Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За всички с Yamaha DT 125

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: За всички с Yamaha DT 125

    Благодаря ще приложа снимки, защото съм нов.

    Коментар


    • #47
      От: За всички с Yamaha DT 125

      Карал съм с 14 зъба преден на стъпка 428 и не съм имал проблеми.И с 13 съм карал,но на 520 стъпка верига.

      Коментар


      • #48
        YAMAHA DT 125 Прекъсва на високи обороти

        здравейте колеги, имам следния проблем с тая ямаха...значи като го карам на по високи обороти (8-9хил.) почва да прекъсва/пука и неще да ги качи повече оборотите а те са до 12хил.
        Изчистил съм карбуратора, сменял съм свещта няколко пъти с чисто нови и пак същата работа...някой ако има някакви идеи моля да сподели и нали знаете тез 2-тактови машини искат обороти ... :Д

        Коментар


        • #49
          От: YAMAHA DT 125 Прекъсва на високи обороти

          Не се обиждай,но ти не си добре. Как ще дигаш повече от 9 хил оборота. Мотора се кара между 7 и 8 и много рядко 9. Ти ако ще дигаш 11,12 хил оборота нямаш акъл в главата. Пробвай да дигнеш нивото на иглата, ако не стане давай да ти регулират карба в Троян или твой познат, който разбира

          Коментар


          • #50
            От: YAMAHA DT 125 Прекъсва на високи обороти

            Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
            Не се обиждай,но ти не си добре. Как ще дигаш повече от 9 хил оборота. Мотора се кара между 7 и 8 и много рядко 9. Ти ако ще дигаш 11,12 хил оборота нямаш акъл в главата. Пробвай да дигнеш нивото на иглата, ако не стане давай да ти регулират карба в Троян или твой познат, който разбира
            Колега , не ,че нещо , но пак се изказваш неподготвен !! Ела да ти покажа как моята Ямаха / която е със същия двигател като на дт-то/ , върви до 11к оборота...
            На тая 125ца , силата /клапата / и отваря точно там в порядъка на 6-7-8к оборота... ама кво ли ти обяснявам...
            Прекъсването , може да означава и проблем в звездата , а също и ,че си за смяна на бутало..... , но без да се замери , да се отвори и провери , няма как да знаеш на 100 % !!
            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

            Коментар


            • #51
              От: За всички с Yamaha DT 125

              Точно знам къде идва силата на оборотите и аз точно като теб казах явно обичате да се заяждате с мен като по-малък, не че ме бърка де 8,500 оборота- 9 вече са високите и няма смисъл да я напъваш до 10-11, защото са критичните
              На тая 125ца , силата /клапата / и отваря точно там в порядъка на 6-7-8к оборота... ама кво ли ти обяснявам... А аз казах не повече от 9 ако ти е мил мотора то ясно, че и 12 може да вдигне ама закво? През редовете ли четеш не знам

              П.П Подкрепям ти мнението, че може да е за бутало и сегменти

              Коментар


              • #52
                От: За всички с Yamaha DT 125

                хехех Далеч съм от това да се заяждам ..... хапете си се с Ицето Живота, мен не ме бъркайте там....

                Тези моторчета са си направени да се вдижат до такива обороти , не случайно обортомера е до 12К ! Да критично е да се кара продължително на тези оботори без да се връща газта или да се припомпва , тогава е почти 100 % вероятно ,че ще стане беля някъде, но няма проблем мотора да се ''цеди'' до тези обороти.
                Все пак за да го накараш да върви , трябва да върви в тези граници...
                Имаш ли представа каква е разликата в скоростта при 8-9 и при 11К оборота ? И с колко пада мощността респективно и оборотите при смяна на скоростите при 8-9К оборота и при 11К оборота , примерно !?!?!?
                Вземи някое 2т и иди на някой стръмен байр да пробваш и сам ще се убедиш....

                П.п Колега ozzk4n , преди време на ямахата ми се счупи едната пъпка на буталото , която пречи на сегмента да се върти, тогава мотора спря да се форсира ! Добре ,че хванах проблема на време и не направи поразия по цилиндъра....
                Свали си мануал , прегледай какво пише , замери, разгледаи и ще разбереш бързо къде и защо прави проблем....
                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                Коментар


                • #53
                  От: За всички с Yamaha DT 125

                  Виж сега дори на обортомера пише, че 11,12 са критични. Разбирам да го изцидиш до 9,500 за да имаш висок оборот и на следващата предавка, но повече от това не е хубаво за двигатела.
                  п.п до сега само 2т съм карал

                  Коментар


                  • #54
                    От: За всички с Yamaha DT 125

                    Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
                    Виж сега дори на обортомера пише, че 11,12 са критични. Разбирам да го изцидиш до 9,500 за да имаш висок оборот и на следващата предавка, но повече от това не е хубаво за двигатела.
                    п.п до сега само 2т съм карал
                    И какво ще му стане като го караш на 11-12,мотори които нямат оборотомер оригинално как да ги разберем че са достигнали максимума.

                    Коментар


                    • #55
                      От: За всички с Yamaha DT 125

                      Как да ги разберем Който кара 2т знае как нюх му е майката спокойно ще се научиш и ти

                      Коментар


                      • #56
                        От: За всички с Yamaha DT 125

                        Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
                        Как да ги разберем Който кара 2т знае как нюх му е майката спокойно ще се научиш и ти
                        Aми ти как се научи,ти казваш че повече от 9 не си вдигал.

                        Коментар


                        • #57
                          От: За всички с Yamaha DT 125

                          Да в движение , на място съм го изфорсирвал до 11, но пак няма смисъл от повече от 8-9 к http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...t125r%2093.htm виж 26 коня при 8к оборота. Вече, който иска да си сменя по-често бутало да го прави де

                          Коментар


                          • #58
                            От: За всички с Yamaha DT 125

                            Добър ден колеги,минах през доста видове мотори и накрая се спрях на точно този мотор Ямаха ДТ 125!Четох само добри отзиви за тази моторетка и също така,че има и доста части!Няма да ми е първи мотор,но ще ми е първи в тази кубатура до сега съм карал само скутерчета.Мотора ще го карам предимно по равното и в градски условия.Избирам 2т мотор защото си падам по този стил,карал съм 4т,но не ми харесва.Харесва ми това,че започват да вървят след 6к нагоре.Гледам,че мотора го водят 15к.с,някой хора пишат,че имало двигатели с по 15 и по 22 това вярно ли е?Защото гледам клипове в интернет и тези моторетки не ми се вярва да са по 15 коня мисля,че са повече.Искам да попитам също и този мотор има ли вървеж и момент на опъване понеже с една дума ще ми прави ли кефа.Ако е 15 коня ми се струва,че ще е слаб.Благодаря предварително и се извинявам за глупавите си въпроси просто искам да направя правелен избор!

                            Коментар


                            • #59
                              От: За всички с Yamaha DT 125

                              За конете навсякъде го дават различно, моя КТМ по талон е 8 коня, но реално е над 30...За вървежа върви доста прилично мотора, но няма как да го сравниш с някой кросак от същата кубатура.Бях ти писал по напред в темата, че един приятел наскоро си взе такъв мотор и върви учудващо добре, като се има предвид плачевното състояние на мотора, с компресия 3.5 бара и буксуващ съединител...Отиди, пробвай някой и прецени според мен ще ти допадне.
                              Derbi Senda 50/70 1997 --> Suzuki RMX 250 1994 --> Suzuki RM 125 1991 --> KTM EXC 125 1998

                              Коментар


                              • #60
                                От: За всички с Yamaha DT 125

                                Първоначално публикуван от Мир0 Преглед на мнение
                                За конете навсякъде го дават различно, моя КТМ по талон е 8 коня, но реално е над 30...За вървежа върви доста прилично мотора, но няма как да го сравниш с някой кросак от същата кубатура.Бях ти писал по напред в темата, че един приятел наскоро си взе такъв мотор и върви учудващо добре, като се има предвид плачевното състояние на мотора, с компресия 3.5 бара и буксуващ съединител...Отиди, пробвай някой и прецени според мен ще ти допадне.
                                Благодаря ти колега,а компресията като се мери колко бара трябва да показва?Да знам като я меря да не се чудя колко трябва да е доло горе?Различно го дават,но ме интересува дали конете са примерно само 15 и няма други разработки или има?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X