Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на ватата на ауспуха

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Смяна на ватата на ауспуха

    На моя (2Т)му сложих обикновена стъклена вата и върши същата работа, единственото различно е че не давах пари
    Колата вози тялото ,а мотора душата!

    Коментар


    • #77
      До: Смяна на ватата на ауспуха

      Колега не се заблУждаваЙ с тази вата, нищо не става, сложи си истинска.
      А и мотора не вЪрви както трябва с обикновената.
      Последно редактирано от Тануцо; 25-01-10, 09:29.
      KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

      Коментар


      • #78
        До: Смяна на ватата на ауспуха

        А някой може ли да обясни какво е значението на тази вата, защо да не е такава, а трябва да е такава търсих в други теми, но неотрких този отговор. та ?
        Не е важен външният вид, а сърцето. На капака на моето пише :[SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #79
          До: Смяна на ватата на ауспуха

          Първоначално публикуван от Mitaka_s4 Преглед на мнение
          А някой може ли да обясни какво е значението на тази вата, защо да не е такава, а трябва да е такава търсих в други теми, но неотрких този отговор. та ?
          В общи линии при ватата за аспуси влакната са по-дълги и по-здрави и издържат на блъскането от звуковите вълни преминаващи през заглушителя. Минералната вата е с тънки влакна които се разрушават бързо. Друго което съм забелязал при използването на строителна минерална вата е, че се изпича и се затепва (уплътнява) около надупчената тръбата вътре и все едно тя става плътна, и се губи заглушаващия ефект. Аспуха започва да "плющи".
          Слагал съм и стъклена вата, но тя е с много крехки влакна и за нула време се издухва през аспуха, а ако някой кара зад тебе после го хващат едни сърбежи и "мамата"
          2010 CRF 250 R

          Коментар


          • #80
            До: Смяна на ватата на ауспуха

            май бяхме говорили за това в началото на темата..ама ай пак
            ..ватата служи да погасява енергията на вълните гоито предизвикват турбуленции и нарушават равномерния поток на газовете и съпротивлениеуто на заглушителя..от там пък се разцентрова цялата система която е нагласена резонансно спрямо оборотита на двигателя ..цялата тая работа е една голяма наука и това тук е съвсем накратко и елементарно казано ..като цяло се използва енергията на звуковите вълни за да се изчисти по бързо цилиндъра от изгорелите газове и същевременно към края на процеса когато започне да излиза и прясна смес /при 2 тактовите прясната смес продухва цилиндъра и избутва изгорелите газове/ та като излиза вълната се отразява от обратният конус на ауспуха и се връща и затапва прясната смес да остане в цилиндъра..всичко това става много бързо вълните се движат в ауспуха със скорост която зависи и от температурата и от налягането вътре ..тези величини са променливи но общо взето се знаят ..съпротивлението на заглушителя също е ключово важно тук и тук идва и значението и на ватата ..при някои мотори навремето дори имаше системи за впръскване на вода в ауспуха със специални системи за да се усилят тези ефекти..иначе се използват и механични устройства за скъсяване удължаване пътя на газовете за да се ползва един и същт ауспух и при ниски и високи..т нар -резонансни камери които по старите ендуро и крос мотори имат отстрани а и от новите има такива..например на гас гас се вижда много добре отстрани..както и да е това е общи линии че се поувлякох ..нещата са много интересни и доскоро само опитно се правеха въпреки че имаше некви алгоритми ..сега май има вече мощтни компютри и програми които що годе могат да помогнат но пак се прави и опитно доколкото знам просто трудно се подлагат на изчисление всички тезип неща че и да се предвиди какво ще стане ..но има вече много натрупан опит и фирми специално с това занимаващи се

            ..що се отнася до ватата-не става минерална нито некви други свободни съчинения ..всичко е пробвано..най добре оригинална за това произведена -нито е скъпа нито е неоткриваема..имам доста пакети на склад в къщи фмф вата на някой ако е спешна но и вече от много места може да се вземе..имат разлика в качеството но като цяло и най некачественните са много по добре от всички възможни "свободни съчинения"
            практически на мотора се усеща доста ..като се позацапа и издуха ватата мотора губи въртящт момент и отговор на газта в ниски и средни обороти а и започва и да шуми доста повече и се губи и т нар звънлив звук който по принцип се чува..разликата е доста осезаема
            Последно редактирано от mitkov; 02-02-10, 23:23.

            Коментар


            • #81
              До: Смяна на ватата на ауспуха

              Ето и от мен малко снимки, като реших да боядисвам резонатора реших и да направя профилактика на ауспуха и една нова вата

              обгорена и почистена тръбата на ауспуха

              новата вата/ остатъка от миналогодишната смяна/

              вече около ауспуха

              края на ауспуха намазан с температуроустойчв силикон

              следава занитване

              само да поясня, че резонатора и успухната труба бяха минати с горелка за отстраняване на нагара..
              Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

              Коментар


              • #82
                До: Смяна на ватата на ауспуха

                а на колко резервара или км.приблизително се сменя ватата на двутактов мотор,да знам кога горе долу да свалям пак аспуха
                невидях в темата да пише за колко време се затлачва ватата

                Коментар


                • #83
                  До: Смяна на ватата на ауспуха

                  Първоначално публикуван от sabi1984 Преглед на мнение
                  а на колко резервара или км.приблизително се сменя ватата на двутактов мотор,да знам кога горе долу да свалям пак аспуха
                  невидях в темата да пише за колко време се затлачва ватата
                  Аз на всеки сезон я сменям, макар че сега като я сменях старата не беше издухана, за разлика от миналата година като взех мотора и имаше само остатъци от вата в ауспуха.
                  Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                  Коментар


                  • #84
                    До: Смяна на ватата на ауспуха

                    Да попитам и аз взех си кавазаки кдх 125 1998 година е по докуметни (не че има значение ) . Забелязох, че когато спра мотора от ауспуха ми започва да тече изгоряло масло. Предполагам, че или няма вата или,че е задрастена много яко другата седмица ще започна да му направя една профилактика. Какво е вашето мнение за ватата в ауспуха му и в Бургас знае ли някой от къде мога да купя.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Смяна на ватата на ауспуха

                      Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                      Да попитам и аз взех си кавазаки кдх 125 1998 година е по докуметни (не че има значение ) . Забелязох, че когато спра мотора от ауспуха ми започва да тече изгоряло масло. Предполагам, че или няма вата или,че е задрастена много яко другата седмица ще започна да му направя една профилактика. Какво е вашето мнение за ватата в ауспуха му и в Бургас знае ли някой от къде мога да купя.
                      Колега ако караш мотора бавно(да не го караш в оборот)също става така.
                      Аз имах същия проблем с Кавазакито и като смених ватата изчезна.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Смяна на ватата на ауспуха

                        Същото се получава и с повечко масло в бензина, а в комбинация и с постоянното каране на ниски обороти (както каза колегата) си става "страшно"
                        Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                        Коментар


                        • #87
                          От: Смяна на ватата на ауспуха

                          Къде в София продават вата за 2Т ауспух ?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Смяна на ватата на ауспуха

                            Ето и едно полезно клипче свързано с темата
                            http://www.youtube.com/watch?v=RNxKO18I-3I

                            Коментар


                            • #89
                              От: Смяна на ватата на ауспуха

                              Ако мога да попитам взех си вата за 2тактов но не е ролка е в пакет и ме интересува тя как се поставя .

                              Коментар


                              • #90
                                От: Смяна на ватата на ауспуха

                                В темата е описано, прочети
                                Yamaha WR 200

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X