Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SIMSON Подобрения

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: SIMSON Подобрения

    Е то може да е от много неща но обикновено полепват парченча по противотежестите на коляновия вал и после като запалиш... На едно МЗ 251 пък му беше счупена иглата на карборатора и влязла вътре да вечеря с буталото на свеЩ А на мен на балканчето карах без филтър на карборатора и явно отново някакво камъче или нещо такова беше заклинило.
    Недобре поставени зегерки и така нататък...

    Коментар


    • #47
      От: SIMSON Подобрения

      Колеги според мен твърдението (няма филтар за това е) е смешно щеше да се запуши някои жиглиор или ако мине няма да е толкова голямо ,че да засегне още повече че е само без филтар не с отворен карб.Според мен сегментите са калпави или не по размер
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • #48
        От: SIMSON Подобрения

        Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
        Колеги според мен твърдението (няма филтар за това е) е смешно щеше да се запуши някои жиглиор или ако мине няма да е толкова голямо ,че да засегне още повече че е само без филтар не с отворен карб.Според мен сегментите са калпави или не по размер
        Точно пък накоя частича минава транзит през клапата и няма разправия с никакъв жигльор по пътя си )))

        Коментар


        • #49
          От: SIMSON Подобрения

          Не е от неправилно поставяне на буталото не е и от не добре закрепени зегерки.
          Буталото е по размер.Луфт в коляновия вал няма.Остава вариянта с въздушния филтър.
          Някакви други предположения да имате ?
          Машината може да е със собствен характер и просто да иска често да се подменява буталото
          друго обяснение аз нямам.

          Коментар


          • #50
            От: SIMSON Подобрения

            Първоначално публикуван от Миро Преглед на мнение
            Не е от неправилно поставяне на буталото не е и от не добре закрепени зегерки.
            Буталото е по размер.Луфт в коляновия вал няма.Остава вариянта с въздушния филтър.
            Някакви други предположения да имате ?
            Машината може да е със собствен характер и просто да иска често да се подменява буталото
            друго обяснение аз нямам.
            Просто почисти противотежестите на коляновия вал долу в картена не трябва да остават боклуци, цложи му едно филтърче за 3 лева сглоби и карай...

            Коментар


            • #51
              От: SIMSON Подобрения

              За сета има идна мрежа да ни влизат бръмбари<след нея ще сложа тензух или нещо подобно
              и известно врими ще кара така докато купя филтър.

              Коментар


              • #52
                От: SIMSON Подобрения

                колега виж тук http://motorbike-bg.com/products.php?id=114

                Коментар


                • #53
                  От: SIMSON Подобрения

                  Здравеите колеги имам проблем с карбораторчето на симсона в високи обороти нещо не му стига (бензин ли въздох ли) пробвах с вдигане на нивото на поплавака и стана още по голямо мазало даите някакви савети.
                  Карборатора е изчистен перфектно възможно ли е да е от запушен въздушен филтар?
                  Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                  Коментар


                  • #54
                    От: SIMSON Подобрения

                    Е та ти неси ли изпрал въздушния филтър преди да бараш по карбуратора ?
                    Ако неси го прал го направи незабавно.
                    Какво по точно става като му дадеш газ до краи ?

                    Коментар


                    • #55
                      От: SIMSON Подобрения

                      Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                      Здравеите колеги имам проблем с карбораторчето на симсона в високи обороти нещо не му стига (бензин ли въздох ли) пробвах с вдигане на нивото на поплавака и стана още по голямо мазало даите някакви савети.
                      Карборатора е изчистен перфектно възможно ли е да е от запушен въздушен филтар?
                      Филтъра, препери, че той дава мръсно някой път.
                      П.П Какъв карбуратор си ?Карпати или обикновенния? С Какъв филтър си?Оригиналния в кухуната дето е или извън нея?
                      Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 04-11-10, 20:39.
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #56
                        От: SIMSON Подобрения

                        Здравейте,
                        задните амортисьори стават от "MZ 150", без да се налага да преправяш рамката. Малко по високи и по твърди са от оригиналните.
                        GSM 0899814518

                        Коментар


                        • #57
                          От: SIMSON Подобрения

                          Филтара го промих с нафта преди време но мисля че не дава ефект (оргиналния) мисля да слагам друг даите савети какъв да сложа спортен?
                          А като дам гас до краи се изфорсира до 1 момент и спира и почва да глъхне да нама мощност ако го карам в ниски обороти става за каране но това не е присъщо за мен
                          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                          Коментар


                          • #58
                            От: SIMSON Подобрения

                            Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                            Филтара го промих с нафта преди време но мисля че не дава ефект (оргиналния) мисля да слагам друг даите савети какъв да сложа спортен?
                            А като дам гас до краи се изфорсира до 1 момент и спира и почва да глъхне да нама мощност ако го карам в ниски обороти става за каране но това не е присъщо за мен
                            Да, по добре е да е спортен Щом гониш повече мошност.
                            Настройката в ред ли е ? Нямаш ли някой колега с друг карб. да пробваш?
                            П.П На предишната симсонка дето аз поддържах, беше с обикновенния си карб, и игличката я бяха поБългарявали с Пирон..И не искаше да върви изобщо, нямаше сец, нещеше да се изфорсира както трябва, в движение на 3та гаснеше като се подаваше пълна газ, след като го сменихме с карб. Карпати, за 30лв, и тая симсонка, с 2ма излиташе.. За амортисьорите е обяснил колегата, от МЗ150 стават.
                            Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 05-11-10, 19:49.
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #59
                              От: SIMSON Подобрения

                              Ами карборатора е с нова игла.А относно карборатора от карпати имам предложение за 20 лева втора ръка ама знам ли дали работи какво ще ми изпратят.
                              Моторчето се нуждае от центровка самоче нямам уреда дето се завива на свеща с отферка пробвах ама не може да стане точно.
                              А относно амортесиорите от етз 250 ще станат ли?
                              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                              Коментар


                              • #60
                                От: SIMSON Подобрения

                                Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                                Ами карборатора е с нова игла.А относно карборатора от карпати имам предложение за 20 лева втора ръка ама знам ли дали работи какво ще ми изпратят.
                                Моторчето се нуждае от центровка самоче нямам уреда дето се завива на свеща с отферка пробвах ама не може да стане точно.
                                А относно амортесиорите от етз 250 ще станат ли?
                                Стават, сигорен съм Поне тая симсонка до която имах аз допир, станаха
                                Ем, колега ние го правихме с отверка, пък стана Имаше там някакви параметри, глупости и такива..Какво не идва точно а настройката, не можеш да улучиш точното предварение ли ?
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X