси тоя карб ме фърли в тъч кат го разглобих (много по сложен от на симсонката) Аите поздрави
                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                Коментар


                • #68
                  От: SIMSON Подобрения

                  Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                  Здравеи колега взех карб от карпати за 15 кинта са го отварям и гледам че няма игла без игла ли е? и искам да попитам бутончетат от страни роля на смукач ли играят? Ебаси тоя карб ме фърли в тъч кат го разглобих (много по сложен от на симсонката) Аите поздрави
                  Колега, този бутон дето е отстрани, то трябва да е само едно дето се бута, другите са за настройка, е за смукач, буташ на долу и е на смукач, връщането става с даване на пълна газ и ще усетиш, че се връща, първите пъти карахме симсонката на смукач, защото не знаехме как да го върнеме, но след като го разглобих и видях как е механизма се усетихме Не съм сигурен, но май беше без игла, не помня вече.Я постни някакви снимки на твоя д'звер
                  На мен ми се видя тогава като го разглобявах, пък по лесен от симсонковия
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #69
                    От: SIMSON Подобрения

                    Колега аз вече го разучих в нас вярно е само с 1 жиглиор е това дето се отваря при пълна гас според мен ограничава въздоха а има и от другата старана едно копче дето влиза в поплаваковата камера то сигорно е за увеличаване на бензина притеснява ме игления клапан тои статичен ли е че на моя поне не мърда? Доста добре е измислен карба още не съм го пробвал защото моторчето ми е на село.А отгоре няма гарнитурка това проблем ли е? според мен до там не може да достигне гориво да не би да трябва да е херметично нз? Ако искате мога да кача снимки на карба?
                    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                    Коментар


                    • #70
                      От: SIMSON Подобрения

                      Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                      Колега аз вече го разучих в нас вярно е само с 1 жиглиор е това дето се отваря при пълна гас според мен ограничава въздоха а има и от другата старана едно копче дето влиза в поплаваковата камера то сигорно е за увеличаване на бензина притеснява ме игления клапан тои статичен ли е че на моя поне не мърда? Доста добре е измислен карба още не съм го пробвал защото моторчето ми е на село.А отгоре няма гарнитурка това проблем ли е? според мен до там не може да достигне гориво да не би да трябва да е херметично нз? Ако искате мога да кача снимки на карба?
                      Качи за всеки случай, че вече съм забравил всичко по тези карбуратори.Би трябвало да има гарнитурка, че ще смука въздух. Ако не ти се разпрява да качваш, да ти дам скайпа, да ми ги метнеш от там ?
                      Този карбуратор К-60б ли е ?
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #71
                        От: SIMSON Подобрения

                        Да к60Б ''Сделано в СССР'' Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dsc01055e.jpg
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:5226303 В сравнение с оргиналния е доста по малък Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dsc01056hf.jpg
Прегледи:1
Размер:81.3 КБ
ID:5226304 Качството на снимките е лошо защото е с телефона.
                        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                        Коментар


                        • #72
                          От: SIMSON Подобрения

                          Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                          Да к60Б ''Сделано в СССР'' [ATTACH=CONFIG]268887[/ATTACH] В сравнение с оргиналния е доста по малък [ATTACH=CONFIG]268888[/ATTACH] Качството на снимките е лошо защото е с телефона. http://img534.imageshack.us/img534/9707/dsc01057f.jpg
                          Да, по малък е от оригиналния, но от както го сложихме на тая бившата Симсонка, всеедно не беше тя, промени се коренно, взе да върви повече пък и оригиналния е 90 лева нов, а този е 30 кинта.Изчисти го добре и като си идеш на село, слагай и пей сърце
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • #73
                            От: SIMSON Подобрения

                            Дано да върви,че вече и спомените ми как вървеше преди почват да изчезват .
                            Ето и една снимка как изглеждаше преди (сега е в процес на боядисване и др.) Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dsc00952u.jpg
Прегледи:1
Размер:197.4 КБ
ID:5226321 Само да я направя перфектна и почвам мз-то.
                            Имам доста снимки на ел. схеми и др. ще е добре да ги кача в темата за други със симсонки.И някои модаратор ако може да редактира заглавието на темата да не е ''Симсон подобрения''а само симсон.
                            Поздрави
                            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                            Коментар


                            • #74
                              От: SIMSON Подобрения

                              Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                              Дано да върви,че вече и спомените ми как вървеше преди почват да изчезват .
                              Ето и една снимка как изглеждаше преди (сега е в процес на боядисване и др.) [ATTACH=CONFIG]268950[/ATTACH] Само да я направя перфектна и почвам мз-то.
                              Имам доста снимки на ел. схеми и др. ще е добре да ги кача в темата за други със симсонки.И някои модаратор ако може да редактира заглавието на темата да не е ''Симсон подобрения''а само симсон.
                              Поздрави
                              Хубава симсонка си имаш колега
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • #75
                                От: SIMSON Подобрения

                                Ами по нея съм правил доста неща цялата предница е ревизирана масло семеринги прожини и маншони,Зъбчадката на веригара от 15 я смених на 12 е катереше доста,смених и манивелата старате беше строшена,свещ кабел лула,махнах мигачите защото бяха счупени и стопа защото не ми трябва,смених предните накладки и още дребни неща за които не се сещам.
                                Имам въпрос като натисна задната спирачка не се връща и е много неодобно свялах барабана и не можах да оправя това,вече като карам друг мотор имам навика да връшам с крак задната спирачка .
                                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X